SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

gdzie tkwi błąd-skd +dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11844

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
Witam wszystkich.I nadszedł czas mojego debiutu na sfd:
mam problem z dietą i stosunkowo małymi spadkami - 5 tydzień - 3kg i 3%tł. Nie oczekuje cudów, jednak wydaje mi się że można liczyć na więcej na low carbach, w związku z tym jestem prawie pewna, że gdzieś popełniam błąd. To co sama jestem w stanie wychwycić to brak regularnych pór posiłków i ich ilość - 3. Wynika to z niskiej kaloryczności -do 1200( może to kwestia błędu z przyjętych obliczeniowych założeniach) a tym samym małej ilości jedzenia. (Nieco trudno jest rozłożyć 80 g białka na 6 posiłków). Do tego dochodzi nieregularny tryb życia. Zastanawiam się czy nie dołożyć jednego posiłku więcej ok250-300kcl?
Mam też problem z proporcją B: T (początkowo było 1,5 B/kg po 4 tygodniu zastoju -1,3 kosztem zwiększenia Tłuszczy z 1g/kg do 1,3/kg masy ciała) nie wiem jaka byłaby optymalna.

Dane:
kobieta, 26 lat, 162cm, waga:62 kg, poziom tł:30% woda:48%
Dieta: skd - mija 5 tydzień, ketoza +++ / ++++

Cel: redukcja ( miło by było gdybym nie zgubiła więcej mięsni niż to konieczne)
Aktywność fizyczna: 3x tyg 1h aeroby lub basen - dlaczego tak mało?
Po pierwsze czas, po drugie - dieta jest tak mało kaloryczna, że nie będzie z czego obcinać a wtedy przyjdzie mi tylko zwiększyć aktywność fizyczną.

Suplementacja: brak, chyba nie ma sensu, skoro można zoptymalizować efekty dietą - tutaj uśmiecham się do co poniektórych Panów :) , aha- jedynie tran 3x1 kapsułkę, zastanawiam się też nad miejscowym spalaczem - jakieś sugestie? (lipoderm-y ?)

Efekty uboczne: zawroty głowy przy ćwiczeniach czy wysiłku

Matematyka wyższa, czyli moje obliczenia:
24 x 62kg x 0,9 x 0.8(współczynnik przy redukcji - chyba post niuni) x 1,1 (aktywność fiz) =1178 kcl !
B-80g T-80g W-do 20g
B-1,3/kg T-1,3/kg W- ok.0,3/ kg
B -324 kcl T-729kcl W- ok.74 kcl

Dietka:
Dzień 1

posiłek1- ser twarogowy chudy 100g+ szczypiorek 30g+ jogurt naturalny 20 +oliwa z oliwek 20g B-22 T-21,5 W-5,5 = 300kcl

posiłek 2- mintaj świeży (pieczony w foli) 150g + sałata zielona 150g +oliwa 25g
B- 27g T-26g W-4,3 =353kcl

Posiłek3 - tuńczyk w wodzie 120g +oliwa 25g +papryka czerwona100g
B-26,5 T-27 W- 7 =368kcl

Bilans: B-76 T-75 W-17 kcal=1020
Dzień2

Posiłek 1- papryka czerwona 100+ jajka całe 140 +ser żółty 30
B T W=27 22 8 =335kcl

Posiłek2 -mintaj z foli150g+oliwa25+sałata150
B T W = 27 26 4,35 =353 kcal

Posiłek3-pierś indyka150 smażona na oleju20g z gotowanym porem100g
B T W=31 21 6=330kcl

Posiłek? (to stwierdzenie wydaje się być nadużyciem ;))4 -śmietanka kremowa 30%-50g =145 kcal B-1,1 T-15 W-1,55

Bilans dnia- B 86 T 85 W 20 kcl=1163

Dzień3
Posiłek1-ser twarogowy chudy 125g+szczypiorek20g+jogurt naturalny30g+oliwa z olwiek25
B T W= 27 26,5 6,5 =373kcl

Posiłek2 -sałatka: papryka czerwona/żółta 50g+ser gouda50+oliwa z oliwek15 +sałata zielona 70+gotowana pierś z indyka
B T W= 27 27 5,4 =368kcl

Posiłek 3
Kapusta kwaszona100+mintaj z foli150+oliwa z oliwek25
B T W= 26 26 3,4 =344kcl

Bilans dnia- B T W = 80 80 15,4 =1085kcl


Dzień4
Posiłek1-papryka czerwona100+ser gouda120
B T W = 32 28 6,7 =408kcl

Posiłek2(tradycyjnie) ryba z foli 150g+sałata z oliwą 150 i 25g
B T W= 27 26 4,35 =353kcl

Posiłek3
Pieczone udko kurczaka (waga bez kości ok150) na oleju10g
B T W =25 25 0 =330kcl

Bilans dnia:
B T W =85 80 12=1091kcl

(dołożyć do tego wszystkiego trzeba kilka kaw dziennie, w tym ze śmietanką 30%- (20- 25g) = jakieś 60kcl i tu pytanie, jak wpływa taka kawa między posiłkami na dietę? Dodatkowo jestem amotorką pluszy i nieco ich doję, zwłaszcza jak się uczę (dodatkowa kofeina, tauryna-mało, aspartam:( )

To wszystko, i co wy na to?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
...już chciałam wysłać, kiedy zjadło mi cały tekst ... postaram się odtworzyć.

Po pierwsze dziękuję ellis za wrzucone badania :* Przeanalizuję zaraz.
Co do resetowania, to nie było ono modelowe, możemy przyjąć że od ładowania coś wciąż zmieniałam, zależnie od temperatury. Wszystko jest w wątku, nic ponad to się nie wydarzyło. Żadnych odchyleń od diety, dodatkowych posiłków itd. Carb-load - 19 marzec + później 2x nocne po 100ww, kaloryczność między 1300 do 1500 (gdzie, jak ustaliliśmy, przy górnej wartości waga się nie zmieniała przy niskiej/umiarkowanej aktywności cardio - możliwe, że wtedy już mi metabolizm zwolnił) węgle od 50-120g (przy czym te 120 przez kilka dni) Teraz znów jest ok. 60-70 ww 110-120 białka i ok.60-70tłuszcz. Jak powiedziałam to tymczasowe rozwiązanie, bo jeszcze nie zdecydowałam/mam wciąż za mało informacji o innych możliwościach (tkd,nhe)/ poza tym liczyłam, że mógłbyś sugerować zbilansowaną, by w końcu dojść do właściwej kaloryczności, dać odpocząć mojej ketogenicznie zmaltretowanej psyche i jeszcze wyregulować hormony.
Aeroby robię jako rozgrzewkę minimum 20 min, oraz po 20-40 min. Trening będzie jeszcze dopracowany (docelowo 3- 4x tyg),łącznie z podziałem na poszczególne dni, czas na odpoczynek,regeneracje i zharmonizowany z planem dnia. W tej chwili szukam i dobieram najlepszy dla siebie wariant.
Przez 45 min. to ja robię 2 obwody po 12 stacji (25-30 powtórzeń z zapasem na 10 przy minimalnym/małym obciążeniu) Tak było ostatnio, choć jak ustaliłam z instruktorem miały to być 4 obwody...

Ciężko jest zresetować metabolizm bez żadnych negatywnych konsekwencji dla %bf...
Następnym razem jak zwolni to tak właśnie to zrobimy

selen jest obok jodu bardzo ważny dla tarczycy i trzeba dbać by nie było niedoborów...
W takim razie dodatkowo poczytam, poszukam i pewnie włączę jako osobny suplement wraz ze wspomnianym już jodem razem z magnezem+potas (pije dużo kawy - to te moje 90/60 )

jeśli to znów low carb to sugerowałem inny scenariusz odnośnie kaloryczności, trening siłowy zwiększa zapotrzebowanie.
Dlatego to tymczasowe rozwiązanie, choć wydaje mi się, że 1500-1600 kcal i ok 110g B mogłoby być początkową wartością przy takim obciążeniu siłowym. (W najgorszym razie dołożyłaby jeden posiłek i zmodyfikowała okołotreningowe - choć jeszcze nie wiem w jakim kierunku - wolałabym coś naturalnego a nie wpc+carbo)

W tej chwili muszę czytać i pisać referat bo ściga mnie jego odczyt. I mam jeszcze jakiś egzamin w najbliższym tygodniu, jednym słowem...czas, czas, czas... dlatego wszelkie plany z dietą i treningiem muszą chwilę poczekać, niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
ja już widze powód słabych efektów twojej diety. 3% to dużo ale nie schodząc z 30%. Podstawowym i w zasadzie jedynym błędem jest wyeliminoanie treningu siłowego z ćwiczeń bez nich efekty będą marniaste oraz brak ładowania

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30521
proponuje, zebys najpierw cos poczytala o tych dietach (skd, w tym wypadku rowniez ckd) a pozniej sie za cos brala bo sobie krzywde mozesz zrobic.



Pozdr.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
Rothen, rozumiem, że co do reszty nie masz zarzutów i ma tak pozostać? jaki trenning siłowy proponujesz? jakie proporcje do aerobów i jaka ilość h/tyg?
Z czego wynikają te zawroty głowy? można je jakoś zniwelować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
yupie- kompletuje biblioteczkę, zanim jednak w pełni ją opanuje minie nieco czasu, stąd posiłkuję się sfd.
Pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30521
ech
niemilec ze mnie?

Rothen, rozumiem, że co do reszty nie masz zarzutów i ma tak pozostać? jaki trenning siłowy proponujesz? jakie proporcje do aerobów i jaka ilość h/tyg?
Z czego wynikają te zawroty głowy? można je jakoś zniwelować?



Pierwsze, to jest dieta ckd, i MUSISZ robic na niej ladowania bo efektow nie bedzie.
Dwa, to ta dieta jest SCISLE polaczona z treningiem silowym (poczytaj post o ckd qazara I&II). Masz tam chyba rowniesz napisane o aerobach.
I trzy zawroty glowy przy tak niskich weglach sa raczej normalnym zjawiskiem. Trzeba przezyc.

Pozdr.

Zmieniony przez - yupie_girl w dniu 2006-02-17 16:13:04

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9434
jaki znowu niemilec? ale nie będę się spoufalć
Thx za wskazówki, post qazara wezmę raz jeszcze na pulpit. zastanawia mnie tylko wyższość ckd nad skd. popraw mnie jeśli się myle: skd zakłada brak ładowań, niską podaż węgli >30g i trenning aerobowy zamiast siłowego.tak przynajmniej wyczytałam tutaj. wydaje się być więc dobrym rozwiązaniem dla osób które raczkują w temacie keto.

Sog 4you.
zmykam podryfować w basenie zajrzę później.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
yupie_girl ZASŁUŻONA
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 4510 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30521
skd jest troszke lzejsza od ckd bo w sklad wchodzi ok 80g wegli!!! Nie 30, gdzies ty to wyczytala. I nie tzreba robic ladowan (warunkiem jest utrzymywanie 80g wegli dziennie)
Nie chce sklamac, ale przy skd nie jest konieczny wysilek silowy.
Przy ckd jest niezbedny (i tu mamy do ok 30g ww, ale z ladowaniami!!!)

Pozdr.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2453 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37671
Inna matematyka wyzsza
24 x 62 = 1488 x 0,9 = 1339,2 x 1,1 = 1473,12 >zaokraglamy> 1500
przy redukcji odejmujesz 10% (roznica w sumie nie wielka) 1350
proponowalbym abys zwiekszyla kalorycznosc na 1-2 tygodnie aby wspolczynnik byl na zero, zeby rozbujac metabolizm, i powoli wprowadzac trening silowy

a great flame follows a little spark

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
SKD 0węgli w przypadku jak dużo ćwiczymy na siłowni ta podaz może wynosi do 150 gram i głównie PO trneingu.

Yupi dobrze ci prawi


Zawroty głowy z powodu braku robienia ładowań węglami. Nawet na SKD robi się ładowania ale rzadsze jak potrzebuje tego nasz organizm np. jak mamy zawroty głowy i duże osłabienie, to oznacza ze czas na ładowanie

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Z moich obliczeń również wychodzi 1500 - 1600 kcal jest to ilość od której powinnaś zaczynać dietę, po 2-3 tygodniach adaptacji robimy deficyt 10-15% zapotrzebowania kalorycznego. Ilość węglowodanów może być 30 g może 50 g to zależy. W większości przypadków 50-80 g to optymalna ilość, ale niektóre osoby lepiej funkcjonują przy mniejszej ilości. SKD według tego co do tej pory ustalono to opcja do niskiej aktywności aerobowej, można dodać trochę zmiodyfikowane ładowania pobudzające metabolizm, ale przy Twoim % bf raczej bym tego nie robił. Jeśli zdecydujesz się na wprowadzenie treningu siłowego to nie ma mowy o CKD najpierw musisz przyzwyczaić organizm do rutyny treningowej przy diecie standardowo zbilansowanej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

utrzymanie masy

Następny temat

Dietka Pro do oceny

Wiecej