SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
chcialbym zebyscie rzucili okiem na dietke w zestawieniu z moim trybem treningowym.

waga 76 wzrost 176

treningi w tygodniu - 2xsilownia, 2-3xboks, 2-3xbieganie,1xscianka wspinaczkowa

zalezy mi na redukcji wagi (nie koniecznie szybkiej) wzrast ze wzrostem sily a moze raczej wytrzymalosci silowej

wyliczylem zapotrzebowanie dzienne juz po obcieciu kalorii w celu redukcji na jakies 1800

Przykladowy dzien z zycia smoka... :

1.sniadanie ok. 140 kcal.
kawa z mlekiem 200g
pumpernikiel 20g
pstrag wedzony 40g

2.sniadanie ok. 420 kcal.
mleko 200g
odzywka 80% bialka 30g
jaja kurze cale 120g

3. obiad ok. 500 kcal.
mieso z piersi indyka 150g
oliwa z oliwek 10g
ryz brazowy 80g
warzywa duszone 100g

pomiedzy tymi dwoma posilkami a w zasadzie jedym rozbitym na dwa zmieniam proporcje miesa i ryzu w zaleznosci od godzin posilku

4. obiad 2 ok. 500 kcal.
obiad ok. 500 kcal.
mieso z piersi indyka 150g
oliwa z oliwek 10g
ryz brazowy 80g
warzywa duszone 100g

5. kolacja ok. 220 kcal.
mleko 200g
odzywka 80% bialka 30g

to jest oczywiscie przykladowy zestaw, staram sie utrzymywac proporcje 2g bialka, 2g ww, 1g dobrych tluszczy na kg masy ciala

Co do poprawienia?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
jeżeli zastosujesz ocenę w oparciu o 3 czynniki - % tłuszczu, obwody, masa ciała - nie powinno być trudności w zauważeniu zmian już po tygodniu, ale jak wcześniej pisałem dla pewności szczególnie na początku możesz pomiary robić co 2 tygodnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dla mnie ta dieta jest zła od początku do końca

po pierwsze, ważne jest ile z Twoich 76 kg to tłuszcz -> inaczej powinna dieta wygladać jak masz go mało a inaczej jak masz dużo

jeśli piszesz że celem jest regukcja to znaczy że tłuszczu nieco masz, w takiej sytuacji, przy tej wadze znaczy to że mięśni nieco mało i ja nie szedłbym w kierunku zdecydowanej redukcji a raczej zmiany kompozycji

po drugie, masz jak piszesz od 7 do 9 treningów w tygodniu - w takiej sytuacji 1800 kcal to śmiech, ja bym się odchudzał na jakichś 2500 kcal w takiej sytuacji (no ale to zależy od dotychczasowego odżywiania, tempa przemiany materii itp. itd.)

sama dieta - brak jakiejkolwiek koncepcji w tym wszystkim

1.sniadanie ok. 140 kcal.
kawa z mlekiem 200g
pumpernikiel 20g
pstrag wedzony 40g


podstawowy błąd to nie liczenie makroskładników - ile w tym śniadaniu jest białka ? podejrzewam że niewiele

poza tym 140 kcal w śniadaniu to śmiech - śniadanie to najważniejszy posiłek dnia dający energię na cały dzień a nie mała przekąska

2.sniadanie ok. 420 kcal.
mleko 200g
odzywka 80% bialka 30g
jaja kurze cale 120g


jaka to niby jest dieta - niskowęglowodanowa ? po cholerę łączyć odżywkę białkową z jajkami ? po co jest to tyle białka a w pierwszym śniadaniu niemal wcale go nie ma ?

3. obiad ok. 500 kcal.
mieso z piersi indyka 150g
oliwa z oliwek 10g
ryz brazowy 80g
warzywa duszone 100g


tu z koleij już dieta nie jest niskowęglowodanowa - pomieszanie z poplątaniem ale ten posiłek w miarę ujdzie ....

pomiedzy tymi dwoma posilkami a w zasadzie jedym rozbitym na dwa zmieniam proporcje miesa i ryzu w zaleznosci od godzin posilku

jeśli są to posiłki przed i potreningowe to niestety złe, poczytaj więcej na ten temat - główny błąd -> nie dodawaj tłuszczy do posiłku potreningowego jeśli nie jesteś na diecie low carb

4. obiad 2 ok. 500 kcal.
obiad ok. 500 kcal.
mieso z piersi indyka 150g
oliwa z oliwek 10g
ryz brazowy 80g
warzywa duszone 100g


jak wyżej

5. kolacja ok. 220 kcal.
mleko 200g
odzywka 80% bialka 30g


na noc lepiej zastosować wolno uwalniane białko np. kazeinę no i nie chlać mleka

generalnie nie podoba mi się to
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
obliczylem zapotrzebowanie wg tego https://www.sfd.pl/temat221775/ i odjalem 500. Nie mam ochoty robic wiecej miesni niz mam bo nie potrzebuje ich do sportow ktore cwicze. Tluszcz w postaci oliwki to dlatego ze jakos qrcze musze usmazyc tego indyka.... Kwestia dopakowania jest dla mnie zdecydowanie drugorzedna. bf obecnie na poziomie 15% Co zatem sugerujesz Tyka?

Zmieniony przez - drWiktor w dniu 2005-09-22 14:51:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wszystko co sugeruję napisałem powyżej, nie mam naprawde nic więcej do dodania

moze poza jednym zasadniczym pytaniem - ile kcal, białka, tłuszczy i ww jesz obecnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
1800 kcal - 2g bialka 2g ww 0,9 tluszczy, wiec dieta zbilansowana... nie zalezy mi na bardzo szybkim zrzucaniu wagi. Natomiast bardzo chetnie poczytam jak powinienem rozlozyc proporcje pomiedzy bialkiem, ww i tluszczami w ciagu dnia przy takiej diecie. Z gory dziekuje

Zmieniony przez - drWiktor w dniu 2005-09-22 15:52:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie rozumiem - obecnie jesz 1800 kcal ? (tak samo przed odchudzaniem jak i w trakcie planowanego odchudzania ?)
...
Napisał(a)
Usunięty przez jakryc za pkt 4 regulaminu
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
...
Napisał(a)
Usunięty przez Tyka za pkt 4 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Usunięty przez jakryc za pkt 4 regulaminu
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
nie, zle cie zrozumielem teraz - tzn podczas diety. Wczesniej nie liczylem kalori wiec trudno okreslic mi ile... ciekaw jestem co to za interesujaca wymiana zdan przebiegala miedzy wami i zostala wymazana w moim postcie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeśli nie wiesz ile jadłeś wcześniej, to niestety nie jestem Ci w stanie więcej pomóc

nadal twierdzę jednak że 1800 kcal to dawka dla średnio dużej dziewczynki a nie dla faceta trenującego 7-9 razy w tygodniu

a co do wymiany zdań, taki już przywilej modów że sobie wymieniają zdania w cudzych postach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy potrzebuje helpa!!!

Następny temat

olej w diecie na masę - dieta do oceny

WHEY premium