SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

domowe solarium!!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 42500

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 57 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1142


Czesc!
Niedawno moja siostra przyniosla do domu lampe do opalania.Pozyczyla ja od jakiejs kolezanki,ktora tez ja uzywala.Ale jest problem bo nie wiedza jak dokladnie tego uzywac,ona sobie troche spalila tym twarz.A nie ma zadnej instrukcji obslugi a wyglada na niezbyt nowa:].Poradzcie jak tego uzywac,moze ktos mial z taka doczynienia.Na obudowie pisze "Medicor Budapest"type Q~250,t max 4h.Jak ktos wie to bylbym bardzo wdzieczny,bo nie chce sobie popalic twarzy.Z gory dzienX
ps.zalaczam zdiecie tego urzadzenia
1

Co cie nie zabije to cie wzmocni!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Nie zalecałbym używania takich lamp, szczególnie gdy nie mają instrukcji, ani certyfikatu. Używając tego, nie tylko będziesz niestosowanie wyglądał, bo opalenizna będzie niesymetryczna (opalona tylko twarz), ale także doprowadzić to może do jakiejś alergii, a także poważnego oparzenia skórnego. Jeśli masz ochotę poprawić swój kolor skóry, skorzystaj ze stacjonarnego solarium, w którym obsługa na pewno pomoże dobrać Ci ilość minut, do koloru Twojej skóry, aby się nie spalić, a nabrać lekkiej opalenizny. Po kilku sesjach skóra się przyzwyczai. Na początek zaleca się około 5min, po kilku sesjach można dołożyć minut i skorzystać z solarium nieco dłużej około 8-10 min, stali bywalcy chodzą nawet powyżej 15 min, ale to już jest niezdrowe dla naszej skóry.

Należy pamiętać, aby smarować się kremami ochronnymi, które przeznaczone są dla osób opalających się na solariach. Kremy te nie tylko nawilżą, ale i zadbają o kondycję skóry. Warto również wspomóc się witaminami B-complex: https://sklep.sfd.pl/SFD_B_Complex-opis35847.html, które suplementacja pozytywnie wpłynie na jakość Twojej skóry. Można wspomóc się również tym suplementem: https://sklep.sfd.pl/Medicaline_Kolagen_Medica_Forte_200_mg_LICAPS®_Kapsułki_z_Roztworem-opis31958.html, który wpłynie pozytywnie na regenerację naszej skóry. Warto nadmienić, iż korzystanie z solarium nie powinno odbywać się zbyt często i zbyt długo, gdyż to jest mało zdrowe dla naszej skóry.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12849
mam podobne gowno tylko philipsa . ogolnie jestem malo z niego zadowolony ale to i tak starsza kupila wiec niech ona sie martwi.zeby cos chociaz sie opalic trzeba ryjek z 30 minet 3mac napewno tak ze 2-3 razy w tygu.do ciala to raczej sie nie nadaje ale do twarzy przy czestym stosowaniu moze dac cos
1

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12849
widze ze to ma tylko 2 lampy cos malawo to ja mam 7 chyba
3

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 57 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1142
W jakiej odleglosci trzeba twarz miec..bo ta kumpela opalala sie przez 15min i spalila sie totalnie...

Co cie nie zabije to cie wzmocni!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12849
pewnie ma predyspozycje skorne do opalania.duzo pigmntu wlasciwego . ja 3m jakies 30cm od lampy
1

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 743 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13087
toz to przeciez jest kwarcowka!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie używaj tego ! mi matka tez to z rok temu przyniosla, bardzo podobne. Chodzilem wtedy na solarium normalne dosyc dlugo, wiec mialem niezlą opalenizne i brązową skóre, wiec pomyslalem ze jak na turbo leze 15-15 minut i jest ok to takim gówienkiem jak sie poopalam z 5 minut to nic sie nie stanie i tak wlasnie zrobilem. Po tym opalaniu na początku nic sie nie dzialo, nawet mnie twarz nie piekła mocno, za to wieczorem juz bylem caly czerwony, ale olalem i poszedlem spac. Rano obudzilem sie i mialem tak poparzoną twarz jakbym wylal sobie na ryj miske wrzącej wody, powieki mialem jak po walce z Tysonem, ledwo moglem otworzyc oczy, potem gojenie, schodzila mi skóra i ogolnie same nie przyjemne rzeczy. Wyrzuc ten shit albo wystaw na allegro, ale broń boże nie używaj!
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1377 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12849
TO NIE JEST KWARCOWKA to jasnej ciasnej normalne lampy tylko ze ich jest mniej i maja mniejsza moc .
2

<<<<<możecie mnie zabić ale dla mnie tylko liczy sie ARKA GDYNIA>>>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie opalaj sie korzystając z tego !!!!!!!!!, ja mam domowe solarium philipsa i po 3 latach opalania tylko robi sie strasznie sucha skóra a opalenizna znikoma w stosunku do szkodliwego promieniowania - szkoda zdrowia - bylam ostatnio u dermatologa w klinice ( problem związany z paraliżem twarzy ) i widzialam 25 letnie dziewczyny, ktore przez kilka lat opalaly sie w solarium i czeka je teraz zabieg glebokiego zluszczania skory jak u 50 letniej kobiety ( cholernie bolesny, bo tylko mozliwe znieczulenie kremami i drogi kilka tys. zl i w dodatku zluszczanie z calego ciala, nie mowiac o biuscie, ktory wygląda teraz u nich jak po karmieniu 10 pociech, sama skora, zero jedrnosci, zwis, nawet silikony nie pomogą tylko lifting, ktory powoduje straszne blizny, a jak będą karmic to dopiero ...) to wychodzi po kilku latach ! , ponoć czasem gwaltownie w ciągu 2 - 3 miesiecy robi sie katastrofa ze skorą - plamy, blizny - nikt o tym nie mowi , ponoc solarium w czasie 30 min. dostarcza 50 razy wiecej szkodliwego promieniowania w porownaniu z tygodniowym opalaniem na sloncu i nie wazne czy masz karnacje jasną czy ciemną ! - pieknie wyglądają mlode dziewczyny opalone, sexsownie ale na krotko, ale im wczesniej dawkowane jest promieniowanie z solarium tym bardziej szkodliwe dla skory, po 40 roku to tylko skóra bedzie bardziej sucha i moze wiecej zmarszczek, u mlodych osob wczesniej traci skora kolagen, i zaczyna sie po 30 starzec "po wlosku" - czyli kazdy rok zycia powoduje starzenie 5 krotnie wieksze niz normalnie - u meżczyzn wygląda to inaczej i o wiele lagodniej, dla kobiet proces może być wyjątkowo szybki , wiem cos o tym - z zawodu jestem inzynierem - biomaterialy, implnty itp. , lepiej użyc samoopalacza , szkodliwe najbardziej dla skory jest promieniowanie UVA, ktore solarium dawkuje przede wszystkim i zaden krem czy cos podobnego nie uchroni przed tym, jest za silne , w razie pytan moge udostepnic zdjecia mlodych osob, ktore katowaly swoją skore na solarium i efekty po kilku latach, pozdrawiam i prosze o rozwage
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 103
bardzo proszę o te zdjęcia

pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 235 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3455
popieram ajrata 100% prawdy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tymoleptyki

Następny temat

2 pytania (bóle),pomoc mile widziana

Wiecej