SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziurki na pięcie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2585
witam,
zrobily mi sie na pięcie 3dziurki,mam je od ok 1,5 roku.Nie wiem czy to jakaś forma odcisków czy coś.. przypuszczam ze to od pewnego obuwia ktore swego czasu namietnie nosilam;(ale to niepewne)natomiast dziurki zostaly do tej pory..nie wyglada to fajnie(wchodzi w nie pelno brudu,i ogolnie nieestetyczne to) Co dziwne mimo staran nie moge sie ich pozbyc.. o stopy dbam naprawde; srednio co tydzien mocze je w cieplej wodzie z mydlem,scieram pumeksem, po czym robie pedicure.stopy codziennie kremuje na wieczor po kapieli. Ostatnio wpadlam na pomysl ze sobie powycinam skore wokolo dziurek az do nowego naskorka,pomyslalam ze jak bedzie narastal to dziurki znikna,ale gdzie tam naskorek narastal a dziurki jak byly tak sa,nic sie nie zmienilo:((robilam tak juz pare razy wycinajac skore az u podstawy tych wstretnych dziur i nic, stosowalam tez masc na odciski ale bez efektu..
help me!
moze mial juz ktos to cholerstwo?
moze jakies masci z apteki pomoga?piszcie co wam do glowy mądrego przyjdzie)

pozdrawiam. nefya

cześć! to my - Twoje możliwości.Może się poznamy ?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
przychodzi mi do glowy dermatolog i dziwie sie, ze jeszcze do niego nie zawitalas, tylko kombinujesz sama i bezskutecznie jak widac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2585
skoro nie ma innego wyjscia.. to tak zrobie

cześć! to my - Twoje możliwości.Może się poznamy ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
jedyne co przychodzi mi na mysl to jakas odmiana grzybicy, moglas zarazic sie na basenie, solarium itp.
tak wiec jeszcze raz napisze: do dermatologa marsz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2585
wlasnie;/ nie pomyslalam ze to moze grzybica dziwna jakas, znalazlam wypowiedz jakiejs osoby z forum dermatologicznego co by wskazywalo wlasie na to..

dokladnie opisuje problem..:
'Zajmuje się pedicurem (wszystko łącznie z myjką mam jednorazowe). Ponad 80% klientek ma malutkie mnogie dziurki na pięcie i poduszkach stopy, które pojawiły się znikąd, bo wcześniej nie miały(np.okazuje się że były na solarium,basenie). Nie występuje grzybica miedzy palcowa lub rzadko, skóra pod dziurkami nie ma innego koloru, dziurki są wybiórcze, często bez stosowania leków przeciwgrzybiczych z zabiegu na zabieg jest ich coraz więcej i są bardzo mnogie, nie da się ich spiłować do końca. Posiadają malutką biała otoczkę skórną bez płynu w środku -po prostu dziurki. Niektóre panie mają to od lat-raz mniej raz więcej a u pań które nakładały regularnie maści przeciw grzybicze i od2-3 dawek lamsilatu przy odpowiedniej profilaktyce zaobserwowałam że zupełnie zniknęły. Ja osobiście w ramach pośpiechu i nie założenia skarpetek przy wykonaniu pedicure u klientek wraz z moją asystentka pierwszy raz w życiu też "dostałam takich dziurek". Wraz z asystentką zaleczyłyśmy co do jednej kropki w ten sam sposób co napisałam wcześniej w ciągu ok 1,5 miesiąca. Nie mam pojęcia co to tak naprawdę jest, nigdzie nie ma zdjęć, które by odpowiadały takiemu stanowi, widać że jest zakaźne i zanika po stosowaniu(męczącym)leków przeciwgrzybiczych. Niektórzy lekarze wymyślali że to min.zmiany hormonalne..mój chłopak też sie zaraził i wobec tego jak 80% klientek ma zmiany hormonalne lub że to hpv-no przecież np. kobiety w ciąży które do nas przychodzą i są na to regularnie badane nie mają hpv a dziurki owszem takie same jak większość. Pomocy niech ktoś mi wreszcie powie co to jest jak się nazywa. Przejrzałam wszystkie pojęcia dotyczące grzybicy stóp, dziurek itd i nic nie znalazłam.

nioonia dzieki za naprowadzenie :)wybiore sie napewno

cześć! to my - Twoje możliwości.Może się poznamy ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2
Zaprzyjazniona pani dermatolog zaleciła benzacne 5% żel (na noc może budzić) i clotrimazolinum na dzień. Do obuwia kupić odswiezacz w spreju.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Omdlenie

Następny temat

Ból jąder

Wiecej