SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta redukcyjna - stagnacja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8000

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1515
Antos098
maitza
Antos098
jesz za dużo białka
za dużo węglowodanów
za mało tłuszczu
w treningu powinieneś się skupić na samych podstawach, sam trening skrócić podkręcając tempo, redukując liczbę ćwiczeń


Za dużo białka? W tym temacie powiedzieli że mam jeść 2g na 1kg masy czyli 150g - to jest za dużo?

Tłuszczy miałem jeść 1g na 1kg masy - 75g.

Reszta to miały być ww. Ok 280. Czyli tak jak pisałem uciąć z ww a dać wzamian t.?

Nie mogę robić podstaw (wszystkich) np. ciągów ani przysiadów - mam posrodkowa przepuklinę kręgoslupa L4 - l5.

Plan był sprawdzany fbw 3 dni 3x8. ( Miałem 5x5 ale ze względu na brak siadowni ciągów, robię 3x8.


Tyle białka to może jeść gość z solidnym stażem i solidną masą mięśniową.
Jedyne co trzyma Twoje mięśnie i metabolizm na wysokim poziomie to jest podaż energii. Zjadając większą ilość białka wcale nie wpłyniesz ochronnie na swoje mięśnie, to tak nie działa.
Im więcej białka tym siłą rzeczy energii dostarczanej czy to z węglowodanów czy z tłuszczów - mniej. I źle.
Wystarczy 1g na kgmc, czasem 1,2-1,3 w zależności od okresu i intensywności


Ok czyli białko 1.2-1.3. W takim razie ile węgli i tłuszczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Standard 2g białka, minimum 1g tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
zdania podzielone, początkujący zgłupieje
ale serio nie potrzebuje aż 2g białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Masz rację. 2g nie jest niezbędne żeby zrobić dobrą formę. Mniejsza ilość również powinna dać pozytywne efekty.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1515
Dalej nie wiem jakie dać założenia dla ww i t jeśli białko 1.2 / 1.3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
maitza
Dalej nie wiem jakie dać założenia dla ww i t jeśli białko 1.2 / 1.3


a jakbyś sobie poradził bez tych wszystkich kalkulatorów?
zrozum : sytuacja hormonalna organizmu jest najważniejsza, a nie kalorie.
i masz zawsze 2 rozwiązania : idziesz w stronę węglowodanów - to one są dominującym źródłem energii LUB idziesz w stronę tłuszczów - to one są dominującym źródłem energii. Dominującym tzn że ich jest w Twoim jadłospisie najwięcej.
Wówczas bez liczenia żadnych kalorii masz pewność iż ten deficyt jest. Okresowo oczywiście należy uzupełnić brakujące drugie źródło energii : jesteś na tłuszczu - dojedz od czasu do czasu większą ilość węglowodanów, a tłuszcz zmniejsz. Jesteś na węglach - dojedz od czasu do czasu większą ilość zdrowego tłuszczu, a ilość węglowodanów zmniejsz.
Jak dasz białka po równo z weglowodanami czy tłuszczem masz raczej jak w banku, że organizm potraktuje nadmiar białka jako cukier w procesie glukoneogezy co opóźnia znacznie efekty.
Białko to tylko budulec, ale nie znaczy nic, jeśli nie ma w towarzystwie większej ilości energii.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
maitza
Dalej nie wiem jakie dać założenia dla ww i t jeśli białko 1.2 / 1.3


Tutaj możesz poczytać trochę na ten temat:

https://potreningu.pl/articles/4731/silownia---ile-bialka-potrzebuje 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1515
Obnizylem z 2400 na 2300 kcal.

BIalko zostawiam na 148g - 2g / 1 kg
Tluszcze podbilem do 80g -
Ww obcialem na 247 .

Czyli zamieniam ww na t. Za tydzien sprawdzam co sie bedzie dzialo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Pamiętaj aby mierzyć obwody ciała. To one są miarą uzyskanych efektów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1515
Jaki to może być BF mniej więcej? Jeszcze trochę siedzi, zastanawiam się czy nie wrzucić 2 x interwał w tygodniu lub 20 min bieżnia po każdym siłowym (3x).

Ewentualnie, chciałbym jeszcze miesiąc pociągnąć redu, zastanawiam się nad jakimś spalaczu, coś typu cutting edge.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcję

Następny temat

Poszukuje dobrego dietetyka w Warszawie ale naprawdę bo jest tu wyzwanie.

WHEY premium