SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

elektrolity

Wysłana -
Bardzo proszę o informację, może znacie sprawdzone elektrolity:
- zrównoważone, kompletne i szybko przyswajalne
- bez kofeiny w składzie
- z całą pewnością nie zawierające w składzie subst. zabronionych przez WADA i MKOL
- wygodne w użyciu na wyścigach i rajdach, najlepiej w niewielkich kapsułkach, ew pastylkach do ssania (tzn żeby nie trzeba było się bawić we wcześniejsze rozpuszczanie
- i które nie kosztują majątku
Dzięki!Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2018-05-08 10:08:06

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Firma ale ma tki produkt ALE HydroSalt - kapsułki elektrolitowe

Najlepiej przyswajalne będą te z izotonika, bo i osmalność jego jest zliżona do tej w organizmie ludzkim.
Wysłana -
Dziękuję, wczytam się dokładniej, chyba, że masz gdzieś informacje o przebadaniu soli pod ww względem (zdarza się, że w składzie popularnych dostępnych supli znajdują się substancje niedeklarowane; w musującej witaminie C z lidla były np takowe z metandienonem w składzie, a musujące multiwitamina czy magnez zdarzają się z stanazololem)
Jest sól saltstick, przebadana i czysta, ale musiałabym wydać kilka stów na na same sole tylko.


Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2018-05-08 11:02:11
Wysłana -
Tu już trudno by ktoś Ci zagwarantował że to jest 100% czyściutkie, ale raczej do takich supli nikt nic nie sypię specjalnie. No i nie wiem czy to są jakieś takie ilosci co by Ci wykryło.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-05-08 13:36:18
Wysłana -
Takie sytuacje nie mają miejsca. Szczególnie w suplementach z UE. Jaki sens bylby dodawać do elektrolitów substancję xx razy droższą?
Wysłana -
Raczej chodzi o szczątkowe ilości nie dodane celowo, np. produkcja supli na tej samej linii produkcyjnej, gdzie wcześniej się przewijał się stanozolol. Niby gdzieś tam kiedyś się zdarzało, ale trzeba mieć naprawdę sporego pecha.
Ja bym się trzymał firm produkujących na liniach farmaceutycznych, mają znacznie większe obostrzenia, więc ryzyko spada z i tak małego do prawie niemożliwego
Wysłana -
Mało prawdopodobne by suple na tych samych liniach robili, no pecha trzeba mieć strasznego wtedy, co innego suple zza oceanu tam czest producent daje coś ekstra by dany produkt o ma taki sobie skłąd działa cuda.
Wysłana -
Nie ma możliwości aby to szło na jednej linii produkcyjnej jak owies i pszenica
Wysłana -
No właśnie jaki?
Wysłana -
Dlatego pytałam o sprawdzone (przebadane) pod tym względem. Pytanie moje nie jest pozbawione sensu, nie wchodząc w szczegóły życie sportowca pokazuje, że czasami można się mocno zdziwić. W czasie ostatnich tygodni przygotowań a potem w czasie startu ze względu na klimat muszę pochłonąć tak ogromne ilości elektrolitów, że nie mogę pozwolić sobie ani na śladowe ilości dziadostwa w pojedynczej porcji bo to się po prostu gromadzi, a będą kontrole WADA, ani na kofeinę, bo bym chyba umarła.
Choć sport uprawiam wyczynowo, to jednak nie zawodowo, nie mam więc za sobą zaplecza specjalistów od pilnowania takich tematów, dlatego pozwoliłam sobie zapytać tutaj.
Jakby ktoś jednak był zainteresowany: jedyne sole do jakich dotarłam, a które są kompletne (czytaj skuteczne dla sportowca a nie na sraczkę) i przebadane pod kątem nieobecności s.z. to totum i w drugiej kolejności saltstick.
Pozdro!
Zmieniony przez - rbn_run w dniu 2018-05-10 09:41:16
Wysłana -
Nikt Ci na to pytanie nie jest w stanie odpowiedzieć. Żaden profesjonalny sportowiec również nie ma sztabu, który by mu badał suplementy.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź