SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

implant kręgosłupa C5-C6

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1424

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 122
witam serdecznie i proszę o poradę. w styczniu tego roku zdiagnozowano u mnie potężną przepuklinę w odcinku c5-c6, wraz z sekwestrem. najgorsze co może być. miesiąc nieprzespanych nocy, pomimo leków i zastrzyków przeciwbólowych. do tego zanik mięśni górnej, prawej strony. przez miesiąc straciłem triceps i cycek ;( dzięki bogu i znajomościom 10go lutego przeszedłem operację usunięcia dwóch dysków i zarazem kawałka kręgosłupa + zamontowanie implantu PEEK 44mm lfc. zabieg ten nazywa się korpektokomia. zabieg odbył się w piątek, a już w poniedziałek byłem w domu. chodziłem prawie dwa miesiące w kołnierzu ortopedycznym 24/7. po wizycie kontrolnej u doktora, który wykonywał ten zabieg byłem pełny optymizmu, ponieważ powiedział mi, że nie jest mi potrzebna,żadna specjalna, a nawet żadna rehabilitacja. po prostu mam powoli wracać do swojego rytmu życia. czyli siłownia, do której często (zanim zacząłem stałą pracę) 6/7 zaglądałem i dawałem z siebie wszystko :) czy wydaje Wam się, że już mogę wrócić do delikatnego rozruchu i podnoszenia sztangi. ogólnie zależy mi na powrocie do pracy...dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2577 Napisanych postów 5114 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78293
Cześć!
Skoro masz ogarniętego lekarza i niczego Ci nie broni w sensie pozwala wrócić, to nie szukaj dalej podpowiedzi tutaj.
Trzymaj się wytycznych i najlepiej swoje jakiekolwiek wątpliwości wyjaśnij z tymże lekarzem albo poszukaj jakiegoś typowo sportowego.
Sam miałem operację 2 tygodnie temu, jednak ja chyba w tym roku zrezygnuję ze sportu.
Może wyskocze na rower i stopniowo zacznę truchtać.
Zobaczymy.
W dziale trening bloga prowadzi chłopak też po operacji odcinka lędźwiowego i z tego co wiem to na siłownię wrócił po ok 14 miesiącach więc długo czekał. Uważam sam, że im dłużej pozwalamy ciału na pełną regenerację tym lepiej.

Pozdrawiam i życzę zdrowia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Rehabilitacja po tego typu zabiegu będzie konieczna , choćby poprzez samo 2 miesięczne unieruchomienie i powstałe z tego wyniku przykurcze i brak prawidłowej elastyczności tkanek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy rekompozycja jest możliwa?

Następny temat

Bardzo krzywy bark po artroskopii

WHEY premium