SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

fbw na redukcji za pomocą TYLKO hantli i sztagi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1588
Mam do dyspozycji sztangę i hantle (jakieś 50 kg), drążek do podciągania, matę i gumę 15 kg. Chcę trenować siłowo 3 x w tygodniu plus 3 x cardio (rower, bieganie po około godzinie).

Jako że ćwiczę w garażu nie mam zbytnio pola do popisu a na siłownie pójdę dopiero w październiku. Generalnie dopiero zaczynam siłowe. Na razie ułożyłam coś takiego:
rozgrzewka
podciąganie taśmy obiema rękami przez 2 minuty (stoję na taśmie i podciągam równocześnie obie ręce)
20 x wykroki z obciążeniem (sztanga 10 kg) lewa i prawa
20 x martwy ciąg (sztanga 10 kg)
20 x podnoszenie obciążeń do góry (sztanga 10 kg) i przysiad
20 x przysiad sumo (hantla 5 kg)
20 x na siedząco podnoszę ręce z obciążeniem (same obciążniki 5 kg)

Zastanawiam się co mogę zmienić mając takie warunki jak opisałam powyżej. Obciążenia nie są duże ze względu na to, że dopiero ogarniam technikę i nie chcę sobie w razie czego zrobić krzywdy.

Będę wdzięczna za każdą poradę. Tak, wiem, mój plan jest ogólnie chu**wy, ale jestem świeżakiem :P

Na chwilę obecną robię 3 obwody.


Zmieniony przez - Doroya w dniu 2018-08-11 14:01:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132162 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460691
Trudno coś powiedziec, bo np 20 x na siedząco podnoszę ręce z obciążeniem, mozna podnosić z ziemi w przód w bok, pochyleniu, mozna wyciskać. Jak dane cwiczenie się nazywa masz tutaj http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1588
anubis84
Trudno coś powiedziec, bo np 20 x na siedząco podnoszę ręce z obciążeniem, mozna podnosić z ziemi w przód w bok, pochyleniu, mozna wyciskać. Jak dane cwiczenie się nazywa masz tutaj http://www.kulturystyka.pl/atlas/



Miałam na myśli wznosy w bok. Ale nie znałam tej strony wcześniej i po przejrzeniu mam pytanko, gdybym wybrała po jednym ćwiczeniu na każdą partię ciała i zrobiła kilka obwodów np po 10 razy to będzie dobry trening? I czy muszę robić je po kolei, czy mogę np. zrobić 3 x 10 żołnierskie wyciskanie, potem 3 x po martwym ciągu - chodzi mi po prostu o to abym nie musiała co ćwiczenie zmieniać obciążenia bo to zajmuje niepotrzebnie czas? Dziękuję bardzo za odzew :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 47 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4498
Trenuję krótko, mam podobne ograniczenia sprzętowe i mój trening wygląda tak:
Trening A:
- przysiady z obciążeniem 4x 8
- wiosłowanie hantlą 3x 8
- martwy ciąg 4x 8
- wyciskanie sztangi leżąc 4x 12
- wyciskanie hantli siedząc (mięśnie naramienne) 3x 10
- szwedki 3x 10
- uginanie przedramion z hantlami 3x 12
- russian twist 3x 12

Trening B:
- przysiady bułgarskie 4x 8
- wiosłowanie hantlą 3x 8
- martwy ciąg na prostych nogach 4x 8
- pompki klasyczne 4x 12
- arnoldki 3x 12 (tutaj nie mam pewności czy to dobre rozwiązanie)
- wyciskanie francuskie 3x 12
- uginanie młotkowe 3x 8
- plank 3x max (opcjonalnie używam ab rollera, ale z kolan, bo inaczej nie umiem)

Jestem z niego w sumie zadowolona. Trenuję na zasadzie A -> wolne -> B -> wolne etc.


Zmieniony przez - Schrodinger's_Cat w dniu 2018-08-11 20:28:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1588
Bardzo mi się podoba, tylko nie mam ławeczki i mogę wykonywać te ćwiczenia na macie czy lepiej poszukać zamienników? I dlaczego niektóre serie masz po 4 a inne po 3? potem je pomijasz czy po prostu jedno ćwiczenie to 3 czy 4 x 12 i przy każdym obwodzie je powtarzasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132162 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460691
co do ilosci serii, mozesz dac wszędzie tak samo ja mam np niektórych ćwiczen po 4 serie a innych po 6

Nie musisz robić w formie obwodu ze np zolnierkie, potem martyw, wyciskanie itp konczysz obwód i od nowa, mozesz zrobic jedno cwiczenie potem grugie.

co do wyciskania i braku ławeczki można dac flor press, ale myślę że dla dziewczyny to i pompki na początek starczą, lub z plecakiem na plecach.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Poszperaj w dziale trening w domowych warunkach.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 47 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4498
Doroya
Bardzo mi się podoba, tylko nie mam ławeczki i mogę wykonywać te ćwiczenia na macie czy lepiej poszukać zamienników? I dlaczego niektóre serie masz po 4 a inne po 3? potem je pomijasz czy po prostu jedno ćwiczenie to 3 czy 4 x 12 i przy każdym obwodzie je powtarzasz?

Wybacz, że odpowiadam dopiero teraz. 4 daję na ćwiczenia, które angażują sporą część ciała, ale możesz zmniejszyć ilość serii i zwiększyć zakres powtórzeń, choć ja je wykonuję na zasadzie najpierw przysiady, potem wiosłowanie, następnie MC etc.
Wyciskanie możesz zastąpić pompkami, u mnie w A mam wyciskanie, a w B pompki, fajnym utrudnieniem dla pompek klasycznych są pompki diamentowe, możesz też ustawiać nogi wyżej niż ręce. Pompki to jedno z moich ulubionych ćwiczeń. Do pompek warto sobie kupić uchwyty, odkąd je mam moje nadgarstki są zachwycone. Do tego uchwyty wykorzystuję do nauki L-sita uczę się niektórych elementów street workoutu, aby urozmaicić mój trening.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

96 kg 186 cm

Następny temat

Trening dla 15 latka.

WHEY premium