SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na mase przy 86kg

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 600


prosze o poprawe diety
7.00 kreatyna
8.00 200g chleba+100g sera
9.30 0.5L wody
11.00 250g twarożku+0.5L mleka+3jajka+cacao+jagody
12.30 0.5L wody
14.00 200g ziemniaki+ 100g schab+ surówka
15.00 0.5L wody+ witaminy olimp
16.30 shoc therapy
17.00 ćwiczenia+ woda z dodatkiem cytryny
18.00 kreatyna
19.00 250g piersi+200g ryżu/ 300g pangi+ 200gkaszy jęczmienej
20.30 0.5L wody
22.00 250g twarożek+0.5L mleka+ 3jajka+ cacao

pierwszy raz układam diete więc prosze o wyrozumiałość.
B-295g T-82g W-365g
3374kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
redukcja? sporo bialka...dobrze policzyles?
kreatyne rano smialo mozesz dorzucic do sniadania...
po treningu w sumie tez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Po pierwsze brak konkretów. Trodno precyzyjnie stwoerdzic co to jest 200g chleba i 100g sera. Jaki chleb? Baltonowski? Jakis ser -żołwty.

Poza tym mało warzyw,

zbyt duzo bialka w posiłkach (twaróg + jaja + mleko), i białka ogółem

zbyt długa przerwa pomiedzy pobudką (jesli o 8:00 jest wake up), a śniadaniem.

Brak informacji na temat obróbki termicznej pokarmów.

mam nadzieje iż jajek surowych nie jesz - bo to jest zagranie bez sensu.

Pange wyeliminuj z diety, litra mleka na dobę - to też dość dużo.

No i nie jedz czasem codziennie tego samego (bo wyglada jak bys tylko zamienial pange na mieso...)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 124 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3596
200g ryżu w jednej porcji?! daj 1/3 tego

ale zgranie :p

faf co jest złego w Pandze?

Zmieniony przez - Adixe w dniu 2011-01-12 21:24:40

Zmieniony przez - Adixe w dniu 2011-01-12 21:25:18

Zmieniony przez - Adixe w dniu 2011-01-12 21:25:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 600
cel masa
co jest złego w surowych jajkach i 1L mleka na dzień?
Co do ważysz to postaram się uzupełnić a policzyłem wszystko według tabeli BTW dochodzi do tego resztka mutant mass stąd tyle białka.
Chleb niestety zwykły a dzieląc mase chleba przez ilość kromek dostaniesz przybliżoną wage ''1kromki'' nigdy nie ma się idealnie tyle gram tego i tamtego.
ser żółty
co złego w filecie z pangi? Patrzysz na to co je i skąd jest czy na jej skład?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 600
kreatyne z rana brać przed samym śniadaniem, te 10-15min?
Kreatyne zaraz po treningu i te 10-15min puźniej posiłek potreningowy?
Zawsze radzono mi czekać te 45min i dopiero posiłek stąd moje pytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
surowe jaja są źrodłem awidyny - "antywitaminy" h, związku który hamuje wchłanianie biotyny (wiąze ją z pożywienia). Poza tym zawierają zwiazki z grupy inhibitorów trypsyny, strawność surowych jaj wynosi ok 50%, gotowanych - przekracza 90%.

mleko jest obfitym źrodłem laktozy, cukru prostego który raz powodować problemy trawienne, a dwa - jest własnie cukrem prostym, a te nie powinny stanowić zbyt dużego udziału naszej diety. Poza tym alfa-kazeina zawarta w mleku może mieć niekorzystny wpływ na niektóre procesy metaboliczne.

Białka generalnie jest za dużo. Obojetnie czy dochodzą tutaj odżywki czy nie. Raz, że taka dawka białka nie jest potrzebna, dwa- jest ekonomicznie obciazająca, trzy - może byc niezdrowa.

200g zwykłego chleba nie jest modelowo dobrym rozwiazaniem. Pieczywo jak najbardziej może mieć swoje miejsce w zbilansowanej sportowej diecie, ale raz że 200g na raz to sporo, dwa - zwykły chlebek nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.

Ser żołty rownież może w diecie się pojawić, ale 100g na raz żóltego sera - to dużo, w zasadzie to jest sporo nawet na 'dawkę dzienną". Żołtego sera można sobie dorzucić do kanapki od czasu do czasu, ale traktowanie go jako bialkowo-tłuszczowej bazy posiłku - jest nieodpowiednie.

Co do pangi - to ryba słodkowodna, hodowlana, często w tragicznych warunkach. Raczej skłaniałbym się ku opcjom morskim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 600
dzięki za wyjaśnienie. Postaram się zmodyfikować diete, chciałem aby w diecie było sporo białka a mniej tłuszczy ponieważ łatwo się zatłuszczam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9805
Zdaje się, że awidyna występuje tylko w białku jaja, więc powinno być one przetworzone termicznie, właśnie z uwagi na awidynę. Natomiast surowe żółtko jest idealnie przyswajalne, ponadto to ono zawiera witaminy i dobroczynne związki jak lecytyna czy cholina. Poprawcie mnie jak się mylę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 600
ok nie można tego i tamtego. Wstawcie swoje diety i porównamy jaj każdy się żywi, mile widziane efekty tej diety.
Kto pierwszy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Schadow89 - prosisz o opinie, więc ją wyraziłem. Niczego nie zabraniam Ci jeść, niczego nie nakazuję, dzielę się wiedzą - myslałem, że na tym Ci własnie zależy. Nie chcę licytować się kto ma lepszą dietę, zwłaszcza iż praktycznie codziennie staram się jesć coś innego, i nie da się mojej diety przedstawić na podstawie menu jednego dnia. Dzis na drugie sniadanie jem sałatkę flamandzką (1/4 kalafiora, pół brokuła, 1/2 pomarańczy, 1/2Grapefruita, 15 dag gotowanej szynki ekologicznej, Łyżeczka soku z cytryny, 2 łyżki oliwy, Łyżeczka miodu, Łyżeczka otrąb owsianych, Pieprz), wczoraj - ze względu na brak czasu - jadłem o tej porze 30g migdałów, 1 banana i odżywkę białkową (20g)...

Poza tym to, że łatwo się otłuszczasz - nie znaczy, że masz mieć 3,5g białka na kg masy ciała w diecie... Prędzej bym wywalił chłeb jasny, ser zólty i obciał dawkę mleka o połowę.

mozesz tez zerknąc:

https://www.sfd.pl/Modelowa_dieta_sportowa,_a_równowaga_kwasowo_zasadowa_organizmu-t678651.html


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-01-13 12:25:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietaa 65 kg!!

Następny temat

Dieta dla mnie ! . pomoc

Wiecej