SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziwny problem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3482

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Zwracam się do Was o pomoc bo może ktoś wpadnie na coś ciekawego. Od jakiegos czasu zmagam się z podwyższonymi próbami wątrobowymi co skutkuje osłabionym trawieniem i czasami uciskiem pod żebrami. Była wizyta u rodzinnego, hepatologa prywatnie i w szpitalu, 3 dni leżałem na obserwacjach i zrobili mi wszystkie badania i nic poza uszkodzeniem wątroby nie wyszło. Od wizyty w szpitalu minął miesiąc przez który cały czas brałem heparegen, NAC i ostropest a wyniki zamiast się poprawić to jeszcze sie pogorszyły ALT z 58 na 81, AST z 28 na 43 i ALP z 81 na 97. W takim razie logicznym dla mnie jest że coś cały czas w mojej diecie albo trybie życia szkodzi wątrobie. Rozpisze przykładowy dzień jedzenia (nie jem monotonnie i rotuje źródłami BTW) 3500 kcal, 500 g W, 90 T i 175 B
śniadanie:
-300 g jaj,75 kuskus, kawa z mlekiem
2-3posiłek:
-100 gr ryżu, 10 g oliwy, 125 udziec wołowy, warzywa
4 posiłek:
-płatki jaglane 100g, banan 125 g, masło orzechowe 15 g, kawa z mlekiem
5 posiłek:
-płatki jaglane 90 g, owsiane 90 g, winogrona 100 g, banan 100 g, orzechy włoskie 20 g, serek wiejski 200 g
Nie pije alkoholu w ogóle ale za to palę i zwykłe i elektrycznego papierosa, 2 słabe kawy dziennie, 30-40 słodzików na dzień, brak nietolerancji pokarmowych, nie przesadzam z przyprawami, suplementacja: witaminy, omega 3, d3+k2, NAC, ostropest.
Ma ktoś jakiś pomysł co może szkodzić mojej wątrobie bo ja już serio nie mam pomysłu o co tu może chodzić ? oczywiście nie spodziewam się diagnozy ale mile widziane będą wszelkie pomysły :) Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Jeszcze mogę powiedzieć ze wątpię ze chodzi o jelita bo zjadłem 3 opakowania vivomixxu i brak jakiejkolwiek poprawy, z tym octem spróbuje jak tylko uda mi się gdzieś dostać u mnie w mieście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
uszkodzenie wątroby - coś konkretnego zdiagnozowano, czy mówisz o podwyższonych próbach wątrobowych?
jakie słodziki walisz?
co zaobserwowałeś jeśli chodzi o trawienie + jakie badania miałeś wykonywane - z krwi, obrazowe, usg itd.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
podwyższone próby, cyklaminian sodu, długo żarcie siedzi na żołądku, dziwne bulgotanie i odgłosy, gazy nieprzyjemne. Morfologia, dwa razy USG, amylaza mocz, TSH, Amylaza surowica, ast, bialko całkowite, bilirubina całk. chlorki, crp, fosfataza alkaliczna, ggt, glukoza, kreatynina, kwas moczowy, magnez, mocznik, pierwiastki, lipidogram, mocz. Dodatkowo miałem robioną tomografię komputerową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
NicNieWiem

Nie pije alkoholu w ogóle ale za to palę i zwykłe i elektrycznego papierosa, 2 słabe kawy dziennie, 30-40 słodzików na dzień, brak nietolerancji pokarmowych,


doping ? charakter pracy czy np. przy jakiejś chemii ?
ale patrząc na to co piszesz kwestii trawiennych należałoby się przyjrzeć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Żaden doping, student wiec trochę stresu jest ale zauważam korelacje między pogorszeniem wyników a trawieniem tylko nie wiem co może mieć wpływ na te wyniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Wrzuć wyniki badań jak masz taką możliwość. Na wstępie jednak ograniczyłbym chwilowo słodzik do minimum. Próbuj dokwaszenia żołądka octem jabłkowym.
tomografia czysta?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
http://m.sfd.pl/Uszkodzenie_wątroby__-t1154996.html  Wszystkie badania w tym temacie, niedokwaszenie może wpływać na wątrobę ? Tomografia czysta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
nie wiem, więc jednoznacznie nie powiem - skupiam się bardziej na dolegliwościach żóładkowych. Teoretycznie lepiej pracujący żołądek-jelita, tym mniej syfu otrzymuje wątroba, więc obstawiałbym że yes . sugerowałem już ci to w poprzednim temacie jak widzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
A jeśli chodzi o dietę, palenie to teoretycznie może to mieć wpływ na pogorszenie wyników prób wątrobowych ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
częściowo może, ale jako głównego powodu raczej bym się nie doszukiwał - na pewno nie pomaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 214 Napisanych postów 383 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 238018
Jestem ostatnia osoba która liczy na diagnozy z forum internetowego, ale żaden lekarz nie jest w stanie nic konkretnego mi powiedzieć a strasznie mnie to martwi dlatego liczę ze może ktoś miał już takie problemy i jest w stanie się podzielić jakimiś doświadczeniami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gula na nadgarstku po treningu

Następny temat

Operacja barku u kogo?

WHEY premium