SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fiflak salto oraz chodzenie na rekach

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12636

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9
mam prosbe do kogos kto sie naprawde zna na tym mianowicie cwicze brake dance (jestesmy samoukami) i chcialbym opanowac dobrze sztuke chodzenia na rekach oraz robienie fiflaka i salta prosze tylko o wypowiedz ludzi znajacych sie na tym bo niechcialbym sobie kregoslupa uszkodzic a zalezy mi na tym aby umniec cos nowego
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
Witam, jestem bardzo "byłą" już akrobatką. Po latach postanowiłam wrócić do treningów w nieco zmienionej formie i zająć się fitnessem gimnastycznym. Temat chyba w jest w ogóle bardzo świeży bo bardzo ciężko znaleźć mi info na ten temat. Nie jestem pewna czy będziecie umieli mi pomóc, ale może chociaż wskażecie gdzie takich informacji poszukiwać. Po pierwsze buty. Jakie buty do skakanie fiflaków i innych cudów na parkiecie powinnam nabyć? Czy są to normalne tzw "adidasy" czy coś bardziej specjalistycznego? Drugie pytanie dotyczy stabilizatora na nadgarstki. Przy wykonywaniu fiflaka na twardym podłożu, bardzo bolą mnie nadgarstki, więc pomyślałam o kupnie stabilizatora. Obawiam się jednak że znacząco zmniejszy on ruchomość stawu i utrudni lub nawet uniemożliwi wykonanie ćwiczenia. Czy ma ktoś w tej sprawie doświadczenie? Będę bardzo zobowiązana za udzielenie wszelkich wskazówek :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1452
http://bttg.zalesie.eu.org/viewtopic.php?t=730 tutaj masz fiflaka, filmik, foty i opisy. co do poprawnej techniki to najlepiejby było żebyś się zakręcił koło jakiejś sekcji akrobatycznej.
Temat o chodzeniu na rękach masz https://www.sfd.pl/temat257035/ <--- tutaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 279
Mam kłopoty ze zrobieniem front flip'a (salto w przód bez rąk) robie to tak:
- staję na równym
- ręce nad głową i przygotowuje się do skoku
- wybijam się i jednocześnie ręce zażucam w przód i łapię sie za piszczele
- obrót
- i lądawanie na dupę ze stopami przylegającymi do podłożą (czyli spadam jednocześnie na nogi i dupę).
Powiedzcie co robię źle, co mam poprawić i w jaki sposób. Salto z rękami umiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1452
Cięzko jest tak powiedzieć co robisz źle bo taki skok trzeba zobaczyć żeby ocenić. Na początku rób salto z rozbiegu. robisz nabieg, wyskakujesz lekko z jednej nogi i spadasz na dwie, w momencie tego przedskoku ręce powinny już pość w góre tak zeby znalazły sie proste przy uszach gdy naskoczysz na obie nogi. teraz najważniesze musisz isę wybić do GÓRY ani troche nie próbuj w przód, i tak polecisz do przodu od samego obrotu a ważna jest wysokość, Więc w górę. gdy osoiągasz maksymalny punkt, kręcisz salto, ręce schodzą dzo piszczeli, i tak jakbys tyłkiem zarzucał do góry. Staraj się zbić w jaknajmniejszą kulkę. no i na koniec dynamiczne otwarcie. reasumując to co najważniejsze:
1. dynamiczny nabieg (jak sie naumiesz techniki to potem i z miejsca da rade zrobić ładne salto)
2. ręce skierowane do góry - to ręce nadają kierunek, będą w górze polecisz do góry
3. wybicie w GÓRĘ!!!!!!!!!!!!!!
4. mocna kulka, łap się za piszczele,
aha przy wyskoku to kolana mają iśc do klaty a nie klata do kolan.
chyba wsio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 279
Dzięi gości! Ale zapomniałem uprzedzić - ja to robie z miejsca i na snopkach słomy i nie mam jak wźąć rozbiegu!!!Co mam zrobić, czy od razu spróbować z rozbiegiem na trawie???!!!Kiedyś (pare mięsięcy temu) po raz pierwszy odwazyłem się zrobić to i wskoczyłem na zaspę i wylądowałem na tyłek!!! Co dalej??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1452
Z miejsca jest o wiele trudniej, chyba ze robisz to z jakiejś wysokości. Ja zaczynałbym się przełamywać na trawie. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9
dzieki za naprawde dobry opis u mnie chyba niema takiej sekcji bo mieszkam w ciechanowie i to niejest zbyt duze miassto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 279
Dzięki "mazmas" pomogłeś mi!!!Dzisiaj spróbowałem na trawie z biegu - no i wyszło, fakt że wylądowałem na ugiętych nogach a nie na wyprostowanych ale myśle że to kwestia czasu i treningu. Wielkie dzięki!!!Teraz będe robił w tył z użyciem rąk! Jak by co to mogę się zwrócić o pomoc???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1452
pisz śmiało, pomogę jak jak tylko będę potrafił :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 785
Pytanko czy do zrobienia czegoś w tym stylu trzeba być wygimnastykowanym w cho**** czy tak samo z siebie też wyjdzie??

p.s. Bo jakbym miał wyskoczyc na trawie z tym i sie orazu połamać to wole spytać :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1452
myśle ze sporo ludzi zaczynało tak na sucho, więc da rade to zrobić salto w przód, przerzuty w przód itp. tak bez przygotowania. Jednak ćwiczenia ogólnorozwojowe powinno sie robić bo to one są podstawą i przygotowujesz ciało do odpowiednich obrotów. Nie zapomnij o porządnej rozgrzewce, bo głupioby było żebys skończył swoją przygodę z saltami po pierwszym spotkaniu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak i kiedy stosować Dextrojuice?

Następny temat

Dirt Jam Pro - Tuning

WHEY premium