SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ekspander warto??

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18567

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
A więc kusi mnie na kupienie ekspandera ale czy warto??
Czy to wogóle bedzie jakis wysilek zabawa z tym ekspanderem nawet na najwiekszej liczbie sprezyn?? Nigdy tego nie widzialem i nie wiem czy to nie bedzie kasa ;p w bloto i jaki warto brac gumowy czy ze sprezynami czytalem wasze posty i niby ze sprezynami zatrzaskuje sie na wlosach i skorze ale gumowy pewnie latwiejszy do naciagniecia i mnie wytrzymaly??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
nie jestem fanem kupowania drogich sprzętów ale jednak te najtańsze za kilka złotych to proszenie się o kontuzję jakąś.
Celowałbym w uznaną markę ale nie jej najbardziej wypasione sprzęty

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 285 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4882
Dla mnie nie przypadł do gustu. Może dlatego że miałem spręzyny i raz podczas cwiczen odpieła mi sie jedna sprężyna to przez tydzien mialem slad jak mi przyłożyła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
hahah ^^ dobre mi kumpel opowiadal ze jego laska jak sie bawila ekspanderem ;p no i jedna raczke pod stopa trzymaja a druga raczke naciagala to wyslizgnelo sie spod nogi i w leb oberwala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18074
Stary nie smiej sie. Ja zrobilem to samo wyslizlo mi sie spod nogi i raczka dostalem dokladnie pod oko, trening 2 h przed praca;/ Oko wygladalo jakbym wracal z meczu :)

"You can buy muscle, but you can't buy cojones" B. Rutten

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 234
No dobra ;p ale sie nie dowiedzialem czy jakikolwiek wysilek w to trzeba wlozyc czy na luzie na 5 sprezynach da sie rozciagnac??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czesc,

Rowniez mialem przygode z ekspanderem, ktory wysliznal mi sie z reki. Metalowa raczka uderzyla mnie w szczeke. Nie moglem jesc przez trzy dni a do dzis (a minelo z 20 lat od tamtego zdarzenia) czasem boli mnie w miejscu gdzie oberwalem :)

Ale do rzeczy:

Uwazam ze ekspander to dobry przyrzad do cwiczen. Wyrabia sile i wytrzymalosc miesni - wg mnie dobre uzupelnienie innych cwiczen. Sprezyny po jakims czasie wyciagaja sie, ale sa lepsze od gum. Kiedys mialem gumy i pekaly.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Kwestia gustu. Ja polecam dobre gumy i porządne uchwyty.
Komplet (5 sprężyn) to dosyć ciężkie zadanie do rozciągnięcia O to się nie martw.

Dodatkow przy ekspanderze ważne jest wczucie w pracę mięśni. Ruch musi być elegancko kontorlowany.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 243 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1543
hehe lol mialem sobie kupic ale mi sie odechcialo po tych waszych postach
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
No i takie właśnie to bywają rozmowy forumowiczów... A ekspander to jeden z najciekawszych przyrządów.
Żeby osiągnąć progresję na atlasie, czy przy wolnych ciężarach, musisz dokładać obciążeń. A w ekspanderze musisz... rozciągnąć go o centymetr więcej.

W atlasie ćwiczeń poświęcono nawet osobny rozdział ćwiczeniom z ekspanderem.
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp#1.2

No ale skoro Arnie, Dorian, czy Pudzian nie fotografują się w reklamach odżywek z ekspanderem, to rozumiem jego brak popularności...

edit: usunięto złośliwość pod adresem osób samookaleczających się ekspanderem

edit2: dodano URL

Zmieniony przez - Transi w dniu 2008-10-13 14:55:18

Zmieniony przez - Transi w dniu 2008-10-13 14:57:42

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 604
Panowie czy jest coś na co trzeba zwracać uwagę kupując ekspander?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
na markę, opór,wykonanie,materiał.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split czy oglolny co wedlug was lepsze?

Następny temat

Nabieranie masy,ćwicznie brzuch i jego wielkość

Wiecej