SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

gimnastyka sportowa A-Z

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 263670

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak się nauczyć salto w przód bez rąk (umiem z rękoma), w tył z rękoma i bez nich, stanie na rękach, chodzenie na rekach. I co to jest ten fiflak.
Jak dobrze i skutecznie nauczyć się utrzymywać równowagę stojąc na rekach, jak to sie robi, wiem ze głowa działa jak ster, ale mnie znosi. Mam jeden taki filmik z netu jak koleś wymiata te wszystkie sprawy - to jest super. Gdzie w necie znajdę zdjecia i fimiki jak to sie robi.

Napiszcie jak wy to robicie i jak się tego uczyć.
Co wpisywać do wyszukiwarki abu to znaleźć - salto i te sprawy - szukałem w słowniku i kicha.


"Sad But True"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3154
witam jestem studentem wychowania fizycznego ale jakoś gimnastyka nigdy nie była moją najlepszą stroną:P muszę na jutro opisać metodycznie skoki przez skrzynię: kuczny, rozkroczny, odwrotny oraz zawrotny. Jak ktoś byłby w stanie pomóc bardzo dziekuje:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 282 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15166
Fiflak to nic innego jak przerzut, przerzut w przód, w tył, w bok
gwiazda)....wybicie z rąk do postawy..czyli jak ty to nazywałes "salto z rękoma" :). aczkolwiek salto z wybicia rękoma nie ma nic wspólnego z saltem :).. wpisz w wyszukiwarce SALTO pamietam ze jakis czas temu byl taki post

kadoGan

kadoGan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 528 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7749
przedewszystkim to musisz miec miejsce zeby takie rzeczy cwiczyc. Ja cwiczylem na matach. hmmmmmm jak nie masz gdzie cwiczyc to poczekaj do lata i pocwicz na plazy. pozatym zawsze dobre miec kogos w poblizu do pomocy. Stanie na rekach jest banalne a chodzeni jeszcze latwiejsze i nie da sie powiedziec co masz robic bo jedynym cwiczeniem na ta sa kolejne proby. to samo z fiflakiem. Salto tez jest latwe tylko troche trzeba sie przemoc. Oczywiscie silownia pomaga. Pewnie ci to nie pomoze ale innej odpowiedzi na twoim miejscu bym sie nie spodziewal.

Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu, jabłko z Morza Martwego i garść pyłu. Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę.

Mafia Sporty Extremalne

Allach wziął różę, lilię, gołębicę, węża, trochę miodu,
jabłko z Morza Martwego i garść pyłu.
Kiedy spojrzał na mieszankę, zobaczył kobietę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


opisze wam jak sie robi flik-flaka

najpierw sie musicie nauczyc robic mostek, tak jak na foto

potem zrobić go tak, ze stojąc wyginacie sie w tył i przechodzicie do mostka.

Pan Bóg mnie nie chce
a diabeł sie boi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


po pierwsze naucie sie odp. nazw do figór bo sie nie dogadamy
(przykład https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=112408 koles chce zrobic 'sznurek' , 6 lat trenaowałem gimn. sport. i za****a nie wiem o co chodzi)
dobra:

jak sie dobrze porozciagacie i zrobicie poprawnie ten mostek to:
-skombinujcie sobie osobe do asekuracji

cwiczenie przygotowywujące:
osoba asekurująca staje za toba, i tzyma cie za szyje.
ty robisz skok w tył z zamachem rąk w tył które "rzucasz" za głowe tak aby minęły twoje uszy
kolega asekuruje tak abys sie nei przewrócił do tyłu, nie blokuje za mocno zebys mogł swobodnie skoczyc, wyskok zaczyna sie z postawy ktorą opisze w pkt 2 (ponizej)

rysunki do opisu w nast. poscie.

1. stajesz sobie
2. przykucasz, pochylasz sie do przodu, rece dajesz do tyłu (jak małysz na skoczni)
3. wybijasz sie z nog, skaczesz do tyłu, "ciągnąc" sie w tym rękoma (jak w cwiczeniu powyzej) tylko skacz w tył a nie w góre
4. lądujesz na rękach, nogi przezucasz górą (nogi złączone razem) i lądujesz (nigdy do kucania)

asekuracja:
opisze to tak, ze osoba asekurująca jest ztwojej lewej, czyli ty skaczesz w jej prawo.

prawą ręką asekuruje ci plecy, na wysokosci klaty,
lewą daje na udo (twoje lewa noga) ponizej posladka.

kiedy ty skaczesz prawą ręką podtrzymuje plecy, a lewą pomaga ci przezucic nogi nad głową. musicie uwazac zebys nie trafił kolanem jej w trwarz, musisz trzymac nogi razem, co nie jest łatwe, ale mozesz ja np. związac.






Pan Bóg mnie nie chce
a diabeł sie boi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


tu jest fajny gif jak to zrobic:
http://www.snelenlenig.nl/images/FLIKFLAK.gif

asekuracja:
http://home19.inet.tele.dk/ym/picture/nye_billeder/flikflak.JPG
(uwaga: asekurowac proponuje na stojąco, koles ktory robi cwiczenie wogole nie skacze w góre nie wybija sie prostując nog tylko skacze z kucąca w tył)

albo sobie skołujcie takie cudo do cwiczen
http://users.pandora.be/jong.edegem.turnkring/images/flikflak.gif



Pan Bóg mnie nie chce
a diabeł sie boi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


poza tym flik flak jest tylko w tył. w przód nazywa sie przezut w przód, i robi sie go tak jak flik flak ale jak by w odwrotnej kolejnosci.
spróbuje to opisac.

robimy to z rozbiegu, pare kroków, następnie unosimy ręce do góry i (dla przykładu bo kazdy moze robic na inną) lewą noge w ten sposób ze zginamy ją i aby kolano było na wysokosci pasa. następnie stawiamy ta nogw troche przed sobą prostując ją, kładzimy rece na ziemi za tą noga (za tzn. jeszcze bardziej w przód) a drugą noga (w tym wypadku prawą) i ciągniemy janad głąwą, dołączają do tego druga noge (najpózniej gdy przekraczmy pion, musimy nogi zlaczyc by na nich razem wylądowac)
wybijamy sie lekko z rąk, i lądujmy do postawy stojącej.
rece musza byc cały czas proste bo jak zegniemy to skonczy sie to lądowaniem na głowie

na foto salto w tył, opisze później.

Pan Bóg mnie nie chce
a diabeł sie boi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Salto
W tył (bo jest łatwiej wykonac)

Cwiczenie przygotowywujące:
wyskok w góre z wymachem rąk w górę, i podciagnięciem nóg do góry (do klaty), starajcie sie wyskoczyc jak najwyzej.
osoba asekurująca, moze stanąc z tyłu, chwycic po bokach w pasie, i przy wyskoku unoscic trochę do góry.

Osoba asekurująca, zabezpiecza podobnie jak przy flik-flaku

wyskakujesz do góry, odchylasz głowe w tył (która nadaje ciału obrót) a nogi ciągniesz górą. os obrotu musi sie znajdywac na wysokosci barków (nigdy nizej)na początek lepiej robic salto w tył po runtaku*, poniewaz ma się większą prędkosc, osoba asekueująca musi podąrzac za tobą.
salto robimy kulone, czyli podginamy nogi jak na fotkach, salta łamane i proste to juz wyzsza szkoła jazdy.

_______
* wiadomo co to jest czy mam pisac ??

Salto w przód, najlepiej wykonywac na początku z odskoczni na materace. trzeba sie dobrze wybic z konca odskoczni obunóż, i wyskoczyc do góry i lekko w przód (aby nie zlądowac na odskoczni)
na początku pewnie bedziecie lądowac na plecy, lub do kucania ale potem powinno sie to poprawic.
my na treningach mielismy tuningowaną odkocznie która wybijała bardzo dobrze.

czy sąjakies pytania i czy wogóle ktos to czyta??



Pan Bóg mnie nie chce
a diabeł sie boi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 282 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15166
czyta czyta :) super tlumaczysz, ajakbym Cie poprosil zebys opisal asekuracje przy skoku przez skrzynie kucznym i rozkrocznym i wspieraniu na poręczach w przednim i tylnim zamachu....albo jakis link moze ?

kadoGan

kadoGan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


przy skoku przez skrzynie nie ma co asekurowac, tylko trzeba sie dobrze wybic (zachowac odp. fazy lotu) i chwycic jak najdalej. najlepiej za 3/4 długosci skrzyni. potem wybic sie z rąk i jestes juz po drugiej stronie.
przy kucznym przeskoku jak sie nie uda no to zjądujesz na nogasz na szkrzyni, albo sobie po niej przebiegniesz i zeskoczysz.
jesli chodzi o skok rozkroczny to: albo saobie siadziesz, o jaja sie nei bój w koncu masz ręce na skrzyni, ktróe zaamortyzują. albo np. czesto tak robią ze przedją na rekach do przodu.
na początek cwicz na nizszej skrzyni, np. bez dolnego elementu.

co do poręczy to:
jestes w tym podporze na ramionach, robiesz pare lekkich zamachów i gdy jestes w poziomie z nogami z przodu, wyginasz sie lekko do góry, tzn. aby brzuch był wyzej niz głowa i stopy, szarpiesz barami do przodu (czyli na pawde w góre i po skosie) a stopami w tył, i prostujesz ręce.

w tyle natomist jest podobnie, prostujesz ręce jak bys robił pompki, stopy ciagniesz w przód pod siebie.

tu nie ma co asekurowac, bo jak nie wyjdzie to spowrotem wrucisz do podporu, tylko potem beda cie ramiona bolały, ja nie raz miałem siniaki od poręczy.

Pan Bóg mnie nie chce
a diabeł sie boi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 282 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15166


ok no moze nie mam zdolnosci do rysowania w paincie :)
więc tak..chodzi mi w zamachu przednim : opieram sie ramionami o poręcze bujam sie :) gdy sie juz rozbujam i mam nogi w przednim zamachu, wypycham biodra mocno w gore...i prostuje ramiona..tak to powinno wyglądać tak ? hmm. nie wiem czemu mi nie wychodzi,,cos widocznie robie zle...potrafie tylko wstac do podporu nakrywając sie nogami..i robiac cos w stylu..ala sprezynki...kurde ..a co do siniaków :) to zakladam bluze :)..ale przyzylem tez te wielkie since pod pachami :)

kadoGan

kadoGan

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CAPOIRA!

Następny temat

Snowboard w Polsce?

WHEY premium