SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ile zeszła wam nauka pływania

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55160

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 773
Witam.Od padziernika uczeszczam na basen(z racji ze mam na nim wf)chodze na studia pomyslalem ,że fajnie byłoby nauczyć się pływać.Jak narazie basen mam raz w tygodniu.4 razy byłem na basenie inni co zaczęli równocześnie ze mną już pływają praktycznie kraulem a ja tak kalecze z deską sie motam jeszcze najgorzej mi idzie chyba jakaś niedołęga jestem powiedzcie mi ile wam zeszła nauka pływania bo mnie to trochu niepokoi baby lepiej od mnie pływają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Jeśli aspirujemy, aby nauczyć się precyzyjnie pływać, dobrze byłoby skorzystać z pomocy szkółki pływackiej lub też wykupić lekcje indywidualne u trenera, który wykształci w nas podstawowe umiejętności oraz nauczy nas jak sobie radzić pod wodą. Warto skorzystać z takich nauk, gdyż mamy kogoś nad sobą, kto koordynuje nasze umiejętności, a także to jak pracujemy ciałem podczas pływania. Taka nauka to sprawa bardzo indywidualna, jedni uczą się około 2-3 miesięcy, innym zajmuje to nawet kilka lat. Każdy ma swoje osobiste predyspozycje, jeśli trener uzna, że jesteśmy dobrzy, w tej dziecinie, na pewno zaleci nam częstsze treningi.

Dobrze jest również wyrobić sobie kartę pływacką, jeśli lubimy swoje hobby, być może kiedyś będziemy mieli okazję skończyć kurs pływacki i pracować jako ratownik, połączymy swoją pasję z pracą, która przynieść nam może atrakcyjny dochód. Należy pamiętać, że warto również mieć czas na regenerację, gdyż jest bardzo istotna w każdym sporcie.




Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 146 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 574
dużo kobiet jest lepszych od Ciebie w róznych sprawach
lepiej biegają, lepiej jeżdżą samochodem, lepiej tańczą itp itd to nic nie znaczy


nie patrz na innych tylko pływaj
ja nie wiem ile mi zeszło bouczyłem sie pływać jak miałem 4 lata

może poros kogoś by indywidualnie Ci to pokazał
poćwiczył przez chwilę
1

TATA MIKOŁAJA

Najważniejsza jest Miłość poza tym Kocham życie takie jakie jest
http://www.TTSzczecin.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 337 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4729
ja do tej pory nie potrafię pływać

To know your own limits, you must first know your foe's limit

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23
Słuchaj: jesteś w takim wieku że trudniej może Ci to wchodzić. Ja w wieku 13 lat miałem spore problemy (woda leciala mi do nosa, bałem się i w ogóle). Po około 15 wizytach na basenie płynnie pływam kraulem i żabką. W dzieciństwie dużo łatwiej jest się wielu rzeczy nauczyć. Musisz po prostu raz puścić się na głęboką wodę i spróbować. Nie utoniesz, ratownik patrzy :D
Z pomocą przychodzą też różne tutoriale.
Tu masz link do 1. z 5. lekcji


nie nauczysz się od razu ale poznasz teorię i podstawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Z pewnością twój wiek ma tu niebagatelne znaczenie, ale cierpliwości w końcu się nauczysz. Co do wypowiedzi spokojnie się nie utopisz ratownik patrzy to jest ona niedorzeczna ratownik wielu rzeczy po prostu może nie zauważyć, nie mówiąc już o dużej ilości osób którym jest obojętne co dzieję się na basenie
1

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 176
Najlepiej to poprosić ratownika o kukanie okiem bo nie najlepiej sie pływa, przeważnie ratownikom się nudzi na basenie, a przynajmniej na naszym jeżeli sie poprosi to nawet zaczną korygować by nie umrzeć z nudów.

Im bardziej się chcę nauczyć tym szybciej to przychodzi, ale nie jest powiedziane ze raz dwa ;) nauczyć się pływać(utrzymywać na wodzie) a nauczyć się pływać :D :D ja do tej pory się uczę.

Mam dwóch kolegów jeden z nich lat 27 drugi 21, ten co ma 21 nie wiedział co to być w wodzie obce środowisko. Ten 27 bywał na basenie, ale zanim przestał pływać z deską i mógł samodzielnie przepłynąć łamaną żabką z wynurzoną głową po ponad 30h. Ten młodszy załapał po 12h. Młody miał lęki bo się topił. Starszy nie miał lęków ale objawy ADHD bo nagminnie mi się rzucał na 2,40 i nie potrafił wypłynąć!!! więc trzeba było go wyciągać.

I moim zdaniem najszybciej się jest nauczyć pływać na głębokim basenie, bo gdy zacznie ktoś się uczyć pływać na płytkim to zacznie przedłużać wejście na głęboki.
Meritum pływania to nie chodzenie pod nie stopami. A nieumiejętne przekazanie techniki pływania powoduje to iż uczący się pływać, bardziej się męczy wykonując ruchy, przez co się zniechęca i chce tąpnąć jak najszybciej dna... czasem nawet gdy wykładowca dobrze wytłumaczy, uczeń może być leniwy do pracy na sobą, wtedy głęboka woda uczniowi nakładu pracy doda ;) ;)


Do Okrutnicze baby na basenie hmmmm przewaga w naszej sekcji pływackiej na 6 bab jest 2 chłopaków, ahhhh żylety w wodzie ;) znaczy laski :D

Zmieniony przez - Lexluthor w dniu 2009-11-21 01:42:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 176
I jeszcze jedno moje zdanie, że nauke powinno się rozpocząć od najłatwiejszego stylu czyli żabki, tym stylem jest się w stanie wyratować po zachłyśnięciu, a sam ruch nóg w tym stylu jest tak kapitalny że zaokrąglając go możemy utrzymywać się na wodzie przez 20 min przy znikomym ruchu rąk, baa a nawet nad głową.

A nauka pływania począwszy od strzałki, w paja uczniowi uczącemu się później kraula iż ruch nóg jest podstawą do utrzymania wysokiej prędkości co jest błędem, powoduje szybsze zmęczenie, niedotlenienie w konsekwencji zakwaszenie, i zaczynają machać jak kombajny w te wodę. Pampers między uda i decha w ręce i jazda, ucząc się pierw prawidłowo obracać głowę do czerpania powietrza z nad tafli wody łącznie z synchronizacją ruchów rąk... Jeżeli się zachłyśnie to opanowana żabka pozwoli mu utrzymać się na wodzie, wypluć wiaderko chloru z ust u normować oddech i powrócić do ćwiczenia bez dobijania do brzegu.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 478 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1286
Np. jak się uczysz pływać kraulem to zaczynaj ruch nogi od biodra i całą nogą pracuj. Bo wiele osób robi taki błąd, że ruch zaczynają od kolana i przez to szybciej się męczą
Też nie pamiętam ile się uczyłem bo jak miałem z 5 lat to sie pływać uczyłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 773
Siemka dzięki za odpowiedzi.No ostatnio koleś mi kazał skakać na głęboką wodę coś wypływać nie chciąłem ale to pewnie dlatego ,że byłem w takiej pozycji jak boja a to chyba trzeba sie płasko położyć czy tak???Może jeszcze jakieś wskazówki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 478 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1286
Jak po skoku chcesz wypłynąć na powierzchnie to po prostu skieruj głowę w stronę tafli wody i machaj rękoma ( ale ciało powinno być wyprostowane )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
jakie machaj rękoma fuksiu pod wodą się nie macha rękoma jak już można pomachać ale kończynami dolnymi

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PeCo

Następny temat

Sporty Motorowe - Race of Champions

WHEY premium