SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

hiperplazja - do macciej'a

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
powiedz macciej czy coś takiego jak hiperplazja u ludzi jest wogóle możliwa ?
jesli tak to jak ?

bo wiesz , czytałem o pewnych badamniach prowadzonych na jakichś ptakach , polegało to na tym ze na jednym ze skrzydeł czepiano im najpierw 5% ich wagi , potem po paru dniach dodawano do 10% itd . aż po ok miesiąca nosiły na skrzydle bodajże 35% masy własnego ciała , po tym miesiącu zrobili im autopsje ( czy jak to się tam nazywa ) czyli policzyli ilość włókien w mięśniu ze skrzydła obciążonego i znieobciążonego - no i po tym miesiącu wyszło im coś takiego że ilość włukien w skrzydle obciążonym , po miesiącu , wzrosła o ponad 300 procent

zastanawiam się czy w jakiś sposób jest to też możliwe u ludzi ?

narqua i wielkie dzięki za odpowiedź

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
ja takie info znalazłem

Very little is known about hyperplasia. Hyperplasia means the increase in the number of a cell type; hence hyperplasia is the splitting of muscle fibers. Testing done with animals has shown muscle fiber splitting; cats where subjected to heavy resistance training for a prolonged period of time. It has also been noted that many Russian scientist that increases in muscle mass is not only through hypertrophy of muscle fibers (i.e. muscle cells enlarge) but also through an increase in fiber number by means of splitting into smaller sections. It has also been documented that satellite cells, which can activate new cell formation, has been shown to be associated with muscle hyperplasia, through stretching and dynamic exercises. Many people believe that hyperplasia does exist in humans possibly through heavy intensive training sessions, but lack of human testing cannot conclude this. (Gudz 1968,1976;Gonyea 1980; Hether et al, 1991; Tamaki et al, 1992; Antonio & Gonyea 1994)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
faku , znam , niestety znam , te badania na kotach o których tam wspominają polegały na tym ze żeby dostać żarło kot musiał naciskac określoną łapą taką dźwignie i z czasem zwiększali opór tej dzwigni i po pewnym czasie wykazali że tak jak u ptaków - o których pisałem w cześniej - też nastąpił wzrost ilośći włókien ale o wiele mniejszy - co w sumie nie ma wiekszego znaczenia

kolejne badania które ten cytat opisuje to te ruskich naukowców - te też znam - co ciekawe te badania mówią o tym że , bo sprawdzili kulturystów mniej i bardziej doświadczonych , u amatorów trenujących albo rekreacyjnie albo jako początkujących wyczynowców ich masa mięśniowa była wieksza jedynie w wyniku hipertrofi - czyli powiększeniu objetości włókien a nie ich liczby - a w przypadku kulturystów zawodowych , wyczynowych , tzw. wyjadaczy oprócz hipertrofi można było zauważyć również niewielki wzrost liczby włókien -- byli to kulturyści doświadczeni o dużej 'dojżałości' mięśniowej - sęk w tym że nie wiadomo czy ci doświadczeni kulturyści zwiekszyli ilość włókiem stosując jakiś określony sposób treningu czy dlatego że stosowali sterydy , np. hormon wzrostu który równiez powoduje wzrost liczby włókien mięśniowych - niestety nie sprawdzili tego

są pewne teorie co do tego że intensywne rozciąganie może powodowac wzrost liczby włókien - tak jak wspominaja o tym w tym cytacie - ale to niestety są tylko teorie , przypuszczenia , niestety nie poparte testami - a to dlatego że nikt nie podda sie autopsjii , a po drugie to nawet jeśli ktoś by sie poddał takiemu eksperymentowi to policzenie tych wszystkich włókien , których sa setki tysięcy poprostu graniczy z cudem

czyli wynika niestety z tego że póki nie znajdzie sie ktoś kto byłby skłonny wykonac takie badania , jesteśmy skazani na domysły

ale muszę przyznac faku ze to co opisałem to już dawno znam - ale dzieki za dobre chęci - to się też liczy

a ja znów do maccieja , czy z punktu widzenia , biologii molekularnej - jesli sie nie mylę to to studjujesz - jest to mozliwe czy jest to poprostu fantazja jesli chodzi o zwiększanie liczby włókien w wyniku cwiczeń siłowych ?

z góry dzieki za odpowiedź

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Sluchaj, po pierwsze rozumiem, ze chodzi Ci o biopsje miesniowa a nie autopsje...:-/

"sprawdzili kulturystów mniej i bardziej doświadczonych , u amatorów trenujących albo rekreacyjnie albo jako początkujących wyczynowców ich masa mięśniowa była wieksza jedynie w wyniku hipertrofi - czyli powiększeniu objetości włókien a nie ich liczby - a w przypadku kulturystów zawodowych , wyczynowych , tzw. wyjadaczy oprócz hipertrofi można było zauważyć również niewielki wzrost liczby włókien -- byli to kulturyści doświadczeni o dużej 'dojżałości' mięśniowej"
Smieszy mnie to. Co to za badanie? Na jakiej przepraszam zasadzie stwierdzili, ze wyjadacze zwiekszyli w niewielkim stopniu ilosc wlokien? A badano ich niby przed 10 laty? To, ze mieli wiecej wlokien miesniowych moze swiadczyc np. o tym, ze mieli ich w ogole wiecej i dlatego osiagneli cos w tym sporcie.
Poki co przewaza teoria, ze zmienia sie jedynie rozmiar wlokien a nie ich ilosc. Rozna jest natomiast ilosc wlokien miesniowych na starcie. Przy czym rasa czarna dysponuje statystycznie najwieksza iloscia wlokien, rasa zolta zas najmniejsza.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
tak coś słyszalem ze niggaz mają najgestszą tkankę mięsniową - daltego m.in cięzko idzie im pływanie - najlepszy afroamerykanin - byl 3 albo 4 na zawodach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
gall'u no własnie jest coś takiego ze badali ich przez jakiś czas ( cos tam pisało że przez pare lat ) i co jakiś czas sprawdzali - własnie biopsja - jakiś tam jeden mięsień i wykazali ze kulturysci na poziomie zawodowym , oprócz oczywistej hipertrofi rozwineli tez liczbe włókien co pewnie skłoniło ich do przypuszczeń że albo hormon wzrostu albo jakieś konkretne techniki treningowe wpływaja na rozwój liczby włókien - i gall'u , to by było zbyt oczywiste jakby na początku mieli ich wiecej , że niby dlatego wiecej sukcesów --- ale naprawde nie chodzi mi o to czy dlkatego zawodowi biegacze , pływacy czy kulturysci są tam gdzie są --- tylko czy jest mozliwe to ze jakiś konkretne trening czy też jakiś konkretny bodziec ziałaacy na miesien może spowodować rozwój liczby włókien

teoria teoria , ale jesli tego sie chwytac to hiperplazaja nie jest u ludzi jeszcze w zupełnosci udokumentowania tylko dlatego ze takich gotowych zgodzic się na biopsje mięśnia , szczególnie na poziomie zawodowym , jest .. zero

gall'u co do tego co pisałeś o tych rasach , mam tego pełną swiadomość , i wiem to ale nie o to pytałem

faku , ty tez czytaj dokładniej

ale tak czy tak dzieki ze sie odzywacie bo nie wielu wogóle ma jakiekolwiek zdanie na ten temat

dzieki

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
czytam dokladnie ale taka ciekawtostka sie wkradla mała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
aha , niech i tak bedzie

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomóżcie proszę

Następny temat

aeroby??? co to??

WHEY premium