SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na MASE i mało tłuszczu - prośba

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam Was

Czy moglibyście ułożyć mi diete na mase, ale tak, żebym jednocześnie mało tłuszczu przybrał. To dla mnie bardzo ważne. Mam 18 lat, 174 cm wzrostu, 75 kg i teraz jestem w miare szczupły, po odchudzaniu (minimalnie tłuszczu na dolnej partii brzucha zostało). Z natury jestem raczej ektomorfikiem, później mezo i endo.

Dieta przez 8 tygodni będzie wzbogacana białkiem serwatkowym - 60 gramów dziennie. Do tego kreatyna i glutamina, witaminy i oczywiście baaardzo dużo wody.

Czy jeśli bede posiłki spożywał o tych samych porach to odbije sie to pozytywnie na masie?

p.s. nie jestem na nic uczulony, moge jeść i pić wszystko


dzięki z góry, pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
nie wiem, musisz sobie obliczyc kazdy gram bialka,ww-4kcal, tluszczu-9kcal

Pozdrawiam,
NoRtOn


"Jezeli zobaczysz na swojej drodze tego jegomoscia ze zdjecia, czuj sie, ze za chwile bedziesz stracony"

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
Ile % bialko?

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
racja, nie dodałem tego - koncentrat 80% czyli w sumie nie 60 gramów tylko 48

Dzięki za zainteresowanie Norton !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
Ok to przyklad diety:
1)Platki owsiane 100g + 500ml mleka + 30g bialka 80%
2)Kasza gryczana 100g + 150g piersi kurczaka
3)Makaron 125g + 150g bialego chudego sera
4)Ryz 100g + 150g chudej wolowiny
5)150g chleba razowego zytniego + 140g tunczyka w wodzie
6)30g bialka 80%
to tylko przyklad dodatkowo w dni treningu od razu po: 50g wafli ryzowych i 30g bialka 80%

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzięki norton !!!

Nie wiem jak bede w praktyce robił chude wołowe mięso bo sam nigdy nie przyżądzałem - ile to sie gotuje?

Norton, nie miałbyś własnych patentów na odmierzanie gramów w posiłkach bo dotąd nie ważyłem jedzenia - głównie chodzi mi o kasze, ryż i płatki owsiane. I czy w ciągu 8 tygodni urozmaicać diete? Dorzucać jakieś owoce? A warzywa moge bez ograniczeń?

I tak z czystej ciekawości już spytam ile w tej diecie jest gramów białka dziennie?


OK zaczynam za pare dni ! Pozdrowienia i SOG oczywiście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
No wiec bialka bylo cos kolo 240g (ale lacznie roslinne i zwierzece) wiec mozesz spokojnie troszke go usunac z diety. co do odwazania to ryz i kasze mozna spokojnie kupic w woreczkach. co do warzyw to nie bez ograniczen, lecz z rozsadkiem, tak samo owoce

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Norton, dzięki za pomoc, możesz mi jeszcze chwile poświęcić? Nigdy nie stosowałem diety i stąd moje pytania. Jeszcze nie wiem czy mógłbym jeść tak W DNI TRENINGOWE, a trenuje rano. Rzuć na to okiem :

7.00 --------- 1) Płatki owsiane 100g + 500ml mleka + 3 jajka (w sumie jedyna zmiana - może więcej tych jajek i czy tylko w dni treningowe?)
8.30 - 9.30 -- TRENING
9.30 --------- 50g wafli ryżowych i 30g białka 80%
10.30 --------- 2) Kasza gryczana 100g + 150g piersi kurczaka
12.30 --------- 3) Makaron 125g + 150g białego chudego sera
15.30 --------- 4) Ryż 100g + 150g chudej wołowiny
18.30 --------- 5) 150g chleba razowego żytniego + 140g tuńczyka w wodzie
21.00 --------- 6) 30g białka 80%


DNI BEZ TRENINGU:

7.00 --------- 1) Płatki owsiane 100g + 500ml mleka + 30g białka 80%
9.30 --------- 2) Kasza gryczana 100g + 150g piersi kurczaka
12.30 --------- 3) Makaron 125g + 150g białego chudego sera
15.30 --------- 4) Ryż 100g + 150g chudej wołowiny
18.30 --------- 5) 150g chleba razowego żytniego + 140g tuńczyka w wodzie
21.00 --------- 6) 30g białka 80%

I czy czasem sobie coś zmieniać, a jeśli tak to co? kolejność posiłków czy obojętnie tylko tak żeby sie zgadzało?

Po 2 tygodniach bede stosował kreatyne czyli dodatkowo dziennie 40 - 60g glukozy dziennie. Jeśli jest dobrze to nawet nie musisz odpowiadać, ale najlepiej skrobnij coś, żebym był spokojny. Diete bede 6 tygodni trzymał.

CZEKAM NA JAKIEKOLWIEK SUGESTIE ODNOŚNIE DIETY !!!

Pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
Powiem Ci w ten sposob, diete specjalnie rozpisalem troche na wyrost, tzn. ilosc bialka jest sporo wieksza niz potrzeba, czyli ten skladnik mozesz spokojnie zmieniac, a nawet jedna porcje bialka (w ktoryms posilku) wyrzucic. Co do ww to akurat na Twoja wage jest ok. Jezeli chodzi zas o zmiane posilkow to oczywiscie nie ma problemu w dowolnej modyfikacji, jednak trzymaj sie w miare dokladnie ilosci ww i bialka w posilkach, a co w nich bedzie: czy makaron,czy kasza,czy brazowy ryz, czy bialy ryz, czy kuskus itp. to juz Twoj wybor. Dla ulatwienia korzystaj z tabel z zawartoscia skladnikow odzywczych w danych produktach, pij duzo wody min. 3 litry, a jesli chodzi o glukoze to mozesz te 40g dziennie dodac, wazne bys byl w miare aktywny ruchowo

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Norton czy tabele żywieniowe podają ryż, makaron, kaszę na sucho czy po ugotowaniu?
Pozdr.

"Nie wolno się bać. Strach zabija duszę... Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie... Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja." Diuna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
przed, ale pamietaj, ze wlasnie tych uzywamy, poniewaz paczka ryzu po ugotowaniu bedzie wazyc 500g, a skladniki odzywcze nie uciekaja w sina dal w takich procesach-w smazeniu juz co innego, ale np. moze sie podniesc poziom IG

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odp. Jeszcze tylko mała dygresja. Omawiana dieta mniej więcej będzie dobra również dla mnie. Tylko jak zjeść woreczek ryżu na 1 posiłek. Chyba pęknę. :)

"Nie wolno się bać. Strach zabija duszę... Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie... Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja." Diuna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

talia

Następny temat

Praktyczne porady-jak pozbyć się tłuszczu ( takich porad nigdy nie za dużo )

Wiecej