SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

frontkick

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10343

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak wyglada frontkick? bo ja znam dwa sposoby:
1. ugiac noge w kolanie; podniesc kolano do gory; wyprost i powrot. podczac calej operacji noga podporowa leko ugieta i skierowana stopa w strone celu

2.ugiac noge w kolanie; podniesc kolano do gory; wyprost i powrot.
i tutaj inaczej pracuje noga podporowa. mianowicie stopa podczas wykonywania kopniecia przekreca sie o ok 90 stopni i wypychane sa biodra. uderzenie jest mocniejsze.

w trakcie walk k1 widzialem ze stosowane sa oba, ale nie wiem czy to przez przypadek, czy tak ma byc...
ustosunkujcie sie do tego co napisalem. prosze glownie kickbokserow, ale nie tylko...

Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
To zalezy od Ciebie co zrobisz co innego zrobi zapasnik co innego bokser. Ja bym atakowal rekami (zaczynajac od lewego prostego) a konczyl nogami. Nie zaczynalbym ataku od nog. Nie podchodzisz i nie czekasz az koles cie kopnie tylko skracasz dystans (nawet po jego frontkicku) i pracujesz rekami.


On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
To zalezy od sytuacji albo front-kick uzywasz jako kopniecia stopujacego przeciwnika czasami odpychajacego. W momencie gdy przeciwnik idzie na ciebie lub gdy chcesz go odepchnac by zwiekszyc dystans. Albo kopiesz front kickiem tak jak opisales w drugiej sytuacji ma wiekszy zasieg i wieksza sile. Dziala bardziej destrukcyjnie.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1346 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11109
j.w.

met 1 jesz szybsza ale masz mala pomoc ciala.
met 2 jest troszke wolniejsza ale za to mocniejsza ,

pozdroovka Puff

www.dudi.com.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No tak metoda2 jest wolniejsza i podchodzi bardziej pod kopniecie "boczne" ,wiec po co sie wysilac,obracac noge podporowa skoro mozna od razu kopnac boczne.. takie moje zdanie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
ogolnie to ja preferuje boczne kopniecia. Nie lubie prostych. Ale to moze tylko ja tak mam. Wyrobilem sobie poprostu ogromna pare w kopnieciu bocznym w stusunku do prostego. Dodatkowo w bocznym mozna bardziej wyrzucic biodra.No..ale nie zawsze jest mozliwosc dla boczniaka.

Naczelny moderator szesciu dzialow Sztuk Walk.
Moderator dzialu Gry komputerowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ronowicz- ja takze... boczne jakos tak "fajnie" wchodzi,jest to dosc dlugie kopniecie,w sensie ze ma duzy zasieg,front kicka racvzej nie preferuje chyba ze do "straszenia" ..pozatym boczne kopniecie jest chyba jednym z mocniejszych :) ma sile przebicia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262
tak tylko ze dobrym front kickiem powalasz goscia na glebe, potem dosiad i the end. a z boczniakami - w gre wchodzi wlasciwie tylko low kick( nota bene - bardzo skuteczny) i kolanko. inne cwicze, ale nie praktykuje.

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Boczny moze byc ladnie uzytky jako kopniak :
1.Stopujacy
2.dzgajacy
3.Powalajacy (aczkowliek troszke inaczej niz front)

A dosiad po tym tez mozna adnie zrobic.Troche te kopnicia maja inna specyfike. Ale fronta latwo wylapac. Bardzo latwo. Pozatym zwykly menel kopiacy na ulicy wklasnie kopie takim "lamamnym" frontem. A takki boczny to jest zagadka dla kogos nie obeznanego w temacie. Mocnego bocznego nie zbijesz.Fronta tak.

Naczelny moderator szesciu dzialow Sztuk Walk.
Moderator dzialu Gry komputerowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ta 2 wersja frontkicka to dla mnie tez jakies dziwactwo. podzielam zdanie koleznaki ze jak juz mamy pracowac biodrem to lepiej darowac sobie frontkicka

ronowicz: wydawalo mi sie ze naturalne jest, ze roundhouse ma wiecej mocy od frontkicka. i czy mozesz mi przyblizyc idee roundhousa jako kopniecia stopujacego i dzgajacego?

raven: roundhousem tez mozna skonczyc walke. takie kopniecia w tlow tez moga byc destrukcyjne. a jak ci sie uda trafic w watrobe to nie trzeba bedzie dosiagac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Takie rzeczy weryfikuje walka. W full kontakcie kopniecia bocznego prawie nie ma. Bo latwo je zniwelowac. Glownie sa rece i front-kicki czasami okrezne na tulow. W lajcie juz wiecej kopie sie okreznych na glowe i czasami boczne ale tez b. rzadko. Skuteczne moze byc np. boczne na odejsciu ktore wbija sie pod prostego (pod reke na schaby). Boczne raczej maja wyglad i wlasnie trudniej fronta zniwelowac. Czasami u niektorych boczne jest uzywane jako stopujace i dziala na zasadzie lewego prostego. ALe w full nikt sobie dzis na cos takego nie pozwala. Chyba kiedys Rufus tak walczyl.
Na sekcji fula jak chodzilem non-stop byl walkowany frontkick. Z kopniec to byla podstawa. Natomiat teraz u trenera ktory bardziej dobiera technki pod katem predyspozycji ludzi fronta prawie w ogoole sie nie robi. A wrecz trener twierdzi ze podstawa to okrezne. Mowi ze na fronta wystarczy odskok lub front i skrocenie dystansu. A jeden i drugi trener to byli mistrzowie swiata w kikcu. A np. Zlotkowski na treningach przekrojowym BJJ tez od razu zaczal od front-kicka. Front - kick jest skuteczny i nie wymaga duzego rozciagniecia. Ale ja tez go nie lubie.

kickboxerka to wlasnie boczne moze sluzyc do straszenia.
Ravenlord low kick to mi bardzie podchodzi pod okrezne takie na dol a nie boczne.
Ronowicz zgadza sie ale jak boczniakiem powalic to nie wiem. Moze sie da ...
Mocnego fronta nie obejdziesz boczne tak. Ale fakt ladny boczny dla kogos nieobeznanego moze byc zagadka
Pozdrawiam




On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262
dla mnie i tak nr 1 jest hiza geri. szczegolnie wspomozony wysokiem - wtedy jak dobrze wejdzie to KO pewne. trzeba oczywiscie goscia trzymac za fraki zeby na kontre sie nie nadziac. na wiekszosc przypadkow na ulicy bardzo skuteczne rozwiazanie.

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

miecz samurajski

Wiecej