SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na redukcje do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3570

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3083
Witam. Mój staż to kilka lat ale z długimi przerwami ze względu na to że wcześniej miałem ciężką pracę fizyczną i często po przyjściu nie miałem siły nawet siedzieć. Pół roku temu zmieniłem pracę na siedzącą i dałem sobie trochę czasu na odpoczynek jednak chyba trochę za długo bo na wadze pojawiło się 104 i bf 28 . Od miesiąca regularnie ćwiczę i obecna waga to 100 kg. Zaznaczę że wcześniej nie przykładałem większej uwagi do diety ze względu na to że przy pracy i treningach nie byłem wstanie jeść za dużo. Kilka dni temu uznałem że w momencie gdy moja aktywność ogranicza się do treningów i spacerów z psem muszę mieć odpowiednią dietę. Przeczytałem sporo tematów nt diet i ich układania i ułożyłem dla siebie. Moje obecne zapotrzebowanie to jakieś 3400 kcal więc jem około 3000. Trening 3xfbw i cardio po każdym 30 min(pon śr pt). We wtorki i czwartki 40 min cardio plus brzuch. Suplementacja bcaa, kreatyna, spalacz, wpc, zma, omega3 i kompleks witamin. To jest zrzut przykładowego(dzisiejszego) dnia. Posiłek pierwszy jest zawsze taki sam(przed treningowy). Drugi posiłek to shake z owoców(różnych) i białka zaraz po treningu. Pół godziny później posiłek trzeci indyk wymiennie z chudymi rybami a ryż wymiennie z kaszą gryczaną. Pozostałe 2 posiłki są na uzupełnienie tłuszczu i białka w diecie. Wrzucam tam tłuste ryby (głównie śledzie i makrela), jajka i tłusty nabiał+warzywa tak aby dobić 2g białka i 1g tłuszczu. Moje pytanie czy coś byście zmienili?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3083
Może źle to ująłem. Nie jest to może więcej energii jakbym np. wziął przedtreningówkę ale czuję się "lżejszy" po posiłkach z małą ilością tłuszczu. Nie mogę powiedzieć bez tłuszczu bo i w tych 3 około treningowych zbiera się w sumie 18-20g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
100g keczupu dziennie to dość sporo. Jeżeli już jadasz, to Kotlin ma keczup z obniżoną ilością cukru. Z niebieską zakrętką. Ogólnie nie jest źle. Brakuje jednak warzyw. Wrzuc też z dwa inne dni.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Białka tyle nie potrzebujesz, tłuszczu nie trzeba karmić...185-190g max wystarczy. Jak dla mnie za dużo nabiału, prochu, brakuje Omega-3, ilość płatków owsianych może niebawem narobić problemów z układem pokarmowym, same owoce z odżywką też kicha nieco posiłek - same cukry proste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3083
Napisałem w pierwszym poście że warzywa jem w 4 i 5 posiłku tylko nie wrzucam ich do bilansu. Ketchup to jedyna rzecz z tych "mniej zdrowych" której nie jestem w stanie się pozbyć bo np. nie lubię smaku ryb typu mintaj a z ketchupem wchodzą . Co do płatków 100g dziennie to dużo? Jem takie śniadanie od kilku lat(wcześniej bez wpc) i wszystko ok. Omega3 suplementuje w dni kiedy nie jem ryb.











Zmieniony przez - wertigon w dniu 2018-06-07 09:40:23

Zmieniony przez - wertigon w dniu 2018-06-07 09:41:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Nie mam przekonania do tej diety. Wygląda na sztucznie układaną - aby sie makro zgadzało. Po co tłustą makrelę polewać olejem? Jak zjeść samego śledzia solonego? Po co 0,5kg twarogu? Po co miód jak już jest słodzik w prochu? etc. Zamiast tego prochu jeszcze jeden posiłek z mięsem np. wieprzowina. I białka dojdzie i tłuszczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Warzywa w dwóch posiłkach to niewiele. Warto dodać ich więcej. Keczupu eliminować nie musisz, ale skoro masz alternatywę w tej samej cenie i smaku, to wybór jest prosty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3083
Właśnie jeśli chodzi o wpc to już zastanawiałem się nad zmniejszeniem jednak... gdzieś przewinął mi się art. że ilości białka grubo ponad 2g/kg pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej jednak nie wiem czy to prawda. Jak znajdę to wrzucę. Tylko jak bym odjął trochę wpc to kcal spadną. Węglami nie chce podbijać bo jestem endo. Czyli wychodzi podbicie tłuszczami. Co do pytań Paatik. Nie polewałem olejem makreli. Makrele zmieliłem z jajkiem, doprawiłem i jadłem z papryką a olej wypiłem trochę później. Śledzie solone bardzo lubię tak samo jak serki wiejskie. Miód właśnie będę chciał wywalić. Wcześniej używałem zanim zacząłem stosować wpc jednak teraz nie ma on większego sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Ja jestem zwolennikiem konsekwentnego podziału makro. Tzn. jeśli to ma być dieta zbilansowana to w każdym posiłku powinny byś BWT w sensownych proporcjach. Po co na noc większość tłuszczy z całego dnia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Nie jest to prawda. 2g/kg masy ciała to już spora ilości, a przez większość osób traktowana jako minimum. Tak na szczęście nie jest. Już 1,5g powinno dać pozytywne efekty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3083
Ok to zdejmę trochę białka wpc i podbiję kcal jakimś mięsem tłustym. Gdzie miałbym wrzucić te tłuszcze i warzywa jak 3 pierwsze posiłki są około treningowe. Z tego co wiem w nich powinno być możliwie najmniej tłuszczy i nie powinno być warzyw. Do pracy też często chodzę na rano i trening wychodzi po południu. Wtedy rano jem posiłki białkowo tłuszczowe a około treningowe jako ostatnie. Jednak zauważyłem że zdecydowanie lepiej śpię jak po południu nie jem węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
W dowolnym posiłku. Nie ma przeciwwskazań aby były to posiłki okołotreningowe. Najlepiej w każdym.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek diety redukcyjnej do oceny

Wiecej