SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

hakkuna / redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7094

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3674
Wiek : 23
Waga : 61
Wzrost : 169
Obwód w biuście : 86
Obwód pod biustem : 74
Obwód talii w najwęższym miejscu : 70
Obwód na wysokości pępka : 77
Obwód bioder : 93
Obwód uda :56
Obwód łydki : 38
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, nogi
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust, brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) siłownia 5x w tygodniu
Co lubisz jeść na śniadanie: jajka w różnej postaci + kanapka
Co lubisz jeść na obiad : mięso + warzywa + ryż/kasza/makaron
Co jako przekąskę : orzechy, warzywa
Co jako deser : odżywka białkowa z orzechami
Ograniczenia żywieniowe : nabiał (?)
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, snowboard
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : obecnie odżywka białkowa i tabletki anty, dawno temu: glukozamina, hmb, clenburexin (ale tylko parę dni bo mój żołądek wariował), detox, więcej grzechów nie pamiętam;)
Stosowane wcześniej diety : diety 1000kcal, dawno temu kapuściana, ostatnio dukana

Witam wszystkie Ladies

Postanowiłam przestać się wygłupiać i wziąć się na poważnie za siebie. Jak widać w ankiecie za sobą mam mroczną przeszłość, a przed sobą - mnóstwo pracy. Zdaję sobie sprawę, że nie za mądrze podchodziłam do tematu odchudzania. Po wybryku z dukanem (przez chwilę było pięknie) postanowiłam, że teraz to już tylko chudnę zdrowo. SFD jest źródłem ogromnej wiedzy i od jakiegoś czasu czytam intensywnie podstawy chyba już ogarnęłam i od miesiąca staram się ćwiczyć najlepiej jak potrafię, ale efektów nie widać. W związku z tym proszę o wskazówki co zmienić.

Trening

Na siłownię zaczęłam chodzić prawie 3 lata temu, ale z motywacją bywało różnie. Jak była to ćwiczyłam obwodowo + aeroby. Jak nie było to same aeroby, a jak przyszła sesja to zdarzało się, że w ogóle nic przez kilka tygodni. Jakiś czas temu zaczęłam ćwiczyć aeroby na zmianę z treningami siłowymi (osobno na nogi, plecy i klatkę), ale nie trwało to długo. Później trafiłam na forum, czytałam przez tydzień w każdej wolnej chwili i ułożyłam sobie nowy trening i dietę.

Trening ułożyłam na podstawie przykładów treningu obwodowego z sfd. Ćwiczyłam tak przez miesiąc 3 razy w tygodniu (3 obwody) i dodatkowo 2 razy w tygodniu brzuch + aeroby (przede wszystkim orbitrek, bo bieżnia i rowerek podobno spychają tłuszcz między włókna mięśniowe). Powtórzenia i obciążenia są wpisane z ostatnich treningów. W ostatniej serii często jest mniej powtórzeń, bo się staram podnosić coraz więcej, a to nie takie proste.





W pierwszym tygodniu po treningu siłowym próbowałam robić HIIT (tylko 5 min) ale później zrezygnowałam, bo się czułam zbyt zmęczona. HIIT bym jednak z powrotem chętnie robiła, bo daje po dupie;) ale aerobów nie znoszę. Na maszynach wytrzymuję pół godziny i umieram z nudów. Ostatnio wybrałam się na fitnes, żeby ich uniknąć i chętnie bym sobie to tak właśnie zostawiła i np. po nich dodała HIIT.

Dieta

Wcześniej bywało różnie, przeżyłam całe mnóstwo efektów jojo i nie mam się raczej czym pochwalić w tym temacie. Od miesiąca jem 1800 kcal, po 150g białka i węgli, 67g tłuszczu. W dzienniku jakiejś dziewczyny doradzałyście jej odstawienie nabiału i postanowiłam też to wypróbować, bo od kilku lat mam problemy z jelitami, a jadłam tego sporo. No i wydaje mi się, że pomogło. 3 tygodnie wytrzymałam i zrobiłam sobie sernik oczywiście dietetyczną wersję;) nie służył mi, więc znów nie jem nabiału. Są na to jakieś badania?

Wklejam przykładowy jadłospis przy założeniu, że trening robię między pierwszym a drugim posiłkiem, bo zwykle tak to właśnie jest.





Przez miesiąc udało mi się utrzymać założoną kaloryczność i rozkład btw oprócz 2 dni - w jeden nie dałam rady tyle w siebie wcisnąć, bo opuściłam jakiś posiłek, a w drugi były urodziny babci

A teraz gwóźdź programu - prawdziwy dowód, że mi zależy - czyli inwazja ludzików michelin (Zdjęcia sprzed miesiąca, ale zupełnie nic się nie zmieniło)





Ale wstyd

No i na koniec tego eseju napiszę, o co mi chodzi Fajnie mi się ćwiczy i polubiłam zdrowo się odżywiać, w sumie nie wyobrażam sobie, żebym miała wrócić do dawnych zwyczajów. Chciałabym tylko, żeby zaczęło być widać jakieś efekty moich starań. Moim celem jest płaski brzuch z zarysem mięśni Wiem, że sama też bym w końcu doszła do tego, jak to zrobić, ale Wasza pomoc bardzo by mi pomogła. A więc proszę, pomóżcie Co teraz, zmienić dietę, trening, czy jedno i drugie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Treningi są hardcorowe, a to jest zapotrzebowanie podstawowe (zerowe).
Pamiętaj, że bilans możesz modyfikować w trakcie, nikt Cię nie zmusi do jechania na niższych kaloriach.

No i wszystko w temacie rozkładu jest napisane powyżej tego wyliczenia.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Witaj Jeśli od miesiąca jesteś już na stałym rozkładzie, proponuję jego zmianę i rotację. W dni treningowe 1800kcal BWT 130/100/T, nietreningowe 1600kcal BWT 130/100/T.
Masz kogoś na siłowni, kto sprawdzi Ci technikę przysiadu, MC? Dobrze, żebyś zmieniła już maszyny na wolne ciężary.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3674
Ok, to od poniedziałku nowa dieta;) rozumiem, że do dni treningowych zaliczają się dni z samymi aerobami? Będę się musiała z tym bardziej postarać;)
Co do treningu, to dalej obwodowy tylko pozmieniać ćwiczenia? Starałam się wrzucić jak najwięcej ćwiczeń z hantlami/sztangą i wydawało mi się że maszyn nie jest tak dużo, ale coś wymyślę Z pokazaniem techniki nie będzie problemu, tyle że np. przysiadu nie zrobię bez maszyny smith'a bo wszystkie sztangi wiszą na poziomie niecałego metra od ziemi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 256 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 527
cześć będę trzymała kciuki za Ciebie

Gdybym chudła jedząc - miałabym anoreksję

dziennik:http://www.sfd.pl/Przemiana_w_99_dni_i_nawyki_na_całe_życie-t715436.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3674
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Masz bardzo dużo powtórzeń w sseriach, dlatego ciężko zrobić progres z ciężarami. Machanie tyle razy męczy mięśnie, ale nic poza tym. W artykule Obliques jest trening FBW https://www.sfd.pl/-t585708.html . Zaczęłabyś od 3x10-8.

Odnośnie nabiału - wiele kobiet go nie toleruje, odstaw na 4 tygodnie bez wyskoków, później możesz zacząć od małych porcji i sprawdzać reakcję jelit.

przysiadu nie zrobię bez maszyny smith'a bo wszystkie sztangi wiszą na poziomie niecałego metra od ziemi
Nie masz stojaków na sztangi?

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3674
No niestety nie mam:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3248 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41520
rozumiem, że do dni treningowych zaliczają się dni z samymi aerobami

dni z aero to dni nietreningowe, z siłowym to dni treningowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Dzięki gruszka, bo pomyślałam, ale już nie napisałam
Treningowe to siłówka

Kiepsko z tymi przysiadami, ja kombinowałam wychodzenie ze sztangą ze stojaka przy ławce do wyciskania leżąc, a najczęściej prosiłam trenera o pomoc. Podawali mi sztangę na plecy i asekurowali. Pogadaj z trenerem, będzie miał zajęcie

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3674
No spoko, myślę, że się uda to jakoś zrobić. Jak się zdarzy od czasu do czasu maszyna smith'a to będzie bardzo źle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Zapomnij o istnieniu maszyny smitha

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Fume90- redukcja i naprawa metabolizmu

Następny temat

Przemiana w 99 dni i nawyki na całe życie

WHEY premium