SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

guru - spalanie tluszczu a tetno

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5636

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy to prawda, ze podczas aerobow i wogole kazdego treningu, nastawionego na spalanie tluszczow, tetno nie powinno przekraczac 90/min? slyszalem taka opinie, ze gdy serce pracuje szybciej, to tluszcze nie sa spalane, bo organizm szuka latwiejszych zrodel energii.
Z drugiej strony slyszalem tez opinie, ze tak czy siak organizm "przestawia sie" na tluszcze po 20-30 min. treningu, bez wzgledu na wysokosc tetna?

guru: masz jakies dane na ten temat?

pytam z ciekawosci, bo po 25 km na rowerze i tak mam nie wiecej niz 75/min, a moj przyjaciel, z ktorym cwicze (ma niewielki problem z nadwaga)...140/min po dystansie krotszym o ponad polowe.
pozdro.

przemq
**************
"Learn from the mistakes of others, you may not live long enough to make them all yourself."
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie będę się rozwodził, bo wszystko już zostało powiedziane. Długotrwały wysiłek o miernym nasileniu i zmiennym charakterze. Długa przerwa regeneracyjna dla odbudowania zapasów głikogenu i odkwaszenia mięśni.
Pozdrawiam.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
strefa spalania tłuszczu to 60-75% HRMax , gdzie HRMax to 220 - twój wiek , aeroby na wyższym tętnie dadzą ci wytrzymałosć ,ale nie spalisz tłuszczu bo wejdziesz w pracę na długu tlenowym

Pozdrawiam

Kilop

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
kilop SOG
tak własnie jest iż organizm przy zwiekszonym obciazeniu przechodzi na beztlenowe przemiany(w ktorych tluszczu ktory lubi tlen raczej nie spala)
co do pogladow ze tluszcz zaczyna sie spalac po 20-30 min to tak dokladnie ni e jest
jest z niego pozyskiwana energia ale w mniejszym stopniu niz np po 1,5 h szybkiego marszu albo wolnego biegu
musze teraz wyjsc z domu ale jak wroce to napisze wszystko co wiem na ten temat
pozdrawiam

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po 20-30 minutach sprintu to predzej padniesz i nie wstaniesz (muzg korzysta tylko z glukozy a jak jej niema to nie korzysta i :( -brak glikogenu/glukozy- niz ci sie tluszcz zacznie wiecej spalac ;) a jazdza na rowerku ( w moim przypadku ok nascie-20 km/h to dobry sposob (jak szybki marsz wolny bieg - naprawde wolny)
no chyba ze ktos jest tak sprawny ze moze szybciej

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
boofi: trochę mnie zmartwiłeś stwierdzeniem ,że spalanie tłuszczu na rowerku nie jest tak efektywne jak 1,5 h marszu
niestety mogę sobie pozwolić tylko na 40-60 min jazdy na rowerze , czy to za mało ? rozwiń temat jak znajdziesz czas


Pozdrawiam

Kilop

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za odpowiedzi + +
co do biegania vs. rowerka, to rowerek mniej obciaza stawy niz bieganie, wiec na dluzsza mete jest mniej kontuzyjny (no chyba ze zasniesz i z niego spadniesz pedalujac i bardziej sie oplaca na dluzsza mete.

przemq
**************
"Learn from the mistakes of others, you may not live long enough to make them all yourself."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
chyba sie nie zrozumielismy
a wiec
-plywanie
-rowerek
-szybki marsz
-wolny bieg
to baardzo dobre sposoby na spalanie !!!!!
rowerek jest ok
!
pozniej cos wiecej napisze , teraz nie mam czasu
sory za nie spojna wypowiedz!


XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
boofi:
sorry to ja coś namotałem ,pisałeś:

"co do pogladow ze tluszcz zaczyna sie spalac po 20-30 min to tak dokladnie nie jest
jest z niego pozyskiwana energia ale w mniejszym stopniu niz np po 1,5 h szybkiego marszu albo wolnego biegu "

źle to zinterpretowałem ,chodziło ci chyba o to ,że im dłuższy czas wysiłku tym więcej energii jest pozyskiwanej z tłuszczu ?


Pozdrawiam

Kilop

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"im dłuższy czas wysiłku tym więcej energii jest pozyskiwanej z tłuszczu ?" - o ile wysilek nie jest zbyt intensywny


przemq
**************
"Learn from the mistakes of others, you may not live long enough to make them all yourself."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2483 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25845
a jak ma sie steper do spalania tluszcz?Ps:Poradzcie co wyubrac : mam zamiar rono na czco/po treningu robic aeroby co najlepiej wybrac rower/steper/bieganie Czy moze co dzien inna forme aerobow?

...POZDRAWIAM...

....POZDRAWIAM....Q z kRk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
kazdy rodzaj wysilku aerobowego jest w sumie dobry
najlepiej jak sie podczas niego porusza jak najwieksza liczba miesni !!!
steperek , rowerek stacjonarny , bieznia - ok
plywanie rowerek bieganie - tez ok
trzeba sprawdzic co komu bardziej PASUJE !!!
a co do napisania czegos wiecej na temat wysilku , spalania, dlugu tlenowego to mi sie troche nie chce-ale na pewno jutro cos wykombinuje

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do guru. Cisnienie krwi.

Następny temat

jakie tabletki ?

WHEY premium