SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

historia mortgage w uk?

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5065

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ma ktoś jakieś dane jak się kształtowało oprocentowanie mortgage w UK na przestrzeni np ostatnich 20 lat?
nie chodzi mi o stopy procentowe a o oprocentowanie samych kredytów?
teraz jest to np około 5%, chcę wiedzieć czy było np ponad 10%?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
powoli pękają bańki spekulacyjne
pękła bańka srebra i złota, oliwy do ognia dolał tu jeszcze fakt że w USA indywidualni inwestorzy nie mogą już grać złotem i srebrem na dźwigni i inwestorzy już się wycofują, spadki są nawet znaczne, zwłaszcza na srebrze

pęka bańka ropy, uwolniono znaczne rezerwy ropy i cena baryłki poszła w dół o 6-10% w ciągu tygodnia (do***ią akcyzy i na cenę paliwa to nie wpłynie raczej )

pęknie i bańka mieszkaniowa, metr mieszkania deweloperskiego na zadupiu to około 3 tys, taki sam metr w wawie to 6-8 tys, koszt robocizny w sumie podobny, nikt mi nie wmówi że ziemia pod tym taka droga jest (to nie dom, a kwadraty jeden nad drugim więc koszt ziemi inaczej tu się rozkłada, w panice każdy kupował, a teraz kwestia kilku lat i podaż będzie większa od popytu)
to samo w UK, bańka pęka, media sobie mogą gadać że ceny znów idą w górę ale nie idą, śledzę ceny regularnie i coraz więcej okazji się trafia na rynku (fakt że zdarzają się tacy co za zapleśniały flat chcą dostać tyle co w 2008), przez najbliższy rok jeszcze będą spadać, a jak podniosą stopy kredytów to spadnie jeszcze bardziej, ludzie którzy nie będą chcieli sprzedać taniej będą wynajmować, ceny wynajmu pójdą w dół
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
sprawdz se stopy procentowe.... to generalnie wplywa tylko i wylacznie na oprocentowanie mortadżu.

http://www.moneyextra.com/dictionary/interest-rate-history-003455.html

UTFG

Zmieniony przez - leyus w dniu 2011-06-14 02:00:26

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jakie były stopy procentowe to ja wiem, mi chodzi o to ile do tego jeszcze dolatuje
np teraz stopy to 0,5% a mortgage to minimum 3,65% - czaisz teraz o co mi chodzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
czaje, latwe do obliczenia

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to oblisz

zawsze do stopy procentowej dochodzi te 3-5% czy może jest inaczej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
dokladnie dodaja swoja stala wartosc, zaleznie od banku, ale dosc latwo ocenic "na oko" jak sie zna stopy procetnowe

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czyli mortgage na 100 tys na 25 lat który obecnie się spłaca po 570 funtów miesięcznie będzie trzeba spłacać po około 1000 miesięcznie jeśli stopa dojdzie do 5% - po chvju perspektywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
zalezy od depozytu przeciez duzo i twoich zdolnosci kredytowych ile masz stalych zarobkow itd

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czyli że jeśli np pożyczę 100k a drugie 100 wpłacę to mi kredyt dadzą za darmo a jak do 100k pożyczonych dopłacaję 20k to będę bulił aż łzy po oczach będą ciekły?

nie wydaje mnie się

wiem że jak masz większy wkład i większy przychód to bank Cię lepiej potraktuje ale mi nie chodziło o takie dokładne rozpiski a o ogólne zasady, od jakiegoś czasu myślę o mortgage ale rozpatruję to też długoterminowo i to że teraz wezmę fixed rate 3,6% na 2 lata to nie znaczy że jak fixed się skończy (a interest rate skoczy z 0,5% na np 3%) też tak kolorowo będzie, a jak miała by mi rata za spłatę mieszkania skoczyć z 600 funtów do 1200 (przy interest rate około 6-7% tak by było) to dziękuję, wolę wrócić do PL gdzie mam mieszkanie niż wypruwać żyły przez 25 lat i zamiast żyć spłacać chatę całą swoją pensją i robotą na part time a na rachunki żebrać od żony

soga nie będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
wiekszy wklad daje ci droege do lepszyc ofert

najlepsze wymagaha 35% wkladu i więcej

mortage jest przereklamowny, lepiej zainwestowac nadwyzki

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22067 Napisanych postów 32608 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 401280
Nie wiedzialem ze w UK jak wzrosnie oprocentowanie o 100% (slownie procent a nie punktow procentowych) to rata rowniez jest dwa razy wieksza. Dobrze ze nie musze tam nic pozyczac :D Czy w Polsce jezeli zwieksza o tyle Wibor, to tez rata wzrosnie dwukrotnie? :D
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

I AM FIGHTER

Następny temat

SPAM. Wszyscy i o Wszystkim mile widzane!!!!!Nie dla ludzi o slabych nerwach:)

Wiecej