SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta redukcyjna - stagnacja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1515
Bartosz_P
Wg mnie poprawnie policzyłeś Chyba że machnąłeś się odnośnie intensywności (TEA i EPOC)

Ja bym spróbował posiedzieć na 2300 kcal przez jakiś czas i co tydzień/dwa robił pomiary obwodów i wagi oraz obserwował sylwetkę. Jeśli zacznie lecieć w górę lub będzie bez zmian - wtedy obciął bym 100 kcal i znów obserwował. Jeśli tempo zmian będzie za szybkie to też powinieneś reagować.

Rozumiem że diagnoza na tyle pozytywna że nie masz przeciwwskazań do treningów siłowych ? :)



TEA i EPOC - dawałem pośrednie + dla Endo - raczej należę do osób, które popatrza na żarcie i mają kg więcej na wadze..

Czysto głupie pytanie, z ciekawości. Jeśli faktycznie mam ok 20% bf i chciałbym zrzucić 5-7kg, ile to może potrwać - minimalnie chciałbym to oszacować i się przygotować psychicznie.

1-3 miesiące ? Pół roku?

Zobaczę po tym tygodniu ( sprawdzam się co poniedziałek rano) jeśli dalej będę stał w miejscu, to wrócę na 0 kal na jakiś miesiąc i zaplanuje na nowo redu.

Obawiam się, że moja tarczyca tutaj dokłada cegielke, więc jak posiedzę miesiąc na 0 kal, zrobię badania na nowo. Zacznę od mniejszej intensywności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1274 Napisanych postów 472 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17139
Ciężko powiedzieć ile to może zająć - wpierw musisz znaleźć przyczynę stagnacji

Mi trochę zajęło żeby znaleźć swoje zero a i tak różni się od wyleczeń wg wzoru, także uważam że najważniejsze to słuchać swojego ciała i organizmu i odpowiednio reagować.

Może jeszcze bardziej doświadczeni wypowiedzą się w temacie i podpowiedzą co zrobić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jak dla mnie - za mało kalorii, za dużo cardio...misz masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1515
blue_hope
Jak dla mnie - za mało kalorii, za dużo cardio...misz masz.


Zalecenia? Wyjść z kaloryka od strzała na 2300? I wywalić 1 x 30 min cardio?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1274 Napisanych postów 472 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17139
maitza
Zalecenia? Wyjść z kaloryka od strzała na 2300? I wywalić 1 x 30 min cardio?


Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz Obecna Twoja taktyka nie działa, więc musisz kombinować.

A spróbuj zostawić tylko trening siłowy i piłkę, zacząć od 2400 kcal i sprawdzać co się będzie działo. Jak będzie szło nie w tym kierunku co zamierzałeś to dorzucisz cardio/interwały.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1515
Bartosz_P
maitza
Zalecenia? Wyjść z kaloryka od strzała na 2300? I wywalić 1 x 30 min cardio?


Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz Obecna Twoja taktyka nie działa, więc musisz kombinować.

A spróbuj zostawić tylko trening siłowy i piłkę, zacząć od 2400 kcal i sprawdzać co się będzie działo. Jak będzie szło nie w tym kierunku co zamierzałeś to dorzucisz cardio/interwały.


Tak chyba zrobię. Pytanie czy zrobić to z dnia na dzień? W sensie wywalić cardio i wskoczyć na 2400 - czy jakoś stopniowo żeby nie uzyskać jakiegoś efektu jojo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75946 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754358
Należy to zrobić od razu. To i tak powinno być poniżej Twojego zapotrzebowania kalorycznego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1515
2400 - wyszło takie makro.

3.6 ww 2.4 b 0.9 t

Do tego wywalam cardio.

Zostaje 3 x fbw 5x5 / 3x8 + piłka 90 min czwartek.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Makro nie procentowo, tylko 2 g białka na kg masy ciała, min 1 g tłuszczy, reszta ww.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6255 Napisanych postów 75946 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754358
Standardowa wartość makroskładników liczona w g/kg masy ciała.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcję

Następny temat

Poszukuje dobrego dietetyka w Warszawie ale naprawdę bo jest tu wyzwanie.

WHEY premium