SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dolek fizyczny (dlugie)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6134
eh. wczoraj polazlem grac w pilke halowa, po przerwie 4-6 miesiecznej. zaznacze, ze zawsze bylem lekki(max 74 kilo) i do tego ultra szybki (serio). kondycje mialem bardzo dobra. otoz o co mi chodzi? po 15 minutach wczorajszej gry, z rozgrzewka i wogole, nie moglem juz biegac, nogi spuchniete, pluca na zewnatrz, zero szybkosci globalnie, reakcje tak spowolnione, ze pilki czasem nie widzialem, po prostu dol. nie chodzi mi o technike gry, to spada, mozna polepszyc, ale mam na mysli warunki fizyczne. co z tego, ze polazilem z 9 miesiecy na silke, co z tego, ze teraz juz sie mnie pytaja czy chodze, co z tego, ze skoczyl biceps, bary, kark, skoro stracilem szybkosc i kondycje? jestem przekonany, ze wiekszosc z was podobnie by miala, gdyby doszlo do biegania.
teraz pytanie do was. co zrobic by wrocic do formy szybkobiegacza? zaznacze, ze silka jest dla mnie wazna sprawa, dzieki niej sie rozwijam, wyciszylem sie, zniknela wiekszosc agresji, chce dalej chodzi. trening stosuje typowo na mase (laze 3 razy w tygodniu). czy przejsc tylko na silowe cwiczenia? rozciagac sie zaczac? pompki w domu? biegi po parku odpadaja-zywiowa skaza fizyczna-przewlekle zapalenie zatok przynosowych. moze ktos moze cos doradzic? priorytetem jest dla mnie wrocic do formy, w ktorej moge przescignac wiekszosc osob. :(((
ale doooooooooooool ;[
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6134
heh, to leczy. calkowicie. robisz testy na obecnosc bakterii (moze byc wszystko sprawa gronkowca albo np. bakterii z grupy chlamydii), po tym tescie robi sie zdjecie zatok, potem prawdopodobnie bierzesz antybiotyki, co cie teoretycznie wyleczy, nastepnie sprawdza sie ponownie czy bakterii nie ma i czy zapalenie minelo i uzywa sie lamp jako srodka do "sciagniecia" tego co siedzi w zatokach i wyleczenia calkowitego (inaczej jest jak ktos ma skomplikowane zapalenie - wtedy nie mozna tak od razu). potem tylko testy na alergie i np. przed zima sie robi wsparcie zapobiegawcze (tego jeszcze nie przerabialem). proste, prawda? tylko ja jestem na tyle popaprany, ze nie moge brac lekow przez miesiac, poltora, po prostu zapominam, przestaje, za czesto pije-antybiotyki nie daja wiele wtedy:>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2366 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6196
Coż ,moim zdaniem nie mozna byc dobrym we wszystkim!
Jeśli postanowiłeś być dobry w ćwiczeniach silowych to ciągnij to dalej ,jeśli wybierzesz kondycję i wytrzymałość to niestety nie bedziesz dobry w ciężarach.
Musisz wybrać ,nie da się być jednocześnie kulturystą i sprinterem ,albo kulturystą i maratończykiem ,jedno w zasadzie wyklucza drugie.Co nie znaczy że nie można być bardzo dobrym w jednej dyscyplinie i trochę ponad przeciętnym w drugiej -to jest możliwe.
Wybór należy do ciebie!!

Moderator dz. Trening
Pozdrawiam wszystkich!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6134
no okej, rozumiem, sam mam podobne zdanie. ale chyba potwierdzisz, ze mozna robic serie? np. pol roku jechac na silowni (oczywiscie bez profilu-masa ponad wszystko), a potem pol roku bieganie, rozciaganie, szybkosc? sadze, ze chyba cos takiego da efekty, co? moze nie pol roku, moze co 3 miesiace? eh, still doool...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1427
Przestaje rozumiec o co ci chodzi? O wytrzymalosc? Czy szybkosc? Czy sile?
Odnosnie treningu szybkosciowego i silowego niestety nie wiem zbyt wiele. Do szybkosci na pewno SA potrzebne cwiczenia na silowni, jednak ukierunkowane pod katem danego sportu (czyli np wypady ze sztanga)....

Co do treningu wytrzymalosciowego: musi byc on prowadzony nieustannie, przestaniesz na 3 miechy to jakbys zaczal potem prawie od zera! Na poczatku wytrzymalosc idzie bardzo szybko w gore, ale potem sa to powolne postepy, ale nie bedziesz mial _najmniejszych_ szans z gosciem ktory cwiczy wytzrymalosc 4 lata. Chodzi o przyzwyczajenie miesni jak i serca. By wytrzymalosc systematycznie szla w gore to absolutnym minimum sa 3 treningi w tygodniu po 40 min. Tak brzmi teoria, ale pamietaj ze niektorzy z radoscia biegaja i jezdza na rowerze 6 razy w tyg do paru godzin, w roznym terenie (trenujac sile) i stosujac interwaly (ktore notabene przynosza najlepsze efekty w przyrostach sily i wytrzymalosci nog oraz pracy serca).
Ale pamietaj, ze nie musisz przebiec maratonu, czy zaliczyc etapu 280km, tylko pewnie biegac w ta i spowrotem w hali 90? minut, majac czasem jeszcze sile kopac.
Aha i po prawidlowym treninigu wytrzymalosciowym (jezeli ostatnie 9 miechow spedziles na silowni) na 100% spadnie ci masa, za to spalisz caly zbedny tluszcz. Wiec sie zdecyduj, albo chcesz wziac sie za pilke (wytrzymalosc + silownia)albo dalej masowac(sama silownia).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1427
Zatoki: to jak masz wyleczone czy nie? Jak masz chore zatoki to je wylecz!!! A jak masz zdrowe to, po roku od choroby mozesz w ogole zapomniec ze byles chory. Mialem zatoki 6 lat temu, jak cala zime jezdzilem na rowerze bez czapki tylko w przepasce. Wyleczyli i na nastepny sezon, jezdzilem cala zime w czapce i bylem caly czas zdrowy.

No chyba ze nie trenowales dlugo na dworze, nie polecam zaczynac od grudnia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jeżeli chcesz poprawić swoją kondycję i wydolność organizmu to trzeba coś w tym kierunku zrobić. Należy ćwiczyć wytrzymałość mięśni i jeżeli nie możesz o tej porze roku biegać dodać 2 sesje aerobowe w tyg.
Masyt dużej nie zbudujesz - coś za coś - ale redukcja tłuszczu plus dodatkowy 1 kg no może 1,5 mięśni będzie.
Ten sysytem jest sprawdzony pod tym względem z tym że jest kilka ważnych elementów których trzeba bezwzględnie przsestrzegać.
1. 15 min rozgrzewki przed treningiem (rower + stepper+suche wiosła każde po 5 min)
2. Odpoczynki między seriami, małe grupy 45 sek, duże 1 min
3. Odpoczynki między ćwiczeniami 2 min.
Przygotowuj sobie do picia po treningu wodę z glukozą lub rozcieńczony sok pomarańczowy, najlepiej napój izotoniczny.
Wskazane było by przyjmowanie BCAA lub/i glutaminy.




I dzień
Mięśnie klatki piersiowej
1) Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce poziomej 3-4 s. - 12-15
2)Wyciskanie sztangi siedząc na ławce skośnej 3-4 s. - 12-15
3)Butterfiy 3 s. - 12-15
4)Rozpiętki ze sztangielkami leżąc na ławce poziomej 3 s. - 12-15
Mięśnie dwugłowe ramion
l) Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 3 s. - 12-15
2)Uginanie ramion ze sztangielkami na modlitewniku 3 s. - 12-15
Mięśnie brzucha
1) Skłony z linka wyciągu klęcząc 4 s. - 12-15
2) Napinanie mięśni brzucha leżąc na ławce poziomej 4 s. - 20-30
3) Unoszenie nóg w podporze na poręczach 4 s. - 20-30
II dzień
Mięśnie ud
1) Wyprosty nóg siedząc na ławce maszyny do ćwiczenia mięśni czworogłowych ud 4 s. - l 5-20
2)Wyciskanie ciężaru nogami na suwnicy skośnej leżąc 4 s. - 15-20
3)Przysiady na hack-maszynie 4 s. - 15-20
4)Martwy ciąg - nogi proste 4 s. - 20-30
Mięśnie łydek
1)Wspięcia na palcach na suwnicy 4 s. - 20-30
2)Wspięcia na palcach na hack-maszynie 4 s. - 20-30

III dzień Mięśnie naramienne
1) Wyciskanie sztangielek ze skrętem nadgarstków siedząc 3 s. - 12-15
2) Wyciskanie sztangi zza karku na prowadnicach siedząc 3 s. - 12-15
3) Unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w górę siedząc 4 s.-12-15
4) Unoszenie ramion ze sztangielkami w górę w opadzie tułowia 4 s. -12-15
5) Podciaganie sztangi wzdłuż tułowia stojąc 3 s. - 12-15
6) Unoszenie barków ze sztangą w dłoniach stojąc 3 s. - 12-15
Mięśnie trójgłowe ramion
1) Prostowanie ramion na wyciągu (krótki drążek) stojąc 3 s. - 12-15
2) Francuskie wyciskanie sztangielki (jednorącz.) stojąc 3 s. - 12-15
Mięśnie brzucha
IV dzień
Mięśnie pleców
1) Ściąganie długiego drążka wyciągu do karku siedząc 4 s. - 12-15
2) Ściąganie krótkiego drążka wyciągu do klatki piersiowej siedząc (podchwyt) 4 s. - 12-15
3) Podciąganie sztangi do brzucha w opadzie tułowia - wiosłowanie 4 s- 12-15
4) Wyprosty tułowia w leżeniu na ławce 4 s. - 20-30


Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6134
o! to jest super odpowiedz. dzieki Depesz. zatoki mam niewyleczone od okolo 4-5 lat, czyli jak jest goraco, to ja mam luz, jak sie oziebia, mam staly katar i bole glowy, kicha.
co do biegania, to zrobie chyba tak: zaczne od wiosny, teraz pociagne jeszcze silke , a potem calkowicie przestane na jakis czas, teraz zaczne chyba brzuchy i rozciaganie, na silce powoli przestane na mase jechac, zaczne wiecej aerobow
moze dwa razy w tygodniu przebiegne sie suto ubrany.
co do spadku masy, to zdaje sobie sprawe z tego, nawet jestem ciekawy co ze mnie zostanie po takim zabiegu;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6134
nie no! to jest dopiero super odpowiedz! Mawashi dzieki! wymieszam to z jeszcze paroma cwiczeniami. sluchaj! woda z glukoza mowisz, a moze zeby sie zupelnie odtluszczyc (czyli zapomniec o 1-2 kilogramach-robi roznice w bieganiu, zwrotach , kondycji) zaczac l-karnityne brac? czy nie ma sensu? wiem, ze to nie ten dzial, ale przy okazji...
program napewno wykorzystam. tak btw. zapomne chyba o treningu na mase; jesli robie cwiczenia w seriach 4x12 , to na sile nalezaloby to zredukowac do 3x6 ? czy mi sie wydaje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1427
Zacznij od zatok!!! Obnizaja cala wydolnosc, to staly stan zapalny, poza tym ryzykujesz zapalenie opon mozgowych.
Jest to _cholernie_ nieprzyjemne (silne antybiotyki, a jak jestes twardy gosc to tez mechaniczne bleeeeeeeeee ale mniej cie antybiotyki dowala). Mozna podobno tez jakims laserem, idz do laryngologa sie wyleczyc, kiedys i tak bedziesz musial (3-4 tyg leczenia).

I jeszcze dodam odnosnie wytrzymalosci: jesli chcesz byc wytrzymaly na hali w pilke to graj regularnie w pilke. Pilka, bieganie i rower polepsza ci serce i caly uklad krazenia, oraz przystosuja miesnie do innego sposobu zuzywania tlenu, czego nie da ci na pewno silownia (za to wlanie ona zwieksza wytrzymalosc silowa, oraz pozwala wzmocnic strefy narazone na kontuzje)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Obecnie sport nie istnieje bez ćwiczeń siłowych. Trening ukierunkowany na wytrzymałość mięśni pomoże polepszyć swoje wyniki na boisku czy macie.
Oczywiście wtedy treningi takie trzeba jasno ukierunkować i opracować.
Taki jak podałem jest jednym z etapów planu rocznego przy budowaniu masy mięśniowej, a rewelacyjnie działa jako uzupełnienie dla kogoś kto zajmuje się amatorsko sportami zespołowymi.
L - karnityna w tym przypadku jest zbędna.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1078 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5820
Hmm ..ja z zatokami to mam non stop problem..już 3 razy w tym roku miałem.Dbam o siebie bez czapki to nawet z domu nie wychodze.LAryngolog sam sie dziwi,że mocne antybiotyki tak słabo działają..a jednak nie narzekam na siłę,non stop zakatarzony jestem,ale juz sie przywyczaiłem.Taki pech..

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z bicepsami

Następny temat

Najlepszy trening na masę

WHEY premium