SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

efektywność capoeiry

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dorzucę swoje trzy grosze do tematu capoeiry (i mam nadzieję, że nie trafią one jakimś cudem znowu do działu 'szatnia') Żeby wszystko było jasne - sam trenuję ją od niecałego roku i tak naprawdę mogę powiedzieć tyle: jak będą chcieli mi wklepać, to wtedy się dowiem czy jest skuteczna.
Inna sprawa, że do walki na ulicy trzeba przede wszystkim doświadczenia i dobrej psychiki - trening a sytuacja niebezpieczna dla życia to dwa różne światy. Jednak trenując to czy tamto człowiek wyrabia sobie pewne odruchy i dlatego uważam, że każda sztuka walki, łącznie z capoeirą, jest potencjalnie efektywna, zależy tylko, co wykorzystamy w walce. Ktoś tu pisał o capoeiriście znokautowanym podczas stania na rękach - jak ktoś wyczynia takie rzeczy w pojedynku, to jest po prostu baranem i już; sztuka walki nie ma tu nic do rzeczy.
Na niekorzyść capoeiry świadczy fakt, że praktycznie nie ma w niej technik ręcznych, być może dlatego, że podczas walk ulicznych capoeiristas mieli w rękach brzytwy. Są jednak szkoły capoeiry, gdzie gra jest szybka, ostra i używa się dużej ilości bloków, podcięć czy pchnięć - mój znajomy był ostatnio we Francji na treningu takiej grupy i myślał, że za chwilę zaczną się normalnie prać po pyskach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
Chyba wyraznie napisalem kto jest psem? A przyblizac mi sie nie chce, nie lubie o gownie rozmawiac.

Paweł Ziółkowski
http://czarnypas.gr.pl/bjj
Mata jest mym kościołem, parter moim niebem, Brazylijskie jiu-jitsu moją religią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lesnictwo a raczej rabanie drewna tez jest potencjalnie bardzo niebezpiecznym stylem walki, uczsz sie poslugiwac bronia, uwazac na spadajace konary, zyskujesz na sile, wytrzymalosci, potem tylko wyjsc i rabac ludzi ;>>>

YarQ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chciałeś być śmieszny, a niechcący napisałeś prawdę. Nie wmówisz mi, że jak koleś macha codziennie siekierą, to nie jest w stanie sklepać komuś maski. Chyba, że wiesz lepiej, bo regularnie dajesz baty drwalom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiscie ze prawde. Machanie siekiera, albo np rakieta jest tak samo dobre do walki, jak wiekszosc tzw "sztuk walki"


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co konkretnie zaliczasz do tzw. sztuk walki, a co do sztuk walki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Juz tu kiedys wyjasnialem ze w ogole nie lubie terminu "sztuki walki" uwazam go za profanacje sztuki. Bo co to za sztuka, powtarzac w kolka te same ruchy kata, bez cienia indywidualizmu? Za sztuke walki jestem w stanie uznac tylko indywidualne przypadki prawdziwych artysow w walce: Sakuraba, Rickson, Roy Jones, Drogosz. Ci ludzie robia prawdziwa sztuke.



Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Indywidualizm to jest bardziej sprawa człowieka, niż stylu walki. Uczysz się technik nie po to, żeby je bezmyślnie klepać jedna po drugiej, ale wykorzystać w zależności od sytuacji. Dobry instruktor powinien uczyć też myślenia, a nie samych sekwencji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chlopie. Sztuka to jest sztuka. A to co Wy nazywacie "sztukami walki" to jest maszynowa robota. W tym nie ma za grosz sztuki. Tu nie chodzi o indywidualizm a o artyzm.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak dla mnie artyzm to jest właśnie indywidualizm podparty jakimiś podstawami, ujęty w jakieś ramy. Robienia sztuki też trzeba się nauczyć i większość artystów (jakichkolwiek) zaczyna od maszynowej roboty, bo od czegoś trzeba przecież zacząć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Sztuki walki" nie wychodza w swojej masie poza manufakture.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA

Zmieniony przez - Boruta w dniu 2001-10-06 21:10:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bo nie każdemu chce się poświęcać życie tej czy innej sztuce walki. A nawet manufaktura nie z każdego zrobi to samo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bjj i walka bronią na Filipinach

Następny temat

Na czym polega KRAW MAGA

Wiecej