SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

herbatka PU-ERH

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 11100

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kupiłem ostatnio herbatke Chińska ...Pu-Erh...Nie wiem co to za cudo,ale słyszałem ze jest rewelacyjna...Moze ktos kiedys próbował tej herbaty i pije ją regularnie,to niech napisze jakie sa tego skutki, i czy rzeczywiscie to co o niej piszą ,jest prawdą????? ...no i czy chudnie sie 2-8 kg miesiecznie przy zachowaniu normalnego jedzenia ,bez zbytnich ograniczeń?

Sławek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
Czerwona herbata Pu-erh jest herbatą półfermentowaną, która po procesie fermentacji dojrzewa jeszcze w odpowiednich warunkach.
Uprawiana i produkowana jest głównie w południowo-wschodnich Chinach i na Tajwanie.
W Chinach, skąd pochodzi, klasyfikowana jest do herbat czarnych, natomiast w Polsce nazywana jest “czerwoną”, ze względu na kolor naparu.


Ze względu na fakt, iż procesy fermentacji czerwonej herbaty zachodzą krócej niż w przypadku herbaty czarnej, zawiera ona więcej enzymów i polifenoli. To właśnie im zawdzięcza swoje właściwości sprzyjające redukcji tkanki tłuszczowej.
Polifenole obniżają poziom cholesterolu, regulują wydzielanie żółci i ułatwiają trawienie, wspomagają pracę wątroby, a także przyspieszają przemianę tłuszczu w energię.

Prowadzone na uniwersytetach w Paryżu oraz we Freiburgu i Heidelbergu badania dowodzą, że owa herbata:
- oczyszcza organizm,
- wspomaga pracę wątroby,
- obniża poziom cholesterolu,
- wzmacnia organizm,
- skutecznie walczy z nadwagą,
- pobudza procesy trawienne,
- łagodzi skutki spożycia alkoholu.

Samo picie naparu z liści Pu-Erh nie sprawią, że nadprogramowe kilogramy w postaci tkanki tłuszczowej zaczną magicznie znikać.
Bez odpowiedniej diety redukcyjnej z uwzględnieniem deficytu kalorycznego oraz treningu ukierunkowanego na redukcję tkanki tłuszczowej samo picie jakiejkolwiek herbaty nie przyniesie pożądanych efektów.


Oprócz właściwości odchudzających Pu-erh wyróżnia duża zawartość: garbników, alkaloidów, flawonoidów, wapnia, magnezu, cynku, manganu, miedzi, selenu, fluoru (dzięki czemu ma działanie przeciwpróchnicze) oraz witaminy C.
Kofeiny i taniny jest w niej relatywnie mało, stąd nie wpływa w znacznym stopniu na proces wchłaniania żelaza.

Cena herbaty Pu-erh waha się od kilku do nawet kilkunastu złotych za opakowanie. Warto wybierać herbaty liściaste, nie w torebkach. Trzeba mieć też na uwadze, że te z dolnej półki cenowej nie są rewelacyjnej jakości.

Sposób parzenia:
Susz zalewamy wodą o temp. ok. 95 stopni i zostawiamy na ok. 1,5-2 minuty. Na jedną łyżeczkę suszu przypada 200ml wody. Raz zaparzone liście możemy wykorzystać kilkukrotnie, wydłużając czas parzenia. Herbata z kolejnego parzenia ma mniej ziemisty posmak i jest łagodniejsza w smaku.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/CZerwona_Herbata_pu_erh-t88837.html
https://www.sfd.pl/Herbata_Puerh-t107597.html#post1
https://www.sfd.pl/Czerwona_herbata-t14489.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja pije ja juz od jakiegos czasu...Lecz na początku robiłem to niewłaściwie...tzn. trzeba pic te herbate podczas każdego posiłku,nie przed lub po ale podczas posiłku.Herbata znacznie poprawia trawienie, działa na jelita(hamuje wchłnianie tłuszczy i usuwa zbędny tłuszcz z organizmu i poprawia wchłanialnośc białek).Ja ja bardzo chwale, zrzuciłem dzieki niej sporo tłuszczu przez co rzeźba naprawde duzo zyskuje no i nie ma sie takiego poczucia , że jest sie "wypchanym" po każdym posiłku.No i jest świetna na kaca...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 107
Ja ją piłam kiedyś i nic nie schudłam bo.. piłam ją niewłaściwie. Ale jurto ką sobię kupię i znów zacznę ją pić . Moja koleżnka schudła 9 kg w mieciąc a taka baba 8kg !!!!

! ))

)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1495 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17155
A gdzie to się kupuje i ile za tą herbatkę, kiedyś o niej czytałem ale bliżej się nie interesowałem, ale chyba jest godna uwagi.

"Raz się żyje, potem się tylko straszy "

Są historie cichej dobroci i przyjaźni. Tworzą je mali zwyczajni ludzie.
Cisza jest urodzajnym ogrodem, płodną ziemią, na której rodzi się przeogromne słowo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 107
Ja ją kupiłam w ziołowym albo w sklepie spożywczym. Kosztuje do 6 zł

! ))

)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1495 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17155
AlIcJa dzięki dostałaś ode mnie pierwszego SOG-a

"Raz się żyje, potem się tylko straszy "

Są historie cichej dobroci i przyjaźni. Tworzą je mali zwyczajni ludzie.
Cisza jest urodzajnym ogrodem, płodną ziemią, na której rodzi się przeogromne słowo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Alicja... nie kupuj Pu-erh która kosztuje do 6 zł. ... ona jest nie wiele warta, jest w niej mało co prawdziwej herbaty pu-erh a właściwie tylko odpady,których nie wykorzystano do produkcji tej właściwej, wiem cos o tym bo kumpela ma sklep herbaciany i ma oryginalna pu-erh , pakowana w Chinach, taka herbatka kosztuje ok 10-12 zł. lub 9zł. jest i taka tez z Chin(prosto) te tanie herbaty moga zawierac wszystko, toksyny , które tylko niekorzystnie działaja na organizm.Lepiej kupic oryginalna , a i efekty są duuuzo lepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 4480 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32149
herbatki te działają z uwagi na bardzo duże ilości garbników- znacznie większe niż w zwykłej czarnej czy zielonej herbacie. Garbniki służą jak wiadomo do garbowania skór. Nie wiem więc, czy dobrym sposobem na odchudzanie jest garbowanie sobie żołądka i jelit, tak by nie wchłaniały składników pokarmowych. Tak działa pu-erh...

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do herbatki,to kupiłem ja w Aptece za 22,50....i jest ona pakowana po 40 szt,,prasowanych kostek ...bardzo mocna.Co do tych garbników to nie byłbym taki pewien,bo nie jest ona w smaku az taka zła jakby sie mogło wydawać,a ze jej lecznicze własciwosci sa udowodnione i sprawdzone,to nie znaczy,ze garbniki,a w związku z tym tanina,ma byc tylko tym co jest szkodliwe.Zawiera ona ( i tylko ona) wiecej pozytywów nic jakieś tam garbniki...które uaktywniaja sie im dłuzej jest parzona herbata i ggdy zaparza sie stara herbate po kilka razy....Wtedy wyłażą z niej wszystkie ...gównaPozdrawiam

Sławek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zwierz...garbniki działaja natybakteryjnie... jezeli napar jest bardzo mocny to te własnie garbniki moga utrudniać wchłanianie niektórych pierwiastków sladowych, ale to tylko wtedy gdy napar jest za mocny (lepszy jest taki z drugiego parzenia-najlepiej stymuluje procesy trawienne), rzadne garbowanie jelit nie ma tu miejsca...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Właśnie wczoraj kupiłam sobie tą herbatke. Mam pytanko do kogoś doświadczonego. Jak ją pić? Bo jedni mówią że po jedzeniu, inni zaś , że w trakcie jedzenia. Mam tą oryginalną w kostkach i czytając ulotkę dołonczoną do niej pisze tam że trzeba ją pić po jedzeniu od 3 do pięciu filiżanek dziennie. Więc sama już nie wiem jak ją stosować , by była skuteczna... I jeszcze jedno pytanko. Czy oprócz tej herbatki moge pić takze inne napoje?? Chodzi mi zarówno o kawe, herbate, piwko, czy napoje zimne? No i czy naprawde herbatka daje duże efekty i chudnie sie bez żadnych ćwiczeń?? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje Pozdrawiam , papa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bialko na noc a watroba

Następny temat

moja dieta-poprawki

WHEY premium