SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta kestogeniczna dla wege???:-)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21982

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy macie jakis pomysł na to, żeby zaprojektować dietę ketogeniczną dla...wegetarianki?(przegądnełam, już baardzo uważnie archiwum)(i czy to wogóle mozliwe?)
Potrzebuję po prostu zrzucić pięc kilo w jak najkrótszym czasie przed egzaminem(żadne jakies głodówki nie wchodzą w grę, bo muszę być na maksa sprawna(a, bo to egzam w szkole baletowej). I nie jest to kwestia tego, ze za późno się obudziłam z tym zrzucaniem, czy coś, ale o to, ze to sprawdzony sposób na zwiększenie wyskoku, przyspieszenie rotacji, przy piruetach itp("ważyć mniej zanim mięsnie się zorientują")
Nie zalezy mi na trwałym rezulatacie, bo prawdę mówiąc to nie lubię za mało ważyć
Jak macie jakies sugestie to poradźcie, bo ja co się zabieram za ułożenie takiej dietki, to sie okazuje, ze ww jest za duzo
w grę wchodzą jajka i produkty melczne , oprócz serów podpuszczkowych.
dzięki z góry

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
Dieta ketogeniczna zyskała sporą popularność w ostatnich latach. Co ciekawe, szczególnie wśród osób niedoświadczonych, w tym kobiet, którym wydaje się, że ograniczenie węglowodanów jet cudownym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej, a osoby zabierające się za coś, o czym nie mają pojęcia, z reguły kończą z problemami zdrowotnymi.

Aby myśleć o diecie ketogenicznej nie tylko należy znać jej podstawy, wiedzieć i nasz organizm może zareagować na znaczne ograniczenie węglowodanów, ale również znać bardzo dobrze swój organizm, a tego brakuje 80% osobom, które trenują. Poza tym tak znaczne ograniczenie węglowodanów nie jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet. Kobieca tarczyca jest zdecydowanie bardziej wrażliwa na różnego rodzaju czynniki, w tym dietetyczne niż tarczyca mężczyzn. Z tego też względu należy podchodzić do tego z dużym dystansem.

Zasada diety ketogenicznej polega na ograniczeniu węglowodanów praktycznie do minimum. Z reguły ilość ich wynosi do 50 g dziennie i pochodzą one z:

- otrębów,
- warzyw,
- orzechów, nasion,
- nabiału.

Jest to dieta tłuszczowa. Bazuje więc na tłustych źródłach białka, takich jak: boczek, łopatka, karkówka, szynka, czy smalec. Nie ma więc mowy o czymś takim jak dieta ketogeniczna w połączeniu z wegetariańską. Jest to niemożliwe w realizacji.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
o, sorry, dopiero teraz zauważyłam literówkę w temacie
po fakcie:/

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Missy ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1897 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9840
Jak bedziesz stosowala weglowodany to nie bedziesz mogla wejsc w stan ketozy, wiec ogranicz tylko ich spozycie do min i skup sie na warzywach. Potrzebujesz przeciez energi przy tereningu.Najlepiej by bylo jak bys zrezygnowala z produktow mlecznych z powodu cukrow, zastap je sojowymi(tofu, mleko sojowe) oczywisci bialka z jajek(5-6 min). Pij odzywke wysokoproteinowa(najlepiej-whey,bez cukru). Z warzyw salata zielona, brokuly, szpinak.Jak bedziesz miala drastyczne spadki energi troch fasoli (np.szparagowa,czerwona) nie zaszkodzi.
Jak juz wyzej wspomnialam nie stosuj diety ketogenicznej, bo tzeba to robic z glowa. Najlepir ogranicz tylko spozycie wegli(rezygnujac z chleba, produktow macznych,ryzu, makaronu).

Magdalena Lipinska

po"grubas" w dziale fitness
Satisfaction lies in the effort, not in the attainment

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tylko, że próbowałam układać dietę na soi, i jej pochodnych, ale np mleko sojowe, to większość węgle,a białka tyle co tłuszczu.Z warzywami, tez jest problem, bo mają sporo ww...I jak tak próbowałam układać te klocki to ciagle wychodzi mi strasznie dużo ww(w sumie normalnie tak własnie jem, ale normalnie nie zalezy mi na spadku, a nie mogę sobie pozwolić na duże ograniczenie kalorii, więc dlatego pomyślałam o ketogenicznej)I jak tak patrzę to wychodzi, ze jedynym wyjściem byłoby żarcie samych białek i białka z jakis odżywek. A co do diety ketogenicznej wogóle, to jakąś tam praktyke w niej mam, bo zanim zmieniłam "wyznanie żywieniowe " stosowałam czasem przed wystepami i to z dobrym skutkiem...ale teraz mięsko odpadło Ma ktos jeszcze jakąś ideę?

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4087
A co z twarogiem?
Ja wcinalem go z cynmonem jak robilem ckd. Normalnie dodaje serka hom. lub jogurt, ale w ketozie odpada to ze wzgledu na ww.


Witold

Witold

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jak bedziesz stosowala weglowodany to nie bedziesz mogla wejsc w stan ketozy, wiec ogranicz tylko ich spozycie do min i skup sie na warzywach.

JESLI POTRZEBUJESZ WEJSC W KETOZE (A PRZEZ KILKA DNI BY SIE PRZYDALO) TO STARAJ SIE ZJESC NIE WIECEJ NIZ 20-30 WW (AKTYWNYCH= WW - BLONNIK - TO TROCHE ZWIEKSZA LIMIT DZIENNIE
JAK WYZEJ SKUP SIE NA WARZYWACH, ALE NA TYCH O NISKIEJ ZAWARTOSCI WW NP. KALAFIOR, BROKULY, RZODKIEW...
JAK TZREBA BEDZIE TO PODESLE LINKA DO TABEL Z WW

Potrzebujesz przeciez energi przy tereningu.

TO NIE TAK, ENERGIA NA DIECIE KETOGENICZNEJ (LUB ZBLIZOENJ) JEST POBIERANA NIE Z WW LECZ Z TLUSZCZY (WLASNYCH ORAZ DOSTARCZONYCH)

Najlepiej by bylo jak bys zrezygnowala z produktow mlecznych z powodu cukrow

ALE NIE WSZYSTKICH (JAK PISAL POPRZEDNIK NP TWAROG WYSOKOTLUSZCZOWY DOSTARCZY I BIALKA I TLUSZCZY-OCZWISCIE JESLI JE TOLERUJESZ)

zastap je sojowymi(tofu, mleko sojowe) oczywisci bialka z jajek(5-6 min). Pij odzywke wysokoproteinowa(najlepiej-whey,bez cukru).

DO ODZYWKI DODAJ TLUSZCZY NP Z OLIWY I TAKIE COS 2* DZIENNIEI MASZ ZNOWU SPORO BIALKA ORAZ TLUSZCZY

Z warzyw salata zielona, brokuly, szpinak.

OK

Jak bedziesz miala drastyczne spadki energi troch fasoli (np.szparagowa,czerwona) nie zaszkodzi.

A JEDNAK MOZE ZASZKODZIC
1. SPADKI ENERGI BEDA PRAWIE NA PEWNO, PRZEZ KILKA PIERWSZYCH DNI, POZNIEJ ENERGII JEST WIECEJ NIZ DOTYCHCZAS
2. SZPARAGOWE MAJA DUZO WW, WIEC PROSZE UWAZAC NA ICH ILOSC

Jak juz wyzej wspomnialam nie stosuj diety ketogenicznej, bo tzeba to robic z glowa. Najlepir ogranicz tylko spozycie wegli(rezygnujac z chleba, produktow macznych,ryzu, makaronu).

DIETA KETOGENICZNA NIE JEST POTZREBNA DO UTRATY WAGI, JEDNAK PROPONUJE WEJSC DO KETOZY NA KILKA DNI (OKOLO 7-14) POZNIEJ ZWIEKSZAJAC ILOSC WW DO OKOLO 60G.
TAK JEST LATWIEJ A PODOBNIE SKUTECZNIE

Fakty, nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki Binu wreszcie cos wiem.
Trudno będzie mi co prawda tak sie tłuszczem faszerować, ale poeksperymentować nie zaszkodzi...Hmm, mam tylko nadzieję, że nie utyję
Blah:/ już widzę co zjem dziś na śniadanie (hmm, trochę zaspałam )

smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
tłuszczem faszerować, ale poeksperymentować nie zaszkodzi.

to nie jest tak do konca, policz bialko 2g (kobieta moze troche mniejna kg ciala, 20-30g aktywnych ww, reszta to tluszcze, ale nie sadzezebys zjadala tak duzo kalorii diznnie, wiec nie bedie to chyba faszerowanie sie tluszczem.
Pamietaj tez o zdrowych tluszczach (ryby, orzechy, oliwki, itp)
unikaj tluszczy tych tanich - przetworzonych
aha jeszcze powinnas jesc troche orzechow (uwaga na ww nie ma ich za duzo, ale jednak sa!!)

Fakty, nie mity
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
smoczek: orzechy, nasiona, awokado, oliwa z oliwek, jajka troche nabialu (jezeli jestes lakto-owo)+ duzo warzyw i masz diete;

wegla do 0.8 - 1 g na kg wagi

soja bym omijal z daleka,tak samo jak odzywki

wcale nie musisz byc w ketozie przez caly czas zeby palic tluszcz;

przy ukladaniu diety koncentruj sie na tym zebys jadla wystarczajaca ilosc tluszczu bo inaczej oslabniesz


"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler."

--Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm, no kiedy by Ci tu dać tego soga teraz, czy jak zadziała ehh, no nie będę taka okropna


smoczek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
gwoli ścisłości to było do Binia
Paleo-dlaczego soję i odzywki "omijac z daleka"?

smoczek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening w domu

Następny temat

Skakanka

WHEY premium