SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziwne zachowanie serca

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6594

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pojeździłem se dziś rowerkiem, po górkach i błocie. jak przestałem jechać to zacząłem odczuwać , nawet nie wiem jak to nazwać, taką szybszą, nierówną akcję serca, połączoną z lekkim duszeniem, że aż zakaszlnąć musiałem od czasu do czasu. nie palę, nadużywam kawy. takie coś miewałem już wcześniej, w sumie od kilku lat, ale zawsze w stanie spoczynku, nigdy po zmęczeniu. EKG nic nie wykazało.
wiem, że muszę iść do lekażą, ale czy ktoś z Was może wie, co to jest, lub miał też tak?

z góry dzięki za odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
normalnie powinnaś mieć ok 16 oddechów na minutę .... moze wysycenie hemoglobiny tlenem ..
co do spłycania to mi się nei wydaje
to jest takie podświadome działanie - wydaje ci się ze cos ci jest i zaczynasz to odczuwać - ja tak mam na zajęciach czesto (jak się mówi o tylu chorobach) , a ostatnio jako że mam wyższe ciśnienie to jakby " boli mnie serce" - choć tak nie jest ...
i jak już pisałem u kobiet cześciej pojawiają się takie dolegliwości ...
oczywiście to może nei być to .. ale jak lekarze mówią że nic nei widzą ... choć zawsze mogą się mylić
a tak ogólnie : słuchaj MAMY !!

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Ja mialem podobno odczucia podczas brania Termy PRO, tam jest troche efedryny i no sporo kofeiny, mozliwe ze wlasnie to od kofeiny, a sam piszesz ze naduzywasz kawy wiec cos moze w tym byc. Sprubuj odstawic kawe na jakis czas, jak przejdzie to masz odpowiedz jak nie to do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie mogę odstawić kawę
ograniczam się do jednej-dwóch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
czasami trzeba coś odstawić ....

a ogólnie ciekawe
napisz dokładniej kiedy odczuwasz dusznosc !
okolicznosci poprzedzające i subiektywny opis odczucia dusznosci (moze połączonego z bólowym)

rozumiem ze EKG było normalne , nie wysiłkowe (choć i tak mówisz ze z wysiłkiem nie związane) ??
moze powinieneś mieć zrobione jakieś badanie klatki piersiowej ... nie wiem co jest w takich okazjach polecane KT NMR USG ??
moze gdzies jakiś ucisk ..
ciezko cokolwiek powiedzieć ...

jesli EKG to musiałeś już być u lekarza

a co do duszenia w klatce - to mam takie objawy (ale nei wiem czy takie same ) w stresie i czasami (2 razy) właśnie w spoczynku ...takie dziwne uczucie , ze chce sie położyć ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
boofi a czy te twoje objawy polegają na tym, ze czujesz blokade, przez która niemozesz sie porządnie zaciągnać? (powietrzem)

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
u mnie to wygląda tak, że właśnie czuję potrzebę takiego zaciągnięcia się powietrzem

EKG miałem spoczynkowe, w sumie to jakieś 7 lat temu
lekarz mi powiedział, że to może być dlatego, że jestem nerwowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
no ja własnie miałem cos takiego przez nerwy, dosc często czułem potrzebe wdechu i nie mogłem nabrać powietrza do końca na poczatku mysślałem ze to astma, bo dosc czesto mnie to "atakowało" potem sie okazało ze to na tle nerwowym. Po paru wizytach u psychologa zacząłem sobie jakoś z tym radzić i teraz juz jest o wiele lepiej prawie wogóle mnie to nie łapie (od czasu do czasu i na chwile). Na to najlepsze sa ćwiczenia oddechowe i uświadomienie sobie, ze to jest spowodowane przez nerwy (jesli to jest przyczyna) oraz próba uspokojenia się

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mi to w sumie się rzadko zdarza,więc do psychologa chodzić nie będę musiał ale jak się zdarzało to zwykle wtedy jak się akurat nie denerwowałem. częściej jak piłem dużo kawy (tak 5-7 szklanek na dzień)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
takie objawy najczesciej na tle nerwowym...

kumpel np dzisiaj miał ( a zeby było śmieszniej mamy zajęcia na oddziale kardiologiczno nadcisnieniowym) wyszedł na "świeże" powietrze ...
ogólnie czuł jakby kłócie duszenie w okolicy mostka i wydawało mu się że może nabrać ok 1/4 normalnego oddechu !

oczywiscie w takich przypadkach nalezy zasiegnać opinii lekarza (roznie bywa)

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
Ja tez tak mam bardzo czesto. Mowie wtedy, ze nie moge sie naoddychac.
Kiedys przeszlam nerwice maniakalno-depresyjna, czy cos tam z duzym naciskiem na hipochondrie i fobie spoleczna.
Teraz znow wrocily mi te dusznosci. Poza tym serce mi bije, bije, RAZ MOCNO UDERZA, znow bije, bije. Czy to tez od nerwow? Czy moze to jakas grozna arytmia?
To dziwne bicie jest niezalezne od wysilku. W zasadzie jak pobiegam to mam wrazenie, ze rytm sie wyrownuje.
Pomozcie mi, bo ja tak sie mocno boje..

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
1) kardiolog
2) moze psychoterapeuta
3) to moze być np nerwica sercowa...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fryz...

Następny temat

Złamanie nosa :/

WHEY premium