SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dostanie się do zandarmeri wojskowej

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 46941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 505
siema.

Jakie sa zasady przyjec do ŻW dla cywili po liceum?
Na stronie zbyt duzo dowiedziec sie nie mozna.
http://www.zw.wp.mil.pl/index.php?go=pcw

Marzy mi się praca w Bor, oddziałach specjalnych itp jednak trzeba celowac w to co jest najbardziej realne.
Jak wygladaja testy itd jesli chce sie pracowac w oddzialach specjalnych ŻW ? bo wypadaloby jakos zaczac sie kształcic (kursy? itd) aby sie dostac

jesli cos wiecie na temat ZW to bede wdzieczny za wszystkie odpowiedzi

Zmieniony przez - fightman91 w dniu 2010-04-04 23:00:07
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Aby dostać się do Żandarmerii Wojskowej, należy spełniać kilka wytycznych, między innymi:

- wzrost co najmniej 175cm (nie dotyczy kobiet)
- kandydaci powinni być bez żadnych zmian szczególnych
- kandydaci powinni poprawienie przejść testy psychologiczne oraz testy psychotechniczne
- grupa zdrowia I, II, III
- kandydat nie może być karany
- kandydat wyróżniać się powinien dobrą sprawnością fizyczną
- wykształcenie (w przypadku) oficerów pionu dochodzeniowo-śledczego, wymagane jest wykształcenie: wyższe prawnicze, zaś na podoficerów-co najmniej średnie.

Ponadto trzeba wysłać bądź zanieść osobiście wypełnioną ankietę oraz wniosek, który umożliwi nam, dostanie się do kolejnego etapu kwalifikowanego.
Poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego przebiegają w sposób następujący (jeśli chodzi o oficerów i podoficerów):
- przeprowadza się rozmowę kwalifikacyjną, aby ustalić przydatność oraz motywację danego kandydata, do służby w ŻW
- kolejnym etapem jest egzamin ze sprawności fizycznej (mogą też być testy psychologiczne)
- następnie kandydat sprawdzany jest pod względem znajomości języków obcych
- sprawdza się kandydata (karalność, gdzie mieszka, gdzie pracuje, czym się zajmuje).

Po ustalonym czasie komisja rozpatruje wniosek oraz możliwość przyjęcia kandydata na stanowisko oficera lub podoficera w ŻW.
Zazwyczaj wiadomość ta przesyłana jest pocztą.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2159
No właśnie jak to jest z tą żandarmerią można sie tam dostać z cywila czy biorą tylko wojaków?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 442
Siemanko do Żandarmerii żeby sie dostać trzeba mieć odsłużoną ZSW,w tym roku nie planowany jest nabór ludzi z cywila.Co do testów do OSŻW są podobne jak do zwykłej ŻW lekko wyższe,Informacje które napisałem uzyskałem poprzez telefony do KGŻW i OSŻW ponieważ sam chciałem służyć w OSŻW.
2

m.a.g

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2159
Troche lipa że z cywila nie biorą. W tym roku to trzeba sie nieźle natrudzić żeby sie do woja dostać. Jak tak dalej pójdzie to Armia, ŻW itp. ukiszą się w sosie własnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
no w tym roku jak się chce z cywila wystartować do woja to chyba tylko po to by sobie móc później powiedzieć ze przynajmniej próbowałem...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2159
Ja to widze inaczej.

- A pan porucznik z którego rocznika
- 91
- mmmm dobry rocznik
- najlepszy

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 505
ale lipa ;/ mam zamiar wiązać swoja przyszłośc z praca w jakiejs mundurówce - straz graniczna, zandarmeria wojskowa, bor badz w ostatecznosci wojsko i przez ten rok pozostaje mi robic gdzies indziej, w miedzyczasie jakies kursy i miec nadzieje, ze beda za rok przyjecia do podoficerki ...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2159
Za rok ma podobno ruszyć kurs przygotowujący cywilów na szeregowych zawodowych. No i może zwiększą limit na WSO ale na podoficerki bym nie liczył raczej.


mam zamiar wiązać swoja przyszłośc z praca w jakiejs mundurówce - straz graniczna

Tam też z cywila nie biorą?

Zmieniony przez - Arek KB w dniu 2010-04-06 19:32:55
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 505
z rozpedu dopisałem i SG, bo z tego co pamietam tam biora normalnie z cywila ...do SG kierowałbym się w ostatecznosci.
Na celowniku ŻW i BOR wojsko jako stała praca raczej odpada, a policja i straż miejska na pewno.

Zmieniony przez - fightman91 w dniu 2010-04-06 20:57:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2159
Ja właśnie kombinuje na odwrót. Chce iść w pierwszej kolejności do woja a jak nie to do ŻW ale że do ŻW nie biorą z cywila to***** strzelił mój niecny planU mnie policja na bank odpada nie mówiąc o straży miejskiej.

Ale przecierz to jest ****a paranoja kiedyś ludzie bali sie wojska jak ognia i brali wszystkich jak leci, jeszcze 5 lat temu do WSOWL dostawali sie ludzie nieumiejący nawet na drążku 5 razy dygnąć a teraz nie można sie tam dostać ani drzwiami ani oknem tylko sie trzeba pchać przez wąski lufcik.

Zmieniony przez - Arek KB w dniu 2010-04-07 22:02:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2465 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13268
Co do strazy granicznej to jakies pol roku temu moze troche wiecej w Inowroclawiu w urzedzie pracy wisial duzy plakat ze jest nabor, z wymoow bylo chyba tylko wyksztalcenie srednie ale moge sie mylic bo to juz dawno bylo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to właściwy trening w małym klubie bokserskim ?

Następny temat

Worek treningowy - sposoby ćwiczeń na worku trningowym

WHEY premium