SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

eksperymenty Pumy - naukowe?

temat działu:

Administracja i Moderatorzy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9156

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
Szanowny Panie Moderatorze Puma

Mam kilka pytań odnośnie eksperymentów które przeprowadzał Pan na forum SFD od kilku już lat. Z góry pragnę zaznaczyć, że uważam Pańską inicjatywę za bardzo potrzebną i użyteczną. Według mnie forum SFD istnieje właśnie po to - by ludzie którzy mają pewną wiedzę i doświadczenie związane z aktywnością fizyczną, kulturystyką czy treningiem siłowym mogli pomagać innym. Nie każdy niestety może pozwolić sobie na wynajęcie profesjonalisty jako osobistego trenera.

Jednakże kilka stwierdzeń użytych przez Pana w postach dotyczących eksperymentów (posty te już Pan skasował) zwróciło moją uwagę. Chciałabym by odniósł się Pan do tych stwierdzeń.

Post ten stanowi zbiór eksperymentów naukowych mojego autorstwa, prowadzonych na grupie eksperymentatorów wybranych spośród grona uczestników.

https://www.sfd.pl/EKSPERYMENTY_TRENINGOWE_-_KATALOG_ZBIORCZY-t450976.html


Zdjecia 100% bez cenzury = nie będą akceptowane. To eksperyment naukowy a nie świerszczyk dla ćwiczących chłopców i dziewczynek.

https://www.sfd.pl/EKSPERYMENT_7:_FEMME_FATALE_POST_BEFORE_&_AFTER-t526943.html


Nazywa Pan swoje eksperymenty NAUKOWYMI, stąd moje pytania.

Zgodnie z dokumentem „Zbiór zasad i wytycznych pt. >Dobre obyczaje w nauce<" opracowanym przez Komitet Etyki w Nauce PAN (Polskiej Akademii Nauk), wydanie trzecie:

1.1. Pracownika nauki obowiązują zasady etyki ogólnoludzkiej, w szczególności zasady dobrych obyczajów w nauce.
Etyka ogólnoludzka obowiązuje pracownika nauki tak jak każdego człowieka, ale odpowiedzialność jest jego większa ze względu na wyższy stopień świadomości, a także dlatego, że pracownikom nauki przypisuje się wysoką rangę w społecznej hierarchii i postrzega ich jako autorytety w życiu społecznym.
Pracownika nauki obowiązują przede wszystkim normy prawdomówności i bezinteresowności. Zasady etyki i dobrych obyczajów obowiązują pracownika nauki we wszystkich jego zachowaniach, a nie tylko w ramach działalności profesjonalnej.


Nawet w swoim profilu ma Pan napisane że jest pracownikiem naukowym. W związku z powyższym cytatem - mam nadzieję że nie zignoruje Pan moich pytań lecz odpowie na nie w sposób rzetelny i kulturalny.

Pytanie 1

1.9. Pracownik nauki powinien bronić jej wolności.
Wolność nauki sprowadza się do wolności wyboru problematyki, wolności wyboru metody rozwiązania, a przede wszystkim wolności myśli i wolności głoszonego słowa.
Pracownik nauki przeciwstawia się jako szkodliwym dla jej rozwoju:
- cenzurowaniu wypowiedzi i publikacji naukowych;
- ograniczaniu dostępu do materiałów źródłowych;
- utrudnianiu swobodnego przepływu informacji naukowej;
- utrudnianiu osobistych kontaktów między ludźmi nauki.

2.1. Pracownik nauki uznaje wyniki twórczości naukowej za osobiste dobro twórcy, ale zarazem za dobro wspólne.
2.7. Pracownik nauki dzieli się z innymi swymi osiągnięciami i wiedzą.
Pracownik nauki jest obowiązany do rzetelnego przedstawienia wyników badań, świadomy że nierzetelność w sferze nauki szkodzi nauce i społeczeństwu. Pracownik nauki nie ukrywa niewygodnych wyników badań, podważających jego hipotezy robocze, ani nie zataja alternatywnych hipotez i sposobów interpretacji.


Czy nie uważa Pan że ograniczenie dostępu do wyników Eksperymentu 7 a w tym momencie także skasowanie WSZYSTKICH postów na temat Pańskich eksperymentów NAUKOWYCH narusza powyższe zasady?

Pytanie 2

Pracownik nauki przestrzega przyjętych w skali międzynarodowej i skonkretyzowanych w prawie państwowym przepisów prawa, w tym zwłaszcza prawa autorskiego. Z prac opublikowanych drukiem może korzystać pod warunkiem wskazania źródła i wyraźnego rozgraniczenia osiągnięć własnych i cudzych. Dosłowne zaczerpnięcie fotografii, rysunków, wykresów, tablic wymaga uprzedniej zgody autora lub wydawcy.

cytuję Pana wypowiedż z postu rekrutacyjnego do E7:
Autorem oryginalnej wersji programu jest Christian Thibaudeau. Program został stworzony na podstawie artykułu napisanego na zlecenie dla T-Nation.com. Powyższe podmioty posiadają wszelkie prawa autorskie.
Autor Eksperymentu [Puma666] dokonał głębokich modyfikacji, unifikacji i rozbudowy systemu na użytek eksperymentu publicznego. Zmiany te podlegają ochronie praw autorskich.


https://www.sfd.pl/EKSPERYMENT_5:_KLATA_TOTALNA_-_POST_KONSULTACYJNY-t484260.html

Czy mógłby Pan przedstawić dokładne źródła (wspomniany wyżej artykuł C.T.) a także wskazać konkretne modyfikacje których Pan dokonał?

Pytanie 3

2.2. Pracownik nauki dba o to, aby uznanie za osiągnięcia naukowe przypadło temu, komu uznanie to rzeczywiście się należy. Tylko rzeczywisty autor dzieła ma prawo figurować jako taki i prawo to jest niezbywalne. Tylko rzeczywisty udział twórczy uzasadnia wystąpienie w roli autora pracy naukowej.

Przyznaje Pan oficjalnie że program ćwiczeń użyty w eksperymentach nie jest Pańskiego autorstwa. Jak w związku z powyższym mają się Pańskie twierdzenia o tym że wyniki eksperymentów są Pańską „własnością intelektualną" a na ich podstawie „powstanie wiele interesujących artykułów i publikacji"?

Pytanie 4

2.4. Pracownik nauki podejmuje się tylko takich zadań, zwłaszcza zleconych, do których wykonania ma odpowiednią wiedzę i umiejętności.
6.1. Pracownik nauki podejmuje się opracowania ekspertyzy lub jej części tylko w zakresie swojej specjalności i tylko wtedy, kiedy może ją oprzeć na odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu.

W rozmowie na spampost do E7 z jedną z uczestniczek eksperymentu przyznał Pan że jest doktorantem / wykładającym na Politechnice (z konwersacji wynikało że w dziedzinie informatyki i/lub grafiki komputerowej). Czy mógłby Pan przedstawić odpowiednie dokumenty / zaświadczenia które upoważniają Pana moralnie do przeprowadzania eksperymentów NAUKOWYCH Z UDZIAŁEM LUDZI?

Pytanie 5

8.4. Pracownik nauki przestrzega zasad i konwencji międzynarodowych dotyczących wspólnej odpowiedzialności uczonych.

Jedną z tu wspomnianych zasad międzynarodowych jest przedstawienie akceptacji komisji etycznej (krajowej, regionalnej, lub związanej z daną instytucją naukową) dotyczącej danego badania. Czy posiada Pan taką akceptację? Zaznaczam, że zgodnie z wymogami międzynarodowymi, KAŻDY (nie tylko uczestnik eksperymentu) ma prawo poprosić Pana o przedstawienie pozytywnej decyzji komisji etycznej.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Proszę zauważyć że ja tutaj PYTAM, a nie oskarżam. Dlaczego mnie to interesuje? Jestem doktorantką na University of Illinois at Urbana-Champaign. Jako pracownika naukowego zachodniej instytucji obowiązuje mnie regulamin etyki badań znany na świecie jako „good reserach practice". Jednym z obowiązków naukowca wynikającym ze wspomnianego dokumentu jest rola „whistleblower" - osoby która zauważając nieodciągnięcia formalne ma obowiązek spróbować wyjaśnić sprawę samemu, a w przypadku potwierdzenia podejrzeń dotyczących naruszenia regulaminu etycznego - zameldować o tym odpowiednim urzędom.

Chciałabym bardzo aby odpowiedział Pan na moje pytania, w szczególności pytania numer 4 i 5, w ciągu 14tu dni od momentu opublikowania tegoż postu. Jeśli przedstawi Pan odpowednie materiały (głównie chodzi mi o akceptację Pańskich eksperymentów przez jakąkolwiek komisję etyczną) będzie to koniec tej dyskusji.

Jeśli natomiast nie jest Pan w stanie udowodnić że badania odbyły się bez pogwałcenia jakichkolwiek zasad „good research practice", będę domagać się by umieścił Pan w dziale „Moderatorzy" sprostowania że eksperymenty NIE BYŁY naukowe i nadużywał pan tytułu i godności pracownika nauki. Ponadto domagać się będę zobowiązania że wyniki Pańskich eksperymentów nie zostaną użyte w jakiejkolwiek publikacji NAUKOWEJ.

Zignorowanie mnie zupełne odbiorę jako brak odwagi cywilnej i brak szacunku dla wszystkich osób które Panu i Pańskim twierdzeniom zaufały i będę domagać się u Administratora wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji.

Tu znowu podkreślę że nie chodzi mi o blokowanie Pańskiej inicjatywy (która osobiście mi się bardzo podoba) lecz o wyjaśnienie czy zostały naruszone zasady „good research practice". I podkreślę że nazwanie mnie "nawiedzoną" mnie nie wzrusza - zdaję sobie sprawę że wiele osób uzna moją wypowiedź za bzdurną czy niepotrzebną. Ale niestety - mnie obowiązują zasady "good research practice" a ich pogwałcenie (czytaj: brak reakcji na pewne poczynania) mogłyby skończyc się konsekwencjami bardzo dla mnie nieprzyjemnymi.

Z poważaniem

Maja „Maya" Skowron
Ph.D. Candidate
University of Illinois at Urbana Champaign
http://www.diversitylab.uiuc.edu/1-Personnel-Graducate Doctoral Students-Maya Skowron.html

P.S. Powyższy post powstał przy udziale innej osoby / użytkownika tego forum, również pracownika naukowego. Do tej osoby należy decyzja ujawnienia bądź nieujawnienia się jako współautora powyższego postu.

P.S. 2. uprzejmie proszę osoby postronne o niewypowiadanie się na ten temat, przynajmniej dopóki Pan moderator Puma nie odpowie na moje pytania. Wszelkie uwagi (również krytyczne) proszę kierować na priv. W miarę możliwości czasowych odpowiem.

Do Pana Administratora: jeśli podanie moich danych osobowych i adresu do strony internetowej jest naruszeniem regulaminu, proszę o usunięcie tej części wypowiedzi.

Zmieniony przez - Banan w dniu 2010-03-09 12:35:41

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11373 Napisanych postów 72640 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958107
Niestety wielotygodniowe działania moderatorów nie przyniosły oczekiwanego rozwiązania.
Nasi dyplomowani specjaliści nie potrafili znaleźć wspólnego języka z Pumą. Konflikt miał wiele płaszczyzn także moralną i etyczną. Wspólną decyzją z dniem dzisiejszym Puma przestaje być moderatorem sfd. Nie wywiązał się ze swoich obietnic, wykazał się kompletną ignorancją i brakiem umiejętności pracy w zespole.





Zmieniony przez - Bull w dniu 2010-03-09 09:43:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
może byc tutaj, nie rozwlekajmy dyskusji po wielu wątkach. Wychodzi na to że wobec tego pana jest wiele zarzutów, natury moralnej czy (z mojej strony) naukowej.

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Uzytkownikiem, wspomnianym przez kolezanke Maje, ktore bardzo powazam, jestem ja.

Z powazaniem

Marta Jadwiga Bauerek, M.Sc.
PhD candidate in Basic Medical Research
Internal Medicine and Cardiology Dept. A
Aarhus University Hospital
Tage Hansens Gade 2
DK-8000 Aarhus C

Graduate TA
Interdisciplinary Nanoscience Center (iNANO)
Faculty of Science
Aarhus University
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
Martucca, dziękuję.

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pragne rowniez zaapelowac do Pana Pumy, aby nie wystepowal z bezpodstawnymi oskarzeniami pod moim/naszym adresem (pozwole sobie uzyc kolokwializmu): o bycie "napuszczonymi przez moderatora X/Y", gdyz jako naukowiec zobligowana jestem do bezwzglednego obiektywizmu, a zarzuty takie odbieram jako zniewage.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2010-03-09 09:19:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Czy nie uważa Pan że ograniczenie dostępu do wyników Eksperymentu 7 a w tym momencie także skasowanie WSZYSTKICH postów na temat Pańskich eksperymentów NAUKOWYCH narusza powyższe zasady?

Oczywiscie ze nie. Eksperymenty beda zyly dalej, bardzo daleko od forum sfd.pl. Z dostepem dla kazdego. Ja nikomu dostepu nie odbieram. Znikaja z sfd gdyz nie byly tu bezpieczne.

Czy mógłby Pan przedstawić dokładne źródła (wspomniany wyżej artykuł C.T.) a także wskazać konkretne modyfikacje których Pan dokonał?

Dokladne zrodlo pojawila sie conajmniej kilkaset razy w calym dokumencie. Post otwierajacy to byl tylko wstep. To smao tyczylo sie opisu modyfikacji. Potrzeba duzo zlej woli by nie odnalezc takich postow.


Przyznaje Pan oficjalnie że program ćwiczeń użyty w eksperymentach nie jest Pańskiego autorstwa. Ponadto przyznał Pan że dietę dla zawodniczek w E7 ułozył dla Pana inny moderator. Jak w związku z powyższym mają się Pańskie twierdzenia o tym że wyniki eksperymentów są Pańską "własnością intelektualną" a na ich podstawie "powstanie wiele interesujących artykułów i publikacji"?

KLMASTWO, KLAMSTWO, KLAMSTWO.

Dieta z E7 do dieta zawarta w GJF. Spisana przez Thiabudeau, autorstwa dr Charles Poliquina. Nigdy nie pisalem inaczej.

Jezeli takie pomowienie powtorzy sie kolejny raz - wyciagne daleko ideace konsekwencje zgodne z litera prawa.

W rozmowie na spampost do E7 z jedną z uczestniczek eksperymentu przyznał Pan że jest doktorantem / wykładającym na Politechnice (z konwersacji wynikało że w dziedzinie informatyki i/lub grafiki komputerowej). Czy mógłby Pan przedstawić odpowiednie dokumenty / zaświadczenia które upoważniają Pana moralnie do przeprowadzania eksperymentów NAUKOWYCH Z UDZIAŁEM LUDZI?

Trzeba byc szalonym by laczyc fakt mojego doktoryzowania sie na PG z "Eksperymentami" [nazwa robocza, wlasna] na sfd.pl.

Nigdy w zadnym miejscu nie pisalem ze ma to zwiazek z jakakolwiek uczelnia. Eksperymenty byly mojego autorstwa i mojej realizacji. A co robie z ich wynikami i to ze pokazuje innym ktorzy posiadaja stopien doktora lub profesowa - to moja sprawa.
W razie dalszych indynuacji - wyciagne daleko idace konsekwencje.

Celowo klamanie na moj temat, tj wmawianie ze diete rozpisal inny uzytkownik i jakobym ja to powiedzial oraz publiczna insynuacja ze wykonywalem eksperymenty pod auspicjami jakiejkolwiek uczelni zostaly przeanalizowane przez mojego prawnika.

Po dokonaniu analizy - nosza one wszelkie znamiona pomowienia i mam prawo dochodzic sprawiedliwosci przed sadem.

Pani "Maja "Maya" Skowron", czy opadl juz pani "szał" solidaryzmu z moderatorami winnymi zagrozenia zdrowia uczestnikow, czy mam traktowac pani wypowiedz jako calkowity akt zlej woli i kontynuuowac dalsza rozmowe w miejscu do tego wskazanym tj. sad w sprawie klamstw ktore na moj temat zostaly napisane przez Pania ?


Pozdrawiam!



Zmieniony przez - puma666 w dniu 2010-03-09 10:58:20

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
Co do diety - w spampoście użył Pan tylko określenia "Poliquin" (odpowiadając moderatorowi BodyLine) - nie jestem ekspertem, myślałam że to pseudonim jednego z moderatorów. Zwracam honor za ten punkt i przepraszam za ignoranctwo.

A co do bycia szalonym - zacytowałam Panu na wstępie Pańskie dwie wypowiedzi, gdzie używa Pan określenia "eksperyment naukowy" Zapytałam o to tutaj:

https://www.sfd.pl/SPAMPOST_DLA_E7,_PRZYSZŁYCH_ZAWODNICZEK._TYLKO_DLA_PAŃ_VOL.4-t566190-s127.html

i tutaj:

https://www.sfd.pl/SPAMPOST_DLA_E7,_PRZYSZŁYCH_ZAWODNICZEK._TYLKO_DLA_PAŃ_VOL.4-t566190-s120.html

Oba zapytania zostały zignorowane. Dlatego napisałam ten post.

Rozumiem że w takim razie nasza dyskusja opiera się na nieodpowiednim doborze słów ("eksperyment NAUKOWY") i w zamierzeniu eksperyment nie miał prowadzić do żadnych wyników "oficjalnych" a publikacje miały byc tylko na SFD (i portalach tego typu), a nie w dziennikach naukowych. I taką odpowiedź od Pana chciałam uzyskać. Miło by było gdyby edytował Pan (albo poprosił Administratora o edycję) wskazane posty aby inni użytkownicy nie byli wprowadzani w błąd...

Na przyszłość (nawet na innych portalach, z dala od SFD) radzę nie używać takich górnolotnych określeń, bo można się w niezłe kłopoty wpakować.... Znajdą się tacy jak ja, Naukowcy prze duże N (pisał Pan kiedyś że takich trzeba słuchać: https://www.sfd.pl/EKSPERYMENT_7:_FEMME_FATALE_POST_KONSULTACYJNY-t525074-s7.html) i się będą czepiać....

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Z daleka od SFD.

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 11349 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35553
jeśli naprawdę uważa pan że pytania (które muszę regulaminowo zadać, a tu na podkładkę mam kodeks etyczny) są pomówieniami, to proszę mnie do sądu podać... Ja jestem gotowa ponieść konsekwencje ZA WSZELKIE SWOJE SŁOWA I WYPOWIEDZI. Ale uprzedzam - będę się bronić, więc zapytam od razu: czy Pan jest gotowy ponieść konsekwencje SWOICH wypowiedzi? Proszę zapytać prawnika o jego zdanie na temat Pańskich szans w takim starciu...

Redukcja 2012:http://bit.ly/yQSA4V
Nigdy nie twierdzilam ze jestem normalna!

...
Napisał(a)
Usunięty przez Bull za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336117
Zmieniony przez - Bull w dniu 2010-03-09 11:36:55
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zawody w Wl

Następny temat

USUNIECIE WYPOWIEDZI

Wiecej