SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dyskopatia L4/L5

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 29878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 628
witam dzisiaj dostałem skeirowanie na rezonans magnetyczny w rozpoznaniu mam napisane Dykopatia L4/L5 co to oznacza???? Jak wygląda badanie rezonansem magnetycznym???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 131
w rozpoznaniu masz Dyskopadie L4/L5??

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 131
rezonans magnetyczny jest to badnie które trwa stosunkowo długo bo ok. 40 min. lecz moze sie ono przedłożyć nawet do 2 godzin. podczas badania bedziesz "wprowadzony"" do gantry więc jeśli masz klaustrofobie to powinienies zgłosic to do lekarza wykonującego badanie. oczywiście na to badanie przychodzisz na czczo. z tego co wiem to lekarz powinien cie sam o tym wszystkim poinformowac. i o wielu innych jescze sprawach

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 628
tak mam w rozpoznaniu napisane Dyskopatia L4-L5, czy to jest groźne???? czy będą tego jakieś skutki? Mi nic mówili co i jak

Zmieniony przez - grom1991 w dniu 2009-01-15 16:56:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
To zależy, dyskopatia to niejednoznaczne i nadużywane pojęcie. Miałeś RTG? Rozumiem, że masz w opisie tę dyskopatie? Czy masz co najmniej kilka objawów opisanych w wikipedii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 628
RTg nie miałem ale mam skierowanie an rezonans magnetyczny który mam dopiero 01.02.2009 ale to i tak niby szybko(miałem napisane na skierowaniu CITO) , z objawów to mam na 100%:
ból w zajętym odcinku kręgosłupa, z promieniowaniem wzdłuż dróg nerwowych (rwa kulszowa),zaburzenia czucia powierzchniowego w postaci: drętwienia, mrowienia, (w obrębie unerwienia przez uciśnięty nerw rdzeniowy)
dodam ze dostałem skierowanie do poradni neurochirurgicznej



Zmieniony przez - grom1991 w dniu 2009-01-15 19:57:04

Zmieniony przez - grom1991 w dniu 2009-01-15 19:57:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
A to niestety wygląda na prawdziwą dyskopatię. Trochę szkoda tych dwóch tygodni, można byłoby je poświecić na leczenie zachowawcze. Ale rzeczywiście jak na NFZ to jest ekspres. Prawdopodobieństwo zabiegu operacyjnego masz opisane w wikipedii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 628
z tego co zrozumiałem to kwalifikuje się do zabiegu(chyba że żle cos rozumuje) proszę o odpowiedz czy sie kwalifikuje, zabiegi fizjoterapeutyczne m.in McKenziego już miałem i efektów niebyło caly czas to samo (moze była chwilowa ulga ale to na chwile) ,
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 130 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4952
Ale nie masz problemów z oddawaniem moczu ani nie "opada" Ci stopa ? A jak długo leczyłeś się metodą McKenzie ? - wykonywałeś systematycznie ćwiczenia, stosowałeś się do różnych zasad przy dyskopatii (unikanie schylania, skręcania itp.)?

Operacja to ostateczność -> większość ludzi ma bardzo dobre efekty po leczeniu zachowawczym. Jesli nie pomaga Ci McKenzie to spróbuj innych metod, poszukaj innych fizjoterapeutów, chiropraktyków itd ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 628
miałem 8 zabiegów tą metodą, ćwiczenia wykonywałem systematycznie na zajęciach i 2 razy dziennie (rano i wieczorem) staram się to robic do dzisiaj, tak stosuje się (np. jak pocoś się schylam to na ugiętych nogach, prawidłowo siedzę, prawidłowo wstaję) wszytsko zgodnie z zasadami Metody McKenzie, Dzisiaj Lekarz jak byłem na wizycie spytał" [...] to jak jest poprawa??? ja że nie" to mi zrobił badanie popukał młoteczkiem i stwierdził dyskopatia wypisał skierowanie na rezonans magnetyczny i do poradni neurohirurgicznej, i mam teraz zgłośić się z Rezonansem
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Knockout a ciśnienie krwi

Następny temat

bóle brzucha

WHEY premium