SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziadek prosi o pomoc

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
witam! napisałem najpierw do mawasiego ale i tu o pomoc poprosze w koncu blisko mi do 40. mam 39 lat od 2 systematycznie ćw najpierw split później hst i byłem zadowolony. ale pojawił sie problem z kregosłupem poszedł kr 1 piersiowy i do ćw został mi tylko drążek oraz ławeczka nic na stojąco! ułożyłem sobie taki plan czy ktoś kumaty mógłby mi to ocenić poradzić mój prirytet to łapki z góry thx.
pon wt śr

- podciąg szeroko do klaty 3 x 6-7
-podciąg szeroko za kark 3 x 6-7
-podciąg wąsko podchwyt 3 x 6-7
-podciąg wąsko nachwyt 3 x 6-7
-dipsy 3x 12
-czachołamacz 3x
-wycisk skos 3-4 s
-wycisk hantli ściskający.
trennig taki robię 3x w tyg (zaczynam po 2 mies przerwie po kontuzji plecow) nn od pon ale nic z obciązeniem narazie tylko rower.

bez walki nie ma postępu

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
ojan sory moja wina. piszę skrótami myslowymi zrozumiałymi tylko dla mnie. te ćw 2 x dziennie to zestaw ćwiczeń od lekarza i fizykoterapeuty. przeprosty pleców i skrety na lewą stronę żeby uparty krążek miedzystawowy wleciał na swoje miejsce i żeby wogóle móc ćwiczyć cokolwiek . A trening który podałem ćw 3 x w tygodniu pon sr i pt. pozdro. i dzieki za uwagę

bez walki nie ma postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
za duzo tego podciągania i to jeszcze 3 x w tygodniu ,jak zwykle to samo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9953 Napisanych postów 30298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728269
a jak doznales takiej kontuzji?
mozna jeszcze dolozyc cwiczenia na biceps-uginanie ramion ze sztangielkami lezac na brzuchu na laweczce-skos sobie dobierz,by nie odczuwac dolegliwosci-czyli prawie plasko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
drążek wybrałem za namową masera i fizykoterapeuty to ich sugestia pokazali mi lnik na you tube. i podług tego zacząłem kombinować
a kontuzji nabawiłem się robiąc wznosy bokiem i to żadnym ciężarem niwielkie ukłucie i z dnia na dzień dupa! dodaje przed treningiem pompki o różnym kącie i sposobie ustawienia łap więc po treningu jestem nie powiem złachany. tylko czy jest to sensowny plan na 3-4 dni w tygodniu. jestem po konsultacjach lekarskich i na razie o normalnym żelastwie nie ma mowy! tylko tak jak napisałem. a jak wy byście widzieli mój plan?
atu podaje ten link z drązkiem



bez walki nie ma postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
drązek ok ,ale jezeli oni kazali tak duzo serii robic to nie mam pojecia jak tych ludzi :( nazwac ,mam kilku znajomych drązkowcow i jakbys chcial moge wciagnąc Cie bardziej w temat drązka razem z nimi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
oj panie sog leci!~jak masz kogoś kumatego to ja chętnie posłucham narazie jestem jak dziecko we mgle wszystko po omacku.próbuje to ogarnąć zbierając info z netu i od tych co mnie leczą. nie mam zamiaru leżeć dydem do góry z powodu kregosłupa! tylko muszę z pomocą ułożyć coś sensownego.

bez walki nie ma postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5715
Witam Madox.
2 lata regularnych treningów to sporo .. myślę że sam doskonale wiesz ( czujesz ) jakie cwiczenia możesz wykonywac , a jakie nie.
Nie byłbym jednak taki pewien , czy te cwiczenia na drążku są takie dobre... niby zalecili je "specjaliści" ... ale....
One również solidnie działają na kręgosłup ... rozciągają go.
Ja dokładnie 20 lat temu miałem złamany kręgosłup ... ZŁAMANY !!
Pierwszy lekarz do którego poszedłem zdiagnozował u mnie .... STŁUCZENIE MIĘŚNI !!!!
Specjalista....
Dopiero 2 miesiące po owej wizycie u "specjalisty" ( ciężko pracując i odczuwając ciągły ból ) wybrałem się jeszcze raz do innego...jakie było Jego zdziwienie gdy zobaczył na zdjęciu rentgenowskim roztrzaskany na 3 części jeden z kręgów...
Niestety 2 miesiące to długo .. porobiły się zrosty i nawet 4 miesięczne noszenie gipsu ( od szyi po same jaja ... za przeproszeniem ) niewiele dało....
Pomimo tego rok po tym wypadku zacząłem ostro trenowac na siłowni... absolutnie bez żadnych efektów ubocznych . Trenowałem ok 6-7 miesięcy a stan mojego kręgosłupa tylko się poprawił.... Lekarz zalecił nie podnosic pow. 5kg......
Teraz od blisko 3 miesięcy powróciłem znowu do treningu siłowego ... i ... bóle kręgosłupa znowu powoli ustępują !!!
Nie jestem specjalistą ( i wielu którzy za nich się podają również nie są ) , ale w moim przypadku trening pleców i brzucha wpłynął korzystnie na uraz.
A każdy pseudo "specjalista" powie Ci żebyś najlepiej niczego nie dźwigał ... chroniąc tak na wszelki wypadek własne dupsko...
Pozdro.

Tylko wszechświat i ludzka głupota nie mają końca ... ( A. Einstein )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
witam icasent. dajesz do myslenia. tylko widzisz u mnie ten kręgosłup od około roku daje znać o sobie co kilka mies ląduje na fizykoterapi i nasi lekarze nie wiedzieli z kąt te nawroty. okazało się że 1 piersiowy zrotował obrócił sie i nie chce wrócić na miejsce
ciągle jestem w trakcie leczenia i diagnostyki czekam na rezonans a nie chcę siedzieć bezczynnie. i dlatego moje pytanie o ten drążek i jakiś plan treningowy żeby nie robić sobie krzywdy. jak na razie organizm reaguje całkiem fajnie na cw. będę uważał i ćw co do normalnych cw to z doświadczenia wiem że nawet niewielki cięzar njakieś wznosy bokiem wyciskanie w staniu i... dupa. 3-4 tyg bez ćw i tylko protfel lżejszy o kolejne stówki. zamiast kupić suple płace konowałom. dlatego widzisz szukam alternatywy jakiejś . pozdro łap soga za zainteresowanie

bez walki nie ma postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 212 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3220
chunga panie drogi ja nie mam portali spolecznościowych i nie umiem sie po nich poruszać. A córka na wakacjach! Wlazłem na tą stronke i skopiowałem link o tych wejściach siłowych. to coś podobnego do tego co mi maser zaproponował. ja mniej wiecej na podstawie tego ułozyłem sobie ten plan treningowy. I naprawde uważasz że jest do d...? że za dużo w nim podciągania? jak w takim razie rozplanować ćw na 3-4 dni w tygodniu? robić trening w 15-20 min? to za mało ja tak zawsze kolo 60-70 min walcze. wiesz pierw drążek potem ławeczka tak jak podałem na początku panie. Co podpowiesz?

bez walki nie ma postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Jeśli taka jest gorzka prawda, współczuję że nie porobisz siadów wiosłowań ani ciągów
Czy to znaczy że nawet wyciskać nie dasz rady stojąc, choćby 10 kg hantli ?

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cel naszych treningów

Następny temat

Pomoc z suplmentacją po 60-tce: pamięć, stres i zdrowie

Wiecej