SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

hst - pytania

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3162

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witaj biniu.

Kolega mnie prosił abym mu ułożył jakiś dobry plan na mase. No i zacząłem przeszukiwać forum aż znalazłem trening hst. Troche sie pozastanawiałem i uważam że ten rodzaj treningu będzie dla niego najlepszy. Mam jednak pare pytań:

1) co z rozgrzewką w hst ? np. przysiad przy 5powt max ciężar w ostatnim treningu to 100kg. Na jakich ciężarach przeprowadzić rozgrzewke? Ile ma być serii rozgrzewkowych ? Stosować serie na dojście do ciężaru?

2) Czy ten plan jest dobrze ułożony :

przysiad ( a może stosować naprzemian sztanga z tyłu - sztanga z przodu )
Mc na prostych / skłony izolowane ( niestety brak jakichkolwiek maszyn )
Wyc. Sztangi skos / popmki na poreczach lub jeśli niebędzie przyrządu do pompek to będzie to pewnie wyc.sztangi wąsko
Drazek wasko / wioslowanie sztanga
Wznosy bokiem / wyc sztangi z klatki
Szrugsy
Uginania ze sztanga / hantle
Wyc do czoła / wyc zza głowy oburącz

3) i ostatnie pytanie : co z powtorzeniami negatywnymi ? bo o ile na klatke je sobie wyobrażam to co będzie z przysiadami czy wiosłowaniami? czy przy przysiadach mam mu pomagać wstać ? czy dobrze rozumiem że przy np uginaniach ma zarzucić sztange a potem kontrolowanym ruchem opuszczać ?



dzieki za wszelkie uwagi i wskazówki




Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
uklad wydaje sie ok, jesli robisz 1 serie kazdego cwiczenia to mozesz dodac w ukladzie dielonym np wymienione pominiete czesci ciala

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1) co z rozgrzewką w hst ? np. przysiad przy 5powt max ciężar w ostatnim treningu to 100kg. Na jakich ciężarach przeprowadzić rozgrzewke? Ile ma być serii rozgrzewkowych ? Stosować serie na dojście do ciężaru?

JEDNA DO DWOCH SERII ROZGZRZEWKOWYCH POWINNA WYATRCZYC, CHOC JA ROBIE BEZ ROZGRZEWEK (WIEM ZE NIE POWINIENEM , ALE NA RAZIE TAK MI WYGODNIEJ)
CIEZARA NIECH SPROBUJE Z 50% MAKS KILKA POWTORZEN ORAZ 80% 2-3 POWTORZEN

2) Czy ten plan jest dobrze ułożony :

przysiad ( a może stosować naprzemian sztanga z tyłu - sztanga z przodu )

ODRADZAM SZTANGE Z PRZODU MOZLIWA LATWA KONTUZJA

Mc na prostych / skłony izolowane ( niestety brak jakichkolwiek maszyn )

CZYLI MCNA PROSTYCH JEST OK

Wyc. Sztangi skos / popmki na poreczach lub jeśli niebędzie przyrządu do pompek to będzie to pewnie wyc.sztangi wąsko
Drazek wasko / wioslowanie sztanga
Wznosy bokiem / wyc sztangi z klatki
Szrugsy
Uginania ze sztanga / hantle
Wyc do czoła / wyc zza głowy oburącz

COOL MNIE SIE PODOBA

3) i ostatnie pytanie : co z powtorzeniami negatywnymi ? bo o ile na klatke je sobie wyobrażam to co będzie z przysiadami czy wiosłowaniami? czy przy przysiadach mam mu pomagać wstać ? czy dobrze rozumiem że przy np uginaniach ma zarzucić sztange a potem kontrolowanym ruchem opuszczać ?

JESLI ISTNIEJE MOZLIWOSC WYKONYWANIE POWTORZEN NEG TO PROSZE BARDZO ZASADA JEST CIEZAR 2 MAKS I 3 NEGATYWNE
SZYBKOSC 3-4 SEC NEG.
JESLI NIE MA MOZLIOWSCI WKONYWANIA NEG TO ROBIMY 2 TYGODNIE Z CIEZAREM 5 MAKS NIE ZWIEKSZAJAC OBCIAZENIA W CIAGU OWYCH TYGODNI
MOZNA ROWNIEZ POMYSLEC O KONTROLOWANYM RUCH OSZUKANYM


Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
CIEZARA NIECH SPROBUJE Z 50% MAKS KILKA POWTORZEN ORAZ 80% 2-3 POWTORZEN

% to dla ciężaru z którym aktualnie ćwicze na danym treningu ? czyli na każdym treningu i do rozgrzewki bede dokładać ? czy % maks ciężar z jakim będe ćwiczył w osttnim treningu tygodnia ? bo to jest różnica.

jak robić negatywne powtórzenia przy przysiadach ?



Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
50% tego co bedziesz robil w danym treningu
dla 15 nie ma sensu wykonywac rozgrzewki w ogole

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja ciągle czekam na odpowieź odnośnie przysiadów i wiosłowań coś sie wymigujesz od odpowiedzi



Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
nie nie jest tak do konca, gdyz nie doczytales uwaznie cytuje:

JESLI NIE MA MOZLIOWSCI WKONYWANIA NEG TO ROBIMY 2 TYGODNIE Z CIEZAREM 5 MAKS NIE ZWIEKSZAJAC OBCIAZENIA W CIAGU OWYCH TYGODNI


Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale Ty mnie ciągle nierozumiesz chodzi mi o to że będzie nas 3 na siłce i możemy mu pomaga przy tych siadach. rozumiem że 2powt sam robi a przy reszcie jedynie siada 4s a my mu już tą sztangę podciągamy do góry. dobrze rozumiem ?



Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dokladnie tak, wiec chyba sie jednak rozumiemy
tylko go dobrze spotterujcie

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tylko go dobrze spotterujcie

CO TO ZNACZY "SPOTTEROWAC" ?



Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
UBEZPIECZAJCIE, POMAGAJCIE, ASEKURJCIE

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok.sog oczywiście



Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

podciaganie(drazek) i pompki

Następny temat

Dita tłusta na...mase??

WHEY premium