SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

georgu/Wakacyjne igraszki, start str. 42

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34172

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Wstęp:

Słowem wstępu napiszę coś o sobie. Na imię mam Kuba, mam 22 lata, sportem interesuje się od dzieciństwa. Początkowo jak chyba u każdego faceta w tym kraju zaczęło się od ganiania za piłką z kolegami, następnie w wieku 15 lat zacząłem interesować się siłownia. Początki były po prostu mega Zaczynało się na obciążeniu robionym z betonu, gryf z rurki i ławka zbita z desek
Po jakimś czasie zacząłem kompletować sprzęt w domu kupując ławkę, gryfy itp. i ćwiczyłem w domu. Założyłem wtedy dziennik i dopadł mnie WODYN Miło wspominam tą współpracę Doszedłem wtedy w wieku 16 lat i około 70kg wagi do wyniku w MC klasyku 112kg na 3-4 razy o ile dobrze pamiętam Niestety nasze drogi się rozeszły. Mianowicie zacząłem się interesować siatkówką i przy okazji olałem sporty siłowe (chyba). Następnie do sportów siłowych powróciłem w szkole średniej lecz ta przygoda również nie trwała długo. Przyszły studia czyli istne op*****lanie się. Na drugim roku postanowiłem powrócić do siłowni. Zacząłem interesować się TS i wydała mi się to dobra droga. Gdy byłem w gazie pojawiła się kontuzja (skręcenie kostki), a następnie wakacje.
Aktualnie jestem na trzecim roku i od początku roku akademickiego zacząłem walczyć na nowo z sobą i jak narazie muszę przyznać idzie mi całkiem fajnie
By dodać sobie motywacji postanowiłem założyć dziennik
Aktualnie znów wracam po lekkiej kontuzji barku i 14 dniach odpoczynku. Myślę, że to dobry czas by zacząć treningi z nową jakością, nowym odżywianiem się i suplementacją

A więc zapraszam was do zaglądania bo będzie to mam nadzieje niesamowita walka z przeciwnościami losu jakimi jest moja fatalna genetyka, ale nie o tym SIŁA!!

Dane o mnie:
Wiek: 22 lata
Wzrost: 177 cm
Waga: 78-80 kg
Typ budowy: Wątły chłopaczek z tendencją do otłuszczania się i słaby fizycznie.

Aktualna forma:



Ciężary z ostatnich treningów przed kontuzją (w nawiasach rekordy na 1rep wg kalkulatora:

Przysiad ATG: 95kg x 4rep (104kg)
Wyciskanie na ławce poziomej z zatrzymaniem: 67,5kg x 5rep (76kg)
Wiosłowanie nachwytem szeroko: 70kg x 5rep (79kg)
MC klasyk: 137,5kg x 4rep (150kg)
Wyciskanie wąsko: 70kg x 5rep (79kg)

Cel:
Cel pierwszorzędny to SIŁA!! Cele poboczne to dorzucenie kilka kg dobrej jakości mięcha tak max do 85kg i nie otłuszczenie się bardziej.

Odżywianie:

















Suplementacja:
- Vitalmax Creatin Monohydrate classic https://sklep.sfd.pl/Vitalmax_Creatin_Monohydrate_Classic-opis230.html
- SFD 100% Pure Power https://sklep.sfd.pl/SFD_SFD_100_Pure_Power-opis26686.html

DT:
- Kreatyna 5g naczczo
- Przed treningiem porcja 100% Pure Power

DNT:
- Kreatyna 5g naczczo

Trening:
Trening może nie w 100% typowo pod TS, a Bill Star 5x5 (http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=91)
Wyglądać będzie tak:

I
Przysiad olimpijski (w pierwszych dwóch seriach podwójne dno) 5x5
Wyciskanie na ławce poziomej z zatrzymaniem 5x5
Wiosłowanie końcem sztangi jednorącz 5x5
Podciąganie na drążku szerokim nachwytem 4x?
+ brzuch (3-4 serie na proste + 3 serie na skosne)

II
Przysiad olimpijski (w pierwszych dwóch seriach podwójne dno) 4x5
Wyciskanie sztangi z za głowy 4x5
MC klasyk 4x5
Pompki na poręczach 4x5
+ brzuch (3-4 serie na proste + 3 serie na skosne)

III
Przysiad olimpijski (w pierwszych dwóch seriach podwójne dno) 6x5
Wyciskanie na ławce poziomej z zatrzymaniem 6x5
Wiosłowanie końcem sztangi jednorącz 6x5
Wspięcia na łydki 4xMAX
+ brzuch (3-4 serie na proste + 3 serie na skosne)

W dni nie treningowe planuję wrzucic jakies aeroby, ale w jakiej ilosci jeszcze nie wiem, gdyz nie wiem ile dam rade

Zmieniony przez - georgu w dniu 2012-02-26 14:23:04

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
18.07.2012 Pull + aero "po robocie wyj**any"

A wiec trafila mi sie fucha i dlatego wczoraj nie bylo aero, a dzis trening tak pozno, bo zaczalem po 19 :/ Sily nie bylo, bo jestem wyj**any :/

Wioslo szerokim nachwytem (zamek):
20kg x 12
40kg x 12
50kg x 10
60kg x 10
70kg x 8

Ciezko bylo utrzymac ciezar. Od roboty na szlifierce kotowej caly dzien taki mnie lewa dlon nap*****lala ze ciezko bylo wytrzymac :/

Dzien dobry:
20kg x 12
40kg x 12
50kg x 12
60kg x 8

Od kad mam przerwe na silowni prostowniki mnie bola i ciezko bylo zrobic dzis to DD :/

Drazek podchwyt troszke weziej niz barki (zamek):
4s x 8rep

Tez problem z chwytem :/

Martwy ciag klasyczny:
40kg x 12
50kg x 12
60kg x 12
70kg x 10
80kg x 8

I tutaj dzieki MC bol minal Aczkolwiek tak duza ilosc rep mnie zniszczyla W nastepnym treningu MC idzie na poczatek by poprawiac technike

Unoszenie hantli bokiem w opadzie:
6kg x 12
8kg x 12
10kg x 12

Biceps łamana:
16kg x 12
20kg x 12
26kg x 10
26kg x 10

Aero:
Forma aktywnosci: bieganie
Dystans: 3,71km
Czas: 23min:30s
Średnia predkość: 9,48km/h

Miska z dzis:

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 892 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12946
Wyciskanie na ławce poziomej z zatrzymaniem: 67,5kg x 5rep (76kg)
Wyciskanie wąsko: 70kg x 5rep (79kg)

Nie pomyliło Ci się czasem?? Wyciskasz na klatkę mniej niż na triceps wąskich chwytem?? Nie wiem tak tylko pytam, bo zdziwiło mnie to. Ja wyciskając w seriach do 105kg na płaskiej, wąskim chwytem na triceps jestem w stanie wycisnąć tylko pod 65 na 6 powtórzeń

TO TYLKO MOJE ZDANIE, NIE KAŻE NIKOMU SIĘ NIM SUGEROWAĆ!!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Tak dokladnie tak Wyciskanie szeroko wogole mi 'nie lezy' Wasko sie zdecydowanie lepiej czuje

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
powodzenia wrzucisz jakies zdjecia z aktualna formą?
śledził będe oczywiscie

pozdr i siły zycze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Moge wrzucic jedno zdjecie z kiedys, ale od tamtego czasu nie wiele sie zmienilo Wrzuce do pierwszego posta

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Będę zaglądał.Powodzenia

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Niezła budowa ciała.
Będę zaglądał i śledził Twoje zmagania.
Powodzenia!

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
georgu
Tak dokladnie tak Wyciskanie szeroko wogole mi 'nie lezy' Wasko sie zdecydowanie lepiej czuje


Ja też miałem mocniejsze tricepsy niż klatę i zanim wziąłem się za wyciskanie szeroko to mogłem wziąć 10-20 kg więcej na wąsko.
Tak jak z sumo- teoretycznie można wziąć więcej niż w klasyku, ale nie na pierwszym treningu. Trzeba trenować dany sposób wyciskania/ciągnięcia/siadania, żeby w pełni wykorzystać możliwości tego wariantu ćwiczenia.


Czemu zaczynasz dzień od Carbonoxu? Nie zamierzasz przecież biegać.
Nie za dużo tej oliwy w stosunku do innych tłuszczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Stawiasz na mase miesniowa? na tak niskich zakresach?
+ kombinacje z podwojnym dnem w przysiadach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Napisał dużymi literami, że cel pierwszorzędowy to siła. Nawet dał dwa wykrzykniki

(ale z drugiej strony też napomknął, że nie obraziłby się za 7 kg mięśnia )

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-02-26 16:22:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Pandarek
Ja też miałem mocniejsze tricepsy niż klatę i zanim wziąłem się za wyciskanie szeroko to mogłem wziąć 10-20 kg więcej na wąsko.
Tak jak z sumo- teoretycznie można wziąć więcej niż w klasyku, ale nie na pierwszym treningu. Trzeba trenować dany sposób wyciskania/ciągnięcia/siadania, żeby w pełni wykorzystać możliwości tego wariantu ćwiczenia.


Czemu zaczynasz dzień od Carbonoxu? Nie zamierzasz przecież biegać.
Nie za dużo tej oliwy w stosunku do innych tłuszczy?


Wiadomo, ale wyciskanie szeroko nigdy nie bylo moim ulubionym cwiczeniem, ani nic z tych rzeczy Ale w sumie podobnie bylo z MC czy siadami, a z czasem pokochalem te cwiczenia

Dlaczego? A no zapodam carbo z kretka naczczo, a rano chwile mi schodzi zanim upichce jakies sniadanie
Oliwa z czasem w czesci bedzie zastepowana prawdopodobnie przez orzechy, ale nie na hura Wszystko powoli

Antos098
Stawiasz na mase miesniowa? na tak niskich zakresach?
+ kombinacje z podwojnym dnem w przysiadach


Przedewszystkim chodzi mi o sile, a masa moze byc 'efektem ubocznym', a najchetniej recomp
Na tak niskich zakresach zrobilem w tym roku jakies 5kg wagi

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny :)

Następny temat

Redukcja-jak to jest z tą redukcją?

WHEY premium