SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta samuraja - liczba kcal

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8326

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18522
Witajcie,
zainteresowałem się tematyką diety samuraja. Znalazłem blog, na którym mowa jest o jednej z książek o tym rodzaju diety.
Jest tam sposób wyliczenia kcal.
Skorzystałem z tego lecz zaniepokoiła mnie troche niska liczba kcal...
Korzystając z tego wzoru wyszło ze w dni nietreningowe mialbym spozywac ok 1819 kcal.
Mam 183 cm wzrostu i ważę 91 kg. Suchem masy mięśniowej wyszło mi ok 68 kg.
Wg tego co tam pisze w dni treningowe nalezało by dorzucić węglowodanów.
Co sądzicie ? Można z tego skorzystać ? Proszę o rady !
Link do tego tematu zamieszczam poniżej:
http://paleolife.pl/dieta-samuraja-jadlospis/ 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Zawsze lepiej na wszelki wypadek zacząć z wyższego niż zbyt niskiego pułapu kcal. Szczególnie, gdy wychodzi nam podejrzanie mało.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
Dieta samuraja sama w sobie to bardzo fajny protokół żywieniowy. Jednak co do tych wyliczeń to przeliczyć to jeszcze raz.

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18522
przeliczałem 2 razy .... wg tego wzoru co tam jest... autorowi tego postu wyszło 1600 kcal..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Na forum masz podwieszony wzór na zapotrzebowanie kaloryczne, skorzystaj z niego.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18522
Wiem, korzystałem z niego kiedyś i dlatego tutaj napisałem gdyż wyszło mi ok 2300 2400 na redukcji .... a tutaj wychodzi ledwo ponad 1800.
A że nie znam się komplenie na dietach typu paleo, samuraja dlatego postanowiłem zapytać bo pomyslałem ze moze akurat tutaj powinno tak być..
A co w tych wyliczeniach tutaj jest nie tak jakby ktoś mógł wyjaśnić ?


Zmieniony przez - rambotic990 w dniu 2017-11-18 22:09:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Wypełnij ankietę działu i wrzuć swoje obliczenia(ze wzroru na forum), wtedy będzie można cokolwiek powiedzeć na ten temat.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
Protokół żywieniowe czy to paleo czy dieta samuraja nie ma nic wspólnego z kalorycznoscia to już jest kwestia indywidualna. Ta kalorycznosc która wyliczyles jest zdecydowanie za mała zresztą sam pisałeś że wcześniej wychodziło Ci 2400 kcal.

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18522
Cel :redukcja
Płeć : mężczyzna
Wiek : 27
Waga : 91
Wzrost : 183
Obwód klatki : 97
Obwód ramienia : 30
Obwód talii : 84
Obwód uda : 38
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie wiem
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tyg siłownia przez ok 2-3 miesiące od ok 2miesiecy brak
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja
Stan zdrowia : dyskopatia oraz najprawdopodobniej przodopochylenie miednicy
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : odżywka białkowa, kreatyna. Kwestia co by było potrzebne.
Stosowane wcześniej diety : brak




Zmieniony przez - rambotic990 w dniu 2017-11-18 22:42:47

Zmieniony przez - rambotic990 w dniu 2017-11-19 09:37:00

Zmieniony przez - rambotic990 w dniu 2017-11-20 14:24:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18522
Wyszło mi ok 2472 kcal...
wziałem pod uwagę:
jezeli chodzi o typ to korzystajac ze źródeł internetowych wywnioskowałem iż jestem mezomorfikiem i wybrałem niższą skale 400kcal
EPOC- 4%
z treningu siłowego wybrało 3 treningi siłowe po ok 50 minut wybrałem 7kcal na minutę
TEF 6%

no i z tego wszystkiego jak napisalem wyżej wyszło mi 2472kcal.


Zmieniony przez - rambotic990 w dniu 2017-11-22 22:36:04
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4305
Przecież w tych wymiarach nic się nie zgadza ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 18522
jak nic ? tzn ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta pod bjj

Następny temat

Dieta odchudzajaca

WHEY premium