SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na cyklu silowym

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4796

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
Czesc silacze,

Trenuje juz pare latek, ostatnio po dlugiej przerwie ponad 2lata regularnych treningow, czysto kulturystycznie. Nie robilem do tej pory cyklow czysto silowych, tylko masowe lub masowe z elementami sily. Dieta byla dopasowana do priorytetow masowych, czyli B 2-2.5g/kg i WW 6-6.5g/kg + troche T glownie nienasyconych.

Planuje cykl czysto silowy na wiosne, mam pewne watpliwosci, jak dobrac makroproporcje w diecie, dlatego zwracam sie z pytaniem to praktykow:

Jakie ilosci g/kg dla B i WW stosujecie w swojej diecie i jaki bilans kaloryczny, oraz ile posilkow/dzien.

Moje cele: poprawa sily (glownie lawka), ochrona juz zdobytej masy miesniowej.

reszta danych w profilu

Z gory dziekuje za pomoc

no pain, no gain

były moderator działu ODŻYWIANIE

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
BYK'u! Lekarz sportowy nie powie do zawodnika wyczynowego "przestań trenować" tylko "zmniejsz obciążenie". Chyba że stan jest taki, że rzeczywiście lepiej porzestac trenować. Znam parę takich osób, których głupota, zaprowadziła do trwałego inwalidztwa. Temu, o którym pisze Verona - udało się! Pozdobywał co miał pozdobywać, narobił rekordów, więc jego nazwisko jeszcze jakiś czas będzie wymieniane. Ale zniszczony organizm pozostał i kiedyś się odezwie. W kazdym razie chłopak ma kościec 80-letniego starca!

Pewnie! Można i tak... Mamy w końcu wolność!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja stosuje diete typowo masowa, nie slyszalem o jakichs posilkach co to by wspomagaly rozwoj sily Podczas robienia sily spozywam duzo produktow zawierajacych wapn, cynk, magnez i kolagen w celu wzmocnienia stawow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Dieta bedzie zależała od celu jaki chcesz osiągnąć tzn. czy chcesz zyskać wage w czasie cyklu siły, stracić wage itp. Znając cel udaj sie do działu Olimp do D.Szukały lub do działu odżywianie tam sa specjaliści
Ja stosuje diete na wyczucie tzn. Czuje sie za słaby dorzucam węgli, tyje obcinam węgle - utrzymuje tłuszcze na dość wysokim poziomie - nie ograniczam ich,dobrze robi stawom.Białko zawsze raczej dużo ale nigdy nie licze gramów Myśle ze gdybym zastosował naukowe podstawy byłoby lepiej...


Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Hehe.. Kingeri, po prostu postępujesz jak normalny zawodnik trójboju siłowego! Zawodnicy nie przykładają aż takiej dużej wagi do odżywiania. Nie bawią się w życwieniowe aptekarstwo. Wynik w trójboju w niedużym stopniu zależy od odżywiania, tj. tak jak każdy inny sport. Wystarczy dbać o to by nasycać sie węglowodanami na trening i nie bać wzrostu tkanki tłuszczowej. Białko rozłożyć równomiernie w ciągu doby, odżywki stosownie z zaleceniami i to wystarczy.

Trójboiści przykładają się do treningu, a jedzenie dla nich to sprawa trzeciorzędowa. Piszę o dobrych trójboistach, zawodnikach których widać na zawodach. Po prostu trening w trójboju jest wystarczająco "żelazny" by trzymać jeszcze żelazny rygor odżywiania, jak to się dzieje w kulturystyce.

Oczywiście zawodnicy poprawiliby wyniki, gdyby zadbali zoptymalizowali swoje odzywianie. Tak sam gdyby wysypiali się, chodzili do psychologa, rytm życia ustalili pod trening. Tylko czy wtedy trójbój dawałby im tyle radości ile daje bez tego wszystkiego?


Oczywiście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Poza tym niech Verona się wypowie i porówna odżywianie dobrych kulturystów i dobrych trójboistów. Na pewno będzie kontrowersyjne dla większości czytelników tego topiku!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
Zgadzam sie z Parkerem w 99%.
A dlaczego nie w 100%??
Parker napisal: trening trójboistow jest wystarczajaco "zelazny" zeby jeszcze mieli sie przejmowac jedzeniem i dieta.
Sugeruje to ze kultyrysci maja latwiejszy trenig i dlatego moga sobie jeszcze trzymac diete. Nieprawda. Wczoraj akurat widzialam trening Gluchego na plecy i slyszalam jak "wyl z bolu". To niee byl latwy i przyjemny trening.
Ale co do jedzenia to nie widzialam nigdy by trojboisci jakos specjalnie selekcjonowali to co jedza. Jedli co im dawali - byle duzo i dobrze.....
Oczywiscie nie mowimy tu o przypadkach zbijania wagi - bo to zupelnie inna bajka.
(Swoja droga bylam w szoku po zapoznaniu sie z metoda zbijania wagi przez:...... plucie).
Wracajac do pytania naszego zywieniowego doradcy:
wiesz na temat jedzenia 7 razy wiecej niz trojboisci.
Oni po prostu nei zwracaja na to uwagi bo im to do niczego nie jest potrzebne.
Jedza tyle by miec sile dzwigac.
Pozdrawiam.

NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......
--------------------------
twiters mi kazal wiec dopisuje:
wszyscy Trojboisci tez będą rozbierani
Profesjonalnie - bo przez Trojbojową doradczynie.

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Oj ale jak można wyć z bólu w trójboju,kiedy sztanga spadnie na stopę w martwym sumo

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
kingeri
zrobimy probe
Ty sobie zrzucisz ta sztange na noge
a ja nagram "wycie"
potem porownamy z wyciem Gluchego
Ten, ktory bedzie wyl glosniej zostanie zwywciezca.
OK??????




NIE ZADZIERAC ZE "ZNAWCA" W SZATNI BO WAS WSZYSTKICH POROZBIERAM W TEMPIE EXPRESOWYM......
--------------------------
twiters mi kazal wiec dopisuje:
wszyscy Trojboisci tez będą rozbierani
Profesjonalnie - bo przez Trojbojową doradczynie.

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Verona! Nie da się porównać serii kulturystycznej i trójbojowej. Spytaj Głuchego przy ilu powtórzeniach i w jakim tempie wykonywanych można wyć z bólu? Mięsień boli przy wolnym tempie wykonania około 8 powtórzenia, w trójboju przeważa tempo średnie i szybkie. Czy Głuchu czuje ból jeśli szybko wykona 3 powtórzenia z dużym cięzarem? Tylko wtedy gdy będzie miał kontuzję!
Nie ma szansy by w trójboju dojść do momentu palenia mięśnia. Czy trening kulturystyczny jest łatwiejszy? To zależy od właściwości indywidualnych organizmu - fizycznych i psychicznych. Dla mnie był łatwiejszy, gdy trenowałem kulturystykę. A zapewniam, że się nie oszczędzałem! I trenowałem bez żadnych dopalaczy, więc trening był trudniejszy.

Trening trójbojowy jest bardziej obciążający psychicznie! Pomimo, że nie uświadczysz bólu palonych mięśni. A to dlatego, że trenuje się na granicy swoich możliwości siłowych, a duże ciężary treningowe są niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia zawodnika. Na takich ciężarach już nieduże zaburzenie koordynacji ruchowej może spowodować kalectwo. Wiem, bo swoje przetrenowałem.

(Jeśli będziesz chciała, Verona, to potrenuj trójbój zawodniczo i wydasz opinę co jest łatwiej trenować! I GDZIE BÓL JEST WIĘKSZY! Daj mi dowolnego kulturystę, któremu zabandażuję kolana - mało który zdecyduje się na wykonanie przysiadu, ze względu na ból. PRAWDZIWY BÓL! A jeśli już przysiądzie to oceni, który ból jest większy. Ja nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości!)


Poza tym nie pisałem, że "nie przejmują się jedzeniem". Dokładnie napisałem tak (cytuję siebie z postu wyżej):

"Po prostu trening w trójboju jest wystarczająco "żelazny" by trzymać jeszcze żelazny rygor odżywiania, jak to się dzieje w kulturystyce."

Chciałem powiedziec przez to, bez rozpisywania się, ze trójboiści nie jedzą 6-7 posiłkiów dziennie, nie spożywają odzywek w ściśle określonym czasie, np. 25 minut przed ostatnim posiłkiem przed treningiem czy picia odżywek co 30 minut na treningu. Tzn. nie odżywiają się stosując ściśle do rytuału odżywiania stosowanego przez kulturystów. Jak również do spwożywania odżywek zgodnie z ulotkami dołączanymi do nich. Po prostu nie zawracają sobie tym głowy koncentrując się na treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Veronka, z Tobą wszystko!

Power comes from God.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
Dzieki wszystkim, SOGi, komu moge to daje :)
Na diecie kulturystycznej troche sie znam, z mojej wiedzy wynika, ze nastawiajac sie na poprawe rekordu i niedopuszczenie do wzrostu masy ciala powinno sie jechac na nieznacznie minimalnym bilansie kalorycznym.
Bylem ciekaw, czy praktyka potwierdzi moje przypuszczenia.
Jak widac problemy dietetyczne nie spedzaja Wam snu z oczu. )
Czasem tez mam dosyc rygoru dietetycznego i troche Wam zazdroszcze tego loozu.

Pozdro

no pain, no gain

były moderator działu ODŻYWIANIE

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klata na maksa!!!

Następny temat

Odnowa biologiczna...

WHEY premium