SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

furrria redukuje

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4519

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 344


Witam serdecznie, poczytuję forum od dłuższego już czasu i stwierdziłam, że może warto próbować na własnej skórze. Może w tym roku dam radę w końcu wskoczyć w strój kąpielowy bez skrępowania ;)
Szkoda, że nie trafiłam tutaj wcześniej, bo zaoszczędziłabym sobie wielu głupot w dietach, bo odchudzam się od kiedy pamiętam (będzie tak z połowa życia, wiem, brzmi przykro).

na wstępie ankietka:
Wiek : 20
Waga : 67
Wzrost : 170
Obwód w biuście : 97
Obwód pod biustem : 79
Obwód talii w najwęższym miejscu : 72
Obwód na wysokości pępka : 82
Obwód bioder : 105
Obwód uda 59
Obwód łydki 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : twarz, biodra
W którym miejscu najszybciej chudniesz : piersi, brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: interwały/aeroby 2-3 razy w tygodniu, trening w domu i w planach siłownia
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki owsiane
Co lubisz jeść na obiad : mięso, makarony
Co jako przekąskę : owoce
Co jako deser : nie jadam
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : ogólnie w porządku, ale miewam problemy z regularnością okresu, wizyty u ginekologów nic nie dały, hormony badane raz na jakiś czas w normie (może to też kwestia odchudzania się w wieku 12 lat); skolioza
Preferowane formy aktywności fizycznej basen, bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : multiwitaminy, magnez, tran
Stosowane wcześniej diety : dukan, 1000kcal, montignac (krótko), ograniczanie ilości


Staram się już od kilku dni jeść według wskazówek z forum, teraz potrzebuję doradcy i kogoś, kto skontroluje moje dalsze poczynania, bo mój słomiany zapał już powoli daje o sobie znać. Wierzę, że trudniej będzie mi grzeszyć pod nadzorem ;)

Siłka w planach od przyszłego tygodnia, na razie interwały + trening na zasadzie pompek, brzuszków, ćwiczeń z butelkami wody.

Ustaliłam sobie dietę 1700-1800 kcal, mam mały problem z dokładnym trzymaniem tej ilości, w zależności od dnia czasem odchyły 50-100 kcal.

Myślałam nad proporcjami:
- białko 2g na kg masy ciała
- tłuszcz 1g
- węgle reszta

Powiedzcie mi jeszcze, jak w końcu jest z tymi warzywami. Czy muszę do każdego posiłku? Czy mogę do jednego zjeść dużą porcję, a do innego pominąć?

Fotki cielska będą pewnie jutro.

Dziękuję za uwagę ;)

edit: aha, nie napisałam celu. Redukcja oczywiście, myślę, że chciałabym zobaczyć 5 z przodu na wadze, chociaż nie to będzie wyznacznikiem. Chcę po prostu przestać być słoniem i być zadowolona z tego, jak wyglądam. Już i tak ubyło mi 3kg także jestem na dobrej drodze. Tym razem musi się udać!

Zmieniony przez - furrria w dniu 2011-03-19 19:24:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 256 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 527
mamy taki sam rozklad bialek tluszcz i wegli- dlatego z mila checia tu zaglądam i podpatruje co jadasz

ty jesz 4 posilki a ja 6
u mnie jest kasza gryczana jako wegle zlozone a u Ciebie wiecej jabłka

Zmieniony przez - muffinek99 w dniu 2011-04-14 10:45:38

Gdybym chudła jedząc - miałabym anoreksję

dziennik:http://www.sfd.pl/Przemiana_w_99_dni_i_nawyki_na_całe_życie-t715436.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Moze rozłóż sobie posiłki na więcej, np 5-6, jesli masz problemy ze zjedzeniem tej ilosci.

Rozkład BTW moze byc na poczatek.

Napewno bedziesz misiała wprowadzic do swojego menu więcej tłuszczów zwierzecych, nie tylko roślinne.

Warzyw nie wliczaj do bilansu, jedz przede wszystkim zielone.

Co teraz ćwiczysz, masz jakis plan konkretny?

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 344


Na razie rozpoczęłam trening, który Martucca zaproponowała innej dziewczynie, czyli:

1) Brzuszki ze skrętem ("rowerkowe") 12-15 powtórzeń
2) Wspięcia na palce obunóż 15-20 powtórzeń
3)Przysiady bez obciążenia15-20 powtórzeń
4)Invert rows (np. trzymając się krawędzi stołu) 10-12 powtórzeń
5)Pompki (nogi proste, stopy oparte o podłogę!) 12-15 powtórzeń
6) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz (butelka z wodą, reklamówka wypełniona czymś tam) 10-12 powtórzeń
7)Uginanie przedramion z butelkami z wodą 10-12 powtórzeń
8)Pompki w podporze tyłem 12-15 powtórzeń
9)Unoszenie nóg ugietych leżąc na krzesłach 12-15 powtórzeń


Pompki robię na razie na kolanach, miałam też problem z tymi odwrotnymi i invert rows, bo nie udało mi się zrobić aż tylu powtórzeń.

Skąd wziąć tłuszcze zwierzęce?
Hm, zwykle jem 5-6 posiłków, jakoś tak wtedy dziwnie wyszło ;)

Wklejam spowiedź z wczoraj, nie bijcie za biały ryż!
Czy mogę sobie zjeść od czasu do czasu takie śniadanie? Chodzi mi głównie o miód, czy jest czasem dozwolony? Mąka 2000 jest ok?

Aha, jeszcze co do interwałów to jakie robić proporcje? Na razie robiłam 30s szybko/45s wolno, robię 3 takie powtórzenia. Ćwiczę na orbitreku, staram się kontrolować tętno.

Zmieniony przez - furrria w dniu 2011-03-20 09:16:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Pompki robię na razie na kolanach, miałam też problem z tymi odwrotnymi i invert rows, bo nie udało mi się zrobić aż tylu powtórzeń.
Wazne bys dała z siebie max ile mozesz.

Skąd wziąć tłuszcze zwierzęce?
Żołtka (tylko nie za duzo), wołowina, dziczyzna, baranina ..., ryby tłuste (makrela, łosoś, węgorz), masło domowej roboty.

Czy mogę sobie zjeść od czasu do czasu takie śniadanie? Chodzi mi głównie o miód, czy jest czasem dozwolony? Mąka 2000 jest ok?
Jelsi chodzi o miód, powoduje skok insuliny. W sumie kazdy cukier powoduje skok insuliny. Dążymy do tego by wyeliminowc wam 'parcie' na słodkie rzeczy. Wiec po co wprowadzac nawet minimalne 'grzechy'. Wprowadz sobie olej z wiesiołka, tłuszcz z wątroby dorsza (np: tran), orzechy włowskie.
Mąka 2000 to jest pszenna pełnoziarnista? moze być.

Aha, jeszcze co do interwałów to jakie robić proporcje? Na razie robiłam 30s szybko/45s wolno, robię 3 takie powtórzenia. Ćwiczę na orbitreku, staram się kontrolować tętno.
Mozesz tez tak i mozesz tak 30/30. Jakie max tetno osiągnęłas?

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 344
Okej, od jutra miód out.
A jak jest z owocami? Ile razy dziennie mogę je jeść? Czy to jest obojętne, jeśli wszystko zamieszczam w bilansie?
Ile żółtek dziennie można?

Tętno max widziałam 182, ale sprawdzę to dzisiaj dokładniej, bo zamierzam za chwilkę poćwiczyć.

Dzięki za wskazówki, akneraj :)

Zmieniony przez - furrria w dniu 2011-03-20 17:12:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Owoce do sniadania I i ewentualnie II, jak narazie.

Żołtek tyle bys zmiesciła sie w bilansie i bys miała tez troche omega3, z przewaga omega 3, tłuszcze z ryb, oliwa z oliwek, orzechy.

Tetno super .

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 344
Interwały zrobione. rozgrzewka + 30s/45s x3 + 7 minut spokojnego biegu.
Tętno 182 max, w truchcie spada do ok. 165, tak może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 344
A teraz najgorsze
Nie sądziłam, że publikacja fotek to taki stres ; D Obróbka rox!
Mam nadzieję, że za jakiś czas wrzucę zdjęcia, przy których nie będę pokonywać wstydu przez godzinę.
Nie ma to jak słit różowiutki strój








Zmieniony przez - furrria w dniu 2011-03-20 18:55:45

Zmieniony przez - furrria w dniu 2011-03-20 18:59:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 207 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5328
Nie ma się czego wstydzić. Naprawdę jest dobrze. Ale zawsze może być lepiej;P to taka mobilizacja do ćwiczeń.
Powodzenia i wytrwałości;)

'Dieta- sposób odżywiania się niezbędny do uzyskania określonego celu'

Pomogłem?
WCIŚNIJ --------------------->

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 344
Witam Was w ten piękny dzień :)
Już po treningu, wklejam rezultaty:

1) Brzuszki ze skrętem 15/15
2) Wspięcia na palce obunóż 20/20
3)Przysiady bez obciążenia 20/20
4)Invert rows 3/3 ( ;/ )
5)Pompki damskie 12/12
6) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz 12/12
7)Uginanie przedramion 12/12
8)Pompki w podporze tyłem 5/4 ( ;/ )
9)Unoszenie nóg ugietych leżąc na krzesłach 15/15
a potem upadłam na płasko i już nie wstałam...

W sumie to chyba mam bardzo słabe ramionka. Jako obciążenie do ćwiczeń 6 i 7 użyłam dziś dwóch encyklopedii, po 2,6kg każda

Spowiedź z michy później, najgorzej, że wieczorem pewnie jakieś winko wpadnie dla uczczenia wiosny...

Miłego dnia życzę!


o, skasowali mi fotę, była za brzydka?

Zmieniony przez - furrria w dniu 2011-03-21 12:55:08

Zmieniony przez - furrria w dniu 2011-03-21 12:55:50
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Młoda mama prosi o pomoc!

Następny temat

Trening w domu 6 tygodni

WHEY premium