SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta ketogenna do oceny specjalistów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
Jestem w trakcie redukcji https://www.sfd.pl/wojtas1985/blog/czas_na_zmiany..._redukcja-t424497.html (w moim blogu wszystko opisuje). 7 paxdziernika czeka mnie operacja kolana - rekonstrukcja ACL ale nie chciałbym przerywć redukcji. Przez jakieś 2 miesiące wogóle nie będe ćwiczył tyle co w domu hantlami albo coś wymyśle. Chcę przejść na dietę ketogenną (aktualnie zbilansowana/low carb - węgle ok 100g dziennie).

Zapotrzebowanie ustalałem na LBM czyli ok 100 kg
BMR - 2350 kcal
B - 2g/kg
T - 1,5g/kg
WW - do 50g

Śniadanie
Jajka białka 250g
Jajka żółtka 60g
ser żółty 60g
otręby pszenne 30g

B/T/WW - 57/31/8

II Śniadanie
Serek wiejski 200g
Olej lniany 20g

B/T/WW - 25/27/7

Obiad
Pierś kurczaka 200g
olej lniany 20g

B/T/WW - 43/21/0

II Obiad
Karkówka 200g

B/T/WW - 24/34/0

Kolacja
Twaróg 200g
Oliwa 20g

B/T/WW - 37/29/7

nasycone/wielo/jedno - 30/30/40

Oczywiście warzywa do każdego posiłku o niskim IG i z zawartością błonnika. Zamiennie będe stosował ryby chude i tłuste inne mięsa. Będe stopniowo obcinał węgle przez tydzień aż dojde do odpowiedniego poziomu. Do tego omega-3 i witaminy.

Moje pytania:
1. czy stosunek kwasów tłuszczowych odpowiedni(są różne opinie)?
2. czy dieta wygląda dobrze?
3. czy kaloryczność nie jest za mała/duża biorąc pod uwagę że nic nie będe ćwiczył i będe siedział na dupie.
4. nie planuje ładowań czy to dobrze?
5.jakie suplementy przyjmować oprócz omega-3 i witamin?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 130

Wzrost: 181

Obwód klatki: 130

Obwód ramienia: 45

Obwód talii: 119

Obwód uda: 74

Obwód łydki: 45

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 40

Aktywność w ciągu dnia: .

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: .

Odżywianie: .

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: .

Stan zdrowia: .

Preferowane formy aktywności fizycznej: .

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: .

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: .

Stosowane wcześniej diety: .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3978
nie ma problemu ;)
żeby mi się jeszcze chciało prowadzić swojego bloga tak jak przeglądać blogi innych... ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
nie ma nikogo kto by mógł ocenic?????????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
może ktoś odpowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
ODPOWIE KTOŚ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 892 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8957
ja ci moge odpowiedziec zebys sie jakiegos syndromu nie nabawil ;)
omegi fajnie, ale masz juz lniany olej wiec po co :) ew. siemie tez fajne jest :) z suplementacji wapn z d3 kup, moga byc niedobory :)
a w ogole to czemu nie low carb z weglami do 50 ;) na jedno wyjdzie, a mniej tluszczu wpakujesz w zyly ;) moj m ma usawione bialko na 2.5 przy niskich weglach, ani palcem nie ruszal a waag pomalu bo pomalu ale miala tendencje spadkowa :) czy masz kcal dobra? nie wiem :> m ma 2k przy 90kg, przy 130 moze byc malo:) mozesz zawsze zaczac wyzej zeby jak cos miec z czego scinac nie?:)

Trafiłam obok? Tam był mój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
Dziękuje za odpowiedź anniczek. O wapniu zapomniałem napisać czytałem na forum że najlepszy jest "calcium 500" polfy więc go wprowadzę. Węgle będą ok 50g to co mam w diecie i warzywa, które też będa więc napewno się tyle uzbiera. Masz racje że omegi może być za dużo więc zrezygnuje z caapsów i zostane przy oleju lnianym. A ja dieta wygląda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 892 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8957
wiesz ja sie nie podejme oceniania czyjejs diety ;) 1 zasada - nie szkodzic ale jakbym miala takie zalozenia jak ty, to bym pewnie miala takie same posilki a co do wapnia to ja mam chelatowany wapn+d3 z olimpu, aa i do diety sobie mozesz tez jakas lyzke masla wrzucic :) jeszcze o ladowaniach chcialam, nie rob bo nie masz treningu ktory ci wykosi glikogen jak przyladujesz weglami ;) tluszcze mozesz jeszcze wrzucac z orzechow wloskich czy tam innych pestek :)

Trafiłam obok? Tam był mój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
O ładowaniach to wiem dlatego napisałem że ich nie będzie. Tłuszcze z innych źródeł będą( orzechy pestki, tłuste ryby). Dzięki anniczek. Może jeszcze ktoś się wypowie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
czy doczekam się odpowiedzi innych fachowców?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3978
1. zależy od osoby, niektórzy jak jest wilonienasycone>jednonienasycone+nasycone czują się głodni, innym to nei robi różnicy. tak jest teoretycznie idealnie, jeśli coś będzie nie tak - będziesz czuł się głodny, ketoza będzie za krótko trzymała (możesz zakupić paski keto diastix i sprawdzić dokładnie co się w tobie dzieje) zwieksz ilość nasyconych i jednonienasyconych (więcej tłuszczów zwięrzęcych w stodunku do roślinnych).
2. dobrze, aczkolwiek dość nudno. poza tym - ja bym nie zjadł serka wiejskiego z olejem lnianym ;) co więcej - jadłospis jest prawie idealny pod niskowęglowe dni na ckd. nie napisałeś jaką konkretnie chcesz mieć dietę ketogenną. jeśli nie chcesz robić ładowań (skd) - taki jadłospis nadaje się na 3-7 dni w ramach wprowadzenia. później, by nie obciążać organizmu, możesz spokojnie zwiększać węgle (dodawać ryż, kaszę itepe) do 100g bez ryzyka wypadnięcia z ketozy - oczywiście cały czas obserwując reakcje organizmu
3. a nie czasami za mała? ;) może zaczniesz od 2800-3000 i zobaczysz, czy waga będzie spadała. diety ketogenne rządzą się innymi prawami i bilans zero i tak zazwyczaj daje spadek masy. OBSERWUJ reakcje organizmu i odpowiednio reaguj - zmniejszając lub zwiększając ilość kcal. jeśli będziesz miał ich za mało - zatrzymasz metabolizm i "dupa blada"
4. wtedy będziesz miał skd - pisałem o tym w pkt2
5. bez odpowiedniej aktywności - żadne.

z tym wejściem/obcinaniem węgli - uważaj. nie powinno sie łączyć dużej ilości tłuszczu z dużą ilością węgli. czasami lepiej zrobić "skok" na niskie węgle - z zachowaniem kaloryczności w stosunku do poprzedniego sposobu odżywiania

hm, 1,5g/kg tł może okazać się za mało, a 50g węgli w pierwszym tygodniu (jeśli wybierzesz skd) za dużo - chyba, że wliczasz warzywa :P

jaki wapń... kurde, ciemno jest, rano sprawdzę ;)

btw ładowania - nie tak ostre jak na ckd - mogą się przydać dla komfortu psychicznego i pobudzenia spalania fatu dzięki wyrzutom insuliny - ale decyzję musisz podjąć sam. jak pisała anniczek - nie będziesz miał glikogenu do uzupełniania, ale z kolei jego uzupełnianie nie jest jedyną funkcją ładowań. w poprzendim temacie chyba wpsominałeś coś o treningu... czy mylę osoby?

i fachowcem nie jestem, piszę tylko na podstawie własnych doświadczeń ;)

pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pare pytan do low-carb

Następny temat

Czarna magia

WHEY premium