SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dla osob z tradzikiem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 114
jest to post ktory napsialem wczoraj w temacie z brevoxcylem, radze sobie go przeczytac, pare slow dodam : nie ma sensu wypytywac o nowe leki - one i tak moga nie pomoc...ja jestem osoba ktora miala wiekszosc masci, srasci i innych gowien - metronidazole, isotrexiny, brevoxyle, aknoreidy 5 i inne gowna ! KONSULTACJA Z DERMATOLOGIEM jesli nam zaczyna przeszkadzac tradzik ! nie wyciskac, nie leczyc sie na wlasna reke ! i nie zalamywac sie - z tym da sie wygrac ! jezeli ktos ma jakies pytania odnosnie witamin/masci/ lub innych leko moge sluzyc pomoca.... bo naprawde duzo wytestowalem an swojej skorze i mam o tym troche pojecia pozdraiwam

siemanko

no to tak na wstepie chcialbym sie przywitac z wszytkimi :) i opowiedziec moja historie i walke z tym koszmarem, zaczelo sie to w 3 gimnazjum (teraz jestem w 3 technikum) na pcozatku drobnie moze 2 malutkie kropeczki czerwone i pare czarnych punktow (wagrow) - spieprzylem wtedy misje bo moim zdaniem nie trzeba bylo panikowac ale jakoz iz jestem lekkim narcyzem zaczalem sam usowac te czarne punmkty... byl to blad wyciskalem i tych czarnych puntkow byl owiecej... moja skora mimo tego wygladala nadal super, no czasem jakies czerwone plami z tego "ciskania" ale bylo super... 1 tehcnikum - w klasie pelno kolesi wszyscy prychole na twarzy :P jedni wieksze inni mniejsze a ja? - ja mialem musnieta twarz tradzikiem ... lecz ta choroba radzila sie w mojej glowie zaczalem leczyc sie na wlasna reke - kumple albo to olewali albo chodzili na solar - roznie, ja sie postanowilem leczyc chcoaiz nie bylo z czego, nie chce m isie wymienaic czego to nie kupowalem... chyba apteke cala od maseczek i mydl siarkowych po mascie typu benzance... prawdziwy horror stal sie w 2 klasie technikum...zaczalem dbac o siebie (ubrania itd) zaczalem chdozic na silownie... po kilku miesiacach siloni zaczalem jesc serwatki, potem gainery wysokobialkowe no i na koncu kreatyne (Boze dziekuje ze nie zlapalem za kox!) wypryszczylo mnie orkopnie, mialem wielkie grudki ale w dal;szym ciagu moja twarz nie wygalda maskarycznie jak neiktorzy maja... (szkoda mi was sam wiem jaki problem jest z malym gownem a co dopiero jak widze na niektorych fotach...) nigdy w swojej "karierze pryszczowej" nie mialem takiej sytuacji , ale po kreatynie mailem narpawde ich dosc sporo, czolo mialem zawsze czyste nos z tych czarnych punktow troszke najgrozej z p[oliczkami i broda.. zaczalem chdozic na solarke i rzucilem na jakis czas silownie.. zaczely sie wakacje - moja twarz wyglada cudnie ! zero pryszczy ! wakcje zaczely sie konczyc... i moja skora przez te ataki slonecze (starsznie sie opalalem) chyba zaczela odreagowywac..do tego wznowilem silownie.. pociagnalem tak z 2 miesiace i nie moglem na siebei patrzec.. znowu wstaje trano a tu jakies smieszne grudki tu jakis bialy syfek.. brr, udalem sie do dermatologa (wczesniej tez mialem 2 wiziyty ale dermatolodzy byli beznaidzjeni) udalem sie do dermatolog ktora poelcila mi moja ciotka - jest super, pacjentow ma gromo nie wiem co bym bez niej zrobil.. skonczylem z silownia, gdy myje twarz (zelem do mycia tarzy firmy gainer - mi odpowiada) lekko wycieram go recznikiem, bardziej pryzkaldam i "klepie" go w twarz, staram sie nie dotykac twarzy jak mnie cos swedzi to husteczka sie podrapie albo bokiem reki - nigdy palcami ! zawsze mam obciete paznkcie i czyste - to chodzi o higiene jako tako, PAMIETAJCIE O TYM ZE NIE MA PREPARATU KTORY KAZDEMU POMOZE !! musicie probowac ! i to z uzgodnienie mz lekarzem ! CHDOZCIE DO LEKARZY NAPRAWDE ! sam to pisze.. bo czytalem rowneirz fora.... probowalem wszytkiego a lekarz znajomy z osiedla przpeisywal m icos co bylo na recepte ! nic nie dzialalo... wkoncu trafilem do wpsomnianej wyzej dermatolog ! ona mi pomoga... przepisala tabletki , witaminy, i mascie... ciagle z deramtolog probujemy roznych masci.. jedna dziala ktora zawsze uzywam jest to "papka cynkowa" na mnie dziala super do tego witaminki, dziennie pije sok marchewkowy (ale to dla zdrowia) i lykam beta kartoen gdyz chce udac sie na solarium.. moj problem juz prawie zankil.. zostaly czerowne plamki ktore z czasem wyblakna :) dermatolog pozowlila mi isc na solarium i powiedziala jak to robic zeby sobie krzywdy nie wyrzadzic ! na forum przecyztamy ze solarium jest bee na tradzik - tak to prawda ! sam chdozile mgdy mialem GRUDKI teraz juz prawie nic nie mam procz plamek ktore nie fjanei wygaldaja... i chce opalic sobie buzke zeby skora byla jednolitego koloru :) aha.. co do wyskakujacych pryszczy tych BIALYCH GRUDEK - nie wyciskajcie ich pod zadnym pozoroem bo bedzie swedzialo do tego wycisniecie rano a po szkole zas bedzie i to wiekszy- jest na nie sposob, CZYSTE PAZNOKCIE PRZEDEWSZERYKIM ! - i "wyrywacie" go tak jakby nigdy nie cisnijcie skory ! jedynie mozecie go wyrwac i posmarowac jakims plynem robionym przez dermatolog ktory zawiera troche alkoholu ! nie uzywajcie tych plynow na cere bo ja wam wyparzy i bedziecie mieli blizny ! ja uzywam puntowo na te biale gdy mi wyjda - zwlaszcza po goleniu i gra gitara... pisze to bo niektorzy na tym forum mi pomogli i sam oczekiwalem pomocy...

w skorcie

-nie wycieraj twarzy ! a wklepuj recznikiem rob to delitkanie
-nie my jsie mydlem siarkowym ani perfumowanym
-nie wyciskaj prsyzczy pod zadnym pozorem !
-nie dotykaj twarzy i miej czyste paznokcie
-idz do dermatolog ! ona naprawde jest super !
-nie idz na solarium gdy masz grudki lub pryszcze ropne
-nie przesadzaj z soalrium
-dieta - staraj sie nie jesc tlustych rzeczy oraz MOCNO POSOLONYCH POPCORN ITD ODPADA ! z ostrymi nei wiem jak jest... ja staram sie rownierz malo jesc...oraz napoje gazowane - wole tymbarki lub inne soki + wode
-glowa do gory ! duzo gwiazd oraz modeli mialo pryszcze :) neiktorzy wygladaj teraz ze hoho damy rade ! :P (Olejniczak mial tez z tym rpoblem a teraz?:PP)
-z tym nie wygrasz w tydzien ani 2... ja sie mecze juz (jezeli poczatkowy stan 2 niewidizalne grudki i 2 zaksorniki liczyc:P) to z okolo 4 lata...czasem jest idealnie czasem okropnie.. ale z tym da sie zyc !
-do matowania cery poelcam krem - garnier czysta skora - krem matujacy (taki zielony i nie przesadzajcie z nakaldaniem bo bedziecie swiecic!)
-jak jestescie w skzole i czujecie ze skora jest spocona to wyciagnijcie husteczke i lekko wytrzyjcie sobie twarz - "wklepujcie" nie wyierajcie zeby nei pdoraznic skory !

damy rade - ale sie rozpsialem :) mam nadzieje ze komus pomgoe ! najgrosze w tej chorobie jest - podswiadomosc, niekiedy nie chce sie isc z kimws na spotkanei i w ogole... AHA BYM ZAPOMNIAL ALKOHOL ! STRASZNIE DZIALA NA TRADZIK ! TO NIE JEST BAJER :) JA STARAM SIE MALO PIC.. JEDYNEI CO BROWARKI WODKI JZU DLUGO NIE CHLALEM :) pozdrawiam wszytkich ..aaaa i jeszcze jedno jak jestescie w klubie na imrpezie i sie jzu zacyznacie pocic to twarz rowniez hsuteczka lekko wklepujcie bo dym z papierosow + ten pot = maskara z ryja :PP
juz naprawde koniec papap
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Na problemy z trądzikiem polecam różnego typu tabletki oparte na bazie drożdży.Nie wykosztujecie się, a z pewnością pomoże.Doradzm jeszcze żel do mycia twarzy z NIVEA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
wiesz co, wszystko ladnie pięknie, tylko tyle juz było tych postów o leczeniu tego.. nie można było tego podpiąć pod jakiś juz post istniejący? ostatnio były nowe zakładane
ciągle powstawają nowe, przy wyszukiwaniu pojawia się mnóstwo tych tematów a i tak nikt do tych pojedynczych nie dociera bo się nikomu tyle szukać nie chce

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2007-04-04 14:56:29

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
identycznie j/w napsiane
do tego wiekszosc rzeczy zawartych w tym poscie chociazby o pielegnacji skory zeby nie wycierac mocn recznikiem itd JUZ BYłO MILION RAZY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 114
no fakt, ale tutaj ma z perspektywy osoby ktora to miala i przechodzila przez to, sam jak szuaklem czegos na ten temat to znajduje wlasnie posty typu "zineryt tradzik" i opis- co o tym sadzicie i jedni pisza ze pomaga drudzy ze nie, na wlasnym doswiadczeniu wiem ze trzeba isc do dermatologa bo leczenie na wlasna reke to tylko pogorszenie sytuacji, zresszta mi nie zalezy na zadnych sogach itd :P napsialem to by pomoc psychicznie innym z tym rpoblemem, bo swego czasu sam szuaklem takiego posta... osoby ktora to przeszla i jak sie czula/czuje bez tego to tyle :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
mimo wszsytko mogles podlaczyc to pod innego posta o tradziku !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 114
mozecie skasowac :) napsialem tego posta w poscie z brevoxylem, ale tlyko johnyjohny go czytal - mysle ze mu pomgolem w jakis sposob, a tak komu chce sie przegladac 23 strony, jak mialem sam zaawansowane stadium choroby to czytalem na forum wypowiedzi i przyzeklem sobie ze jak sie wylecze sprobuje komus tez pomoc - dlatego to napisalem :P oska ma moda moze skasowac temat jak chce mnie to wsio - wazne ze napisalem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 114
pozatym malutka nie wiem czy przechdozilas przez te swinstwo - a czytajacd tutaj temat podwieszony tzn "pryszcze wszedzie mam" wyczytuje sie wiele herezji - tzn mydlo siarkowe i inne bzdety..jest to bardziej spam post w ktorym zala sie osoby z tradzikiem, wszytkie maseczki drozdzowe itd sam to czytalem io probowalem sie odtspwac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
bo szukając informacji w wyszukiwarkach trzeba się tez trochę sugerować datami kiedy były napisane.. stąd mogą tam faktycznie być herezje.
juz naprawde niech to zostanie ale jak za 3 dni ktoś wyleci z kolejnym postem i będzie tam kilka zdań na temat jak leczyc itp to osobiście rozstrzelam
bede kasować i najwyżej niech się kolejni tu "podpinają", bo burdel sie potem niepotrzebny robi

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
mam dwa krótkie pytanka: jak powinno usuwac sie pryszcze ?? bo ponoc nie wolno ich wyciskac ... wiec co robic gdy wyskoczy nam taki pryszcz z białym czyms ;/ ... mam chodzic z tym ??? raczej wolałbym go wycisnac ale to prawda po wycinieciu pojawia sie blizna raz mniejsza a raz wieksza ;/ wiec jak go sie pozbyc ??? to jedno pyanko ....

a drugie to jak nazywaja sie takei białe grudki pod skóra ?? jak przejade palcem po czole to czuje włąsnei takei małe grudki (nie sa to pryszcze i nie sa bardzo widoczne ale mozna je własnie wyczuc pod palcem) czy sa to zaskórniki ?? czy wagry czy cos innego ?? i jak to usunac bez wizyty u kosmetyczki ?? wycisnac... ???? ... pzdr.

Zmieniony przez - Matrix89 w dniu 2007-04-06 14:27:50

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Tak masz rację nie wyciskać! a jedynie co możesz zrobić to smarować maściami czy płynami przeznaczonymi do tego celu i one spowodują że wyprysk się wysuszy,zmniejszy się i zniknie.A wyciskając można sobie roznieść na twarz i na pewno pozostaną Ci blizny.
Co do drugiego pytanie to są zaskórniki zamknięte białe grudki pod skórą widoczne podczas naciągnięcia skóry.Ich pozbędziesz się np. podczas czyszczenia u kosmetyczki,samemu nie radzę bo jeszcze większego kłopotu sobie narobisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
aha no własnie zapomniałem dopisac(dlatego edytowałem ale za pózno) ze te zaskórniki to chciał bym usunac saemmu bez ingerencji kosmetyczki (bo no kurde nie wiem moze jestem zacofany albo jakis tam ale wg. mnie to troche głupio facetowi chodzic do kosmetyczki ;/ zle bym sie tam czuł pewnie ;P) ... a co dtych pryszczy to smaruje tym benzacne na noc ale jak rano wstane umuje twarz to pryszcz nadal jest paskudny;/ i co mam tak isc do szkoły ??? ehh ... porażka ... a moze kupic ten płyn wysuszajacy i na dzien tym płynem sie packac ;p a na noc mascia ?? był by sens ??? jak tak to jak bys znała jakis ten płyn do tych prycholi to podaj nazwe;)... pzdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co mnie postawi na nogi???:)

Następny temat

Miesien - Naderwanie?

WHEY premium