SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

duszenie...

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
jak w temacie :P
mianowicie mam pytanie czy mozna zadusic odrazu czlowieka?
czy kazdy czlowiek ma tak ze wpier opada z sil nastepmnie mdleje a pozniej umiera
czy to poprostu zalezy od ogranizmu ze bede np. kolesia dusil on cos tam bedize probowal i nagle zgon...
bo nie chcilabym kogos zabic :D
noi kolejna sprawa jak to wyglada sprawa odnosnie duszenia mianowicie inny efekt jest poprzez zalozenia duszenia gilotynowego/trojkatnego a inny efekt niz sobie wstrzymamy powietrze i wlaczymy stoper...
chodiz mi o to ze przy tym osatnim krew(z tlenem) swobodnie doplywa do mózgu a przy duszeniu gilotywnowym/trojkatnym niedosc ze nie ma sie zbytnio jak zlapac powietrza to i krew nie doplywa(geba odrazu robi sie czerwona)
jezeli ktos sie zna to bym porpsil mniejwciej o przedzialy czasowe :P (wiem ze kazdy jest inny ale tak +
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
TAk nie do końca z tą pozycją boczną ustoloną

Jesli poszkodowany mdleje na naszych oczach,to stosujemy pozycję czterokończynową - ręce i nogi poszkodowanego podnosimy do góry. Jesli po minucie nie odzyskuje przytomności,to sprawdzmy oddech - jesli oddycha,to układamy w pozycji bocznej ustalonej i dzwonimy po pogotowie, jesli nie oddycha,to RKO w schemacie 30/2. I też dzwonimy po pogotowie. Przy omdleniu żadnego prania po policzkach Po "przebudzeniu się" poszkodowanego stopniowa pionizacja.

Natomiast,jeśli wpadamy na miesjce zdarzenia,a ktoś jest nieprzytomny (nie wiemy,czy nastąpiło omdlenie,czy dłuższa utrata przytomności),to schemat jest taki sam,jak w przypadku pmdlenia,zpominięciem pozycji czterokończynowej.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Dobre duszenie to sekunda i klepiesz, dwie-trzy mdlejesz. Mówię po sobie

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2008-02-03 00:10:59

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
teoretycznie dopiero po ok. 4 minutach w mózgu zachodzą nieodwracalne zmiany spowodowane duszeniem kogoś.

Typowe odpłynięcie natomiast ma miejsce dużo wcześniej,ile...zależy od założonego duszenia,a nie od wytrzymałości typa.Jeśli jest dobrze zapięte duszenie to jakieś 5 sekund i typa nie ma(to oczywiscie zależy tez o jakim duszeniu mowa,np czy na tętnice,czy na krtań itp).
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Dobrze założone duszenie z uciskiem na tchawicę,ale twardą częścią przedramienia powoduje natychmiastowe odcięcie tlenu do "centralnego komputera".Testowałem na innych i testowano to na treningach na mnie.Dużo w duszeniach zależy też od szyi duszonego,jak jest rozbudowana i czy duszenie i jakie założymy czysto,wtedy czas reakcji każdego duszonego na odpłynięcie może być różny.Lepiej z tym czasem nie przegiąć.Poza tym tak jak napisał QUEBLO.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-02-03 08:59:03

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1026 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41556
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
hmmm
dorba wszysltko ladnie pieknie
ale nikt mi nie odpowiedzial czy jest nastepujaca kolejnosc
opadniecie z sil--->ustrata sil-->zgon
czy jakos ianczej idzie
cyz wyzej podany schemat jest zawsze?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1567 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13828
Zazwyczaj utrata sił-> omdlenie -> po kilku minutach zgon.

Coś dla ciebie:

http://pl.

1

No chamy, wiązać się w pęczki...!
MANIPULATORS & DEVIANTS SQUAD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 64 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 337
Nas trener uczyl ze koloes moze wytrzymac max 7 sekund. Ale musisz pamietac ze wazny tez jest sposob zakladania duszenia. nie chodzi mi o rodzaj ale o to czy zalkladaja duszenie uderzysz przedramieniem w krtan. Kiedys mialem solowke i mocno sie wystraszylem kiedy koles zaczal sie krztusic mino ze go jeszcze odbrze nie zlapalem. Przy duszeniu przyczyna smierci jest brak doplywu krwi do muzgu lub uszkodzenie krtani.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Nie wiem jak to jest przy duszeniach na krtań typu gilotyna bo sa zazwyczaj bardzo bolesne i zawsze szybko klepałem.
Ale przy duszeniach na tętnice, szczególnie sztandarowym mata leo to 3 - 5 sekund od zapięcia chwytu i zgon.



mmm
dorba wszysltko ladnie pieknie
ale nikt mi nie odpowiedzial czy jest nastepujaca kolejnosc
opadniecie z sil--->ustrata sil-->zgon
czy jakos ianczej idzie
cyz wyzej podany schemat jest zawsze?


Nie bardzo widze różnicę między utratą sił a opadnięciem z sił
Ja tam nie zauważyłem jakoś nagłego spadku sił, można się szarpać bardzo prawie do odpłynięcia. W sumie dobre duszenie trwa za krótko żeby rozróżniać jakieśtam etapy.
Ktoś zapina technikę do końca i masz dwie sekundy na odklepanie a jak nie zrobisz tego to bum - zapadasz się w czarną watę


Zawsze mi się przypomina ten filmik podczas dyskusji o duszeniach






Zmieniony przez - emceha w dniu 2008-02-07 00:46:42

Zmieniony przez - emceha w dniu 2008-02-07 00:50:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1509
Mnie ostatnio koleś z 30 sekund chyba dusił ja nie chciałem klepać i jedyne co to fakt ze popękały mi naczynka na twarzy no i ledwo stałem na nogach a jeszcze po tym miałem od razu 2 walki z nim i wynik łatwo odgadnąć :)

Nie ważne jak mocno zap*****lasz, jeśli nie robisz tego dla siebie samego ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Widocznie było nie do końca dopięte.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Serra -St.Pierre rewanż

Następny temat

Cage Rage Contenders 8 - wyniki gali + link do walki Popka

Wiecej