SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dobre rozciąganie do obu szpagatów!!!!!!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26355

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 68 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1779
No dobra panowie sebus zaczą sie poważnie bawic w forum a jak juz sie bawic to na maksa.
Widze ze wiele osob ciagle sie pyta o rozciaganie do szpagatu jednego czy drugiego ja tu daje przykałdowy (bardzo dobry) trening rozciagający nogi a bardzo dorby dlatego bo sam z niego korzystam i siadam sobie na dwoch szpagatach a na turku w dwóch wersjach ze stopami w górze i w bok ale ostrzegam nie każdy moze zorbic ze stopami do góry albo pełny bo niektórzy maja inny układ bioder czy cos takiego:D:D Jeśli uszłyzeliscie coś takiego gdzie zę jesli nie zorbisz szpagatu do 15 roku życia to juz nigdy nie zorbisz to ejst to bójda choc częśc prawdy też jest bo ten wąłsnie układ bioder czy tam mieśni biodrowych do 15 roku życia można własnie zmienic przez rozciaganie a potem to poprostu najwyzej nie zorbicie całego.Podaje tu przykład rozciagania statycznego bo jest to bezpieczne rozciaganie i skuteczne.Przed rozciaganiem należy sie dobrze rozgrzac bo w przeciwnym razie łatwo o kontuzje naciagamy sie tak aby nie bolało ze ledo siedzmy bo zaiast sie nam wsyzstko będzie rozciagac to bezie sie rozciągniecie zmienjszało ale troszke musi boleć bo wtedy wiadomo ze dobrze sie rozciaga no dobra koniec tego nawijania oto przykałdowy trening na rozciaganie <sam go stosuje >A i bym zapomniał rozciągać sie jest najlepiej raz dziennie albo przynajmiej co drugi dziewn choc tego osobiście nie polecam.
kołyska3x 30sekund -chyba każdy wie jak sie robi kołyske jak nie to prosze pisac ja wytłuamcze
rozciąganie biodra2x 25sekund -siadamy na tyłku lewą noge prostujemy a prawą stawiamy z drugiej strony kolana nie od wewnątrz tylko od zewnątrz tak zeby przekorczyć noge lewąPrawą ręke opieramy na łokciu a lewą kładziemy na ziemi i mocno odpychamy sie nią do tyłu dociskając tym samym kolano
grzbiet 3x25-sekund kładziemy sie na brzuchu i podnosimy tłów jak najwyzej oczywisćie podpieramy sie rękoma i jak najmocniej rozciągamy troszke grzebiet a raczej umacniamy go rozciągają brzuszek.
skłony na jedną noge 3x 25 sekund -to ćwiczenie chyba każdy zna ale na wszelki wypadek robimy przysiad na jednej nodze a drugą wysówamy jak najdalej i tak sie dociskamy do ziemi stopy sa skierowane do przodu.
Skłony do prozdu 3x 25sekund -poprostu schylamy sie jak najniżej do przodu starając sie kaltka dotknąć kolan NIGDY NIE GŁOWĄ !!!! bo można sobie wtedy kręgosłup zdymać bo źle jest ułożony i naprawde jest nieprzyjemnie.Dla utrudnienia łapiemy sie za kostki i zginamy wtedy w pół. Nogi muszą być idealnie proste!
skłony siedząc 2x 25sekund- to samo co wyzej tylko siedząc (mozna użyc partnera który będzie nas dociskał z góry )
rozciaganie szpagatowe(to co tygryski lubią najbardziej) -siadamy w jak najszerszym rozkroku i zginamy sie najpier do lewej nogi potem do środka i do prawej nogi potem znowu do środka i do lewej nogi taką seryjke wykonujemy tyle razy aby do każdej nogi zgiąć sie 3 razy a do środka 5 Pamietajcie nogi muszą byc proste rozkrok nie moze sie zmniejszyć i niemozecie wstawac każdy skłon trwa 25 sekund a i pamietajcie o klatce ona musi dotykac nogi a raczej kolana.
a Teraz wstajemy i po chwili (po czasie kiedy mniejwieej mięsnie sie uspokoją jakaieś 2-3 minuty w moim przypadku nie treba czekać ) stramy sie zorbic szpagat i w najszerszym rozkroku duzym no dobra prawie maksymalnym rozkroku wytrzymujemy 25-30 sekund pamietajcie ze ni,oże zabardzo boleć ani zeby nie robic tego na siłe .
wypad do przodu na jedna noge 3x 25 sekund- tego chyba nie trzeba tłumaczyc ale pamietajcie 3 razy na jedna noge
wypad z pochyleniem 3x 25 sekund - to samo co wyzej tylko ze kładziemy klatke na kolanie poprostu zginamy sie do kolana.
No i teraz wypad boczny ostatnie ćiwczonko
wypad boczny 3x 25- robimy przysiad na jednej nodze drugą wysówamy jak najdalej w bok stopę nogi wysuniętej w bok kierujemy do góry i dosciskamy reką na kolanie noge i przysiadamy jak najniżej.
No nareszcie koniec
Pamietajcie o czynnikach bezpieczeństwa które wypisałem podczas tego całego treningu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


jeśli boli to dobrze!!! Znaczy ze żyjesz
1

jeśli boli to dobrze!!! Znaczy ze żyjesz

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 311
mam pytanie - sporo czytałęm i tego postu i kilkanaście poprzednich ale mi zależy aby szpagat zrobić na 3 razy czyli w 3 dni a dokładnie jak najszybciej raz już sie rozciągałem (mieśnie)- na chama, potem zrobiłęm dzień odpoczynku i znoof na chama tylko tym razem ścięgna i znoof dzień odpoczynku i mam zamiar po rozgzewce rozciagnąć mieśnie do maxa - potem troszeczkę ścięgna i aby qmpel jak będzie mi bakowało 20 cm docisnął na chama do dołu i przytrzymał 3 sek - wiem, to co chcę zrobic może się dla mnie stać krytycznie ale to co znosiłęm a siłowni wolę poświęcić się raz jeszcze i po dociśnięciu (jeden większy ból) będę mógł robic szpagat - obawiam się tylko że mam nadzieję że potem będę mógł już na pewno robić pełny szpagat - za taką cenę ;-/ POZDRAWIAM -sog za pomoc!!!

Michał

Michał

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 68 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1779
mozesz spróbować ale kup sobie maśc która rozgrzewa mięsnie jeśli rozgrzejesz je dobrze bezeisz mógł bezpieczniej i mocniej sie rozciagać ale pamieaj robisz to na włąsną odpowiedzlanośc to nie jest czesto praktykowane ale jest jednak a i uważaj bo jeśli nie zorbisz tego z maścią to męsnie moga podziałać odwrtonie to znacyz zamiast rozciagać to one beą sie ściagać bo wiesz bol i jak cos cie boli to mięsien sie ściska wieć kup dobra amsc rozgrzewająca siąc na maksa n a spagacie i pozól kumplowi zorbic reszte a i przy oakzji aż tak cie nie bezie bolało ale to twoja decyzja pamietaj ze moesz sobie cos zobic i to powaznego

jeśli boli to dobrze!!! Znaczy ze żyjesz
2

jeśli boli to dobrze!!! Znaczy ze żyjesz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 311
Stokrotne dzięki - 3 sogi jeszcze tylko jak byś podpowiedział jakie są dobre maści rozgrzewające i napisał co w najgorszym przypadku może mi się stać i ile będę NAJDŁUZEJ dochodził do siebie??

Michał

Michał

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 68 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1779
nieiwem wpadnij do apteki i powiedz że chceszjakas maśc rozgrzewającą dobraa dla sportowcow z uszkodzeniem mięsni.Hmmm jeśli beziesz miał maśc to mozęsz jedynie naderwac mięsień choc urwac też by można było ale jednak organizm ci na to nie pozwoli bo bezie to taki ból ze hej a i nie dociskaj sie nagle tylko stopniowo bo nagle to wtedy mozę szczelić tylko wiesz pomału.Pamietaj bezie bolało ale jeśli będzie tak bolało zę szok to przestan bo cos szczeli.Jesli urwiesz to kaleka choć raczej nie urwiesz jeśli naderwiesz to jak beziesz chodził to ice bedzie bolał prze jakis czas niewie koło miesiaca mozę dłuzęj kumple naderwał to jeczał miechol ja naderwałem to jeczałem 2 miechy a innemu po tygodniu przejdize ot juz miesnie decydują no i maści ja sie niczym nie smarowałem a kumpel rozgrzewajaca a ja zerwałem bo nie rozgrzałem nóg i zabrałem sie za rozciaganie (wiesz jak to na początku ) w każdym razie powodzenia

jeśli boli to dobrze!!! Znaczy ze żyjesz
2

jeśli boli to dobrze!!! Znaczy ze żyjesz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 311
Dzięki - dużo mi pomogłeś ryzyko jest spore ale co sie czasami nierobi ;D
Dzięki Trzymaj sie - niech nogi będa z Tobą!!!

Michał

Michał

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4447 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
zapraszam też tutaj: https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=28540

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Wolfi_SH: Widać, że sie napracowałeś Ogólnie pare błędów jest, ale spoko

Mic19: Ty to z kolei jakiś dziwny jesteś... Brak mi na ciebie słów...

______________________________
Sprzątam w "Stylach Tradycyjnych"
SFD has you...
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 68 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1779
no tak błedy są zawszejak sie podoba to co zrobiłem to prosze o soga przyda sie

jeśli boli to dobrze!!! Znaczy ze żyjesz

jeśli boli to dobrze!!! Znaczy ze żyjesz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Niech Ci będzie. Masz
Powiedzieć i gdzie są nieścisłości, czy sam do tego dojdziesz? Sorry, ale póki co nie chce mi sie tego wałkować po raz setny

______________________________
Sprzątam w "Stylach Tradycyjnych"
SFD has you...
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 68 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1779
jak mozesz to udoskonalenia bedą wskazane ale taki też bardzo dbrze działa ale prosze o rade wielki mistrzu:D:D

jeśli boli to dobrze!!! Znaczy ze żyjesz

jeśli boli to dobrze!!! Znaczy ze żyjesz

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Równowaga

Następny temat

Conan silveira w pierdlu ?

Wiecej