SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta dla kobiety po 40stce

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1251

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 140 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1700
witam, chcialbym ulozyc swojej mamie diete na urodziny.. widze, ze od jakiegos czasu szpera po internecie i szuka odpowiedzi na pytanie nurtujace wiekszosc kobiet "jak schudnac".. niestety ogranicza sie to do madrosci wielkiej pani dietetyczki z komercyjnych gazet, ktora Ci powie, ze najlepiej nie jedz nic, unikaj weglowodanow i tluszczu jak ognia, ale jedz jak najwiecej owocow (co oczywiscie jest jednym wielkim paradoksem).

No do rzeczy. Zalozylem tutaj wczesniej temat czy dieta low carb bedzie odpowiednia (sam teraz na niej jestem, do polowy maja robie redukcje), ale uzyskalem odpowiedz, ze raczej nie za bardzo, a dodatkowo mam podac wiecej informacji. Postaram sie jak najwiecej pol wypelnic samodzielnie jednak chcialbym, aby to byla niespodzianka, wiec nie moge za bardzo wypytywac ;p

Wiek : 45
Waga : 59kg
Wzrost : 156cm
Obwodów Wam nie podam.. bardziej opiszę: no więc moja mama to typowa "gruszka". Ma szerokie biodra i duze posladki, oraz dosc masywne nogi. Rece ma szczuple, na brzuchu troszke tluszczyku jest wiadomo, ale nie ma tragedii. Biust mysle, ze bedzie miseczka D. W barkach jest smukła.
W którym miejscu najszybciej tyjesz : tak jak pisalem, uda, posladki, biodra
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ciezko powiedziec.. z tego co czytalem to "gruszki" szybko pala gore a dol ciezko im schodzi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) moja mama nie raz juz biegala, ale byly po tym znikome efekty. Jak wiadomo podstawa jest dieta. Oczywiscie chec do treningow jest, ale nie beda to treningi stale, poniewaz pracuje na zmiany i z jasnych przyczyn nie da rady.
Moja mama nie ma zadnych ograniczen zywieniowych, jest zdrowa. Mysle, ze nie bedzie wybrzydzac co do posilkow ("co lubie jesc na sniadanie"..) lubi sie w miare zdrowo odzywiac tylko trzeba ja troche nakierowac :)
czy regularnie miesiączkujesz: raczej tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: raczej nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: mnie i siostre :)
Preferowane formy aktywności fizycznej : bieganie, cwiczenia w domu, a moze nawet silownia ;)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : wiem, ze kiedys mama stosowala taka diete, ze jeden dzien w tygodniu byla na samym kisielu, ale to glupota.. oprocz tego raczej ograniczenia zywieniowe lub odmawianie sobie slodkosci w czasie postu..

No wiec co proponujecie? Jaka dieta bylaby ok? Chodzi mi glownie o rozpis makroskladnikow, skoro low carb odpada. Czy spalacz bylby na miejscu? Ja stosuje ClenBurexin i jestem zadowolony. Co o tym wszystkim myslicie?

Carpe Diem.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 140 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1700
Co do zmian w pracy to mam pewne rozwiazanie. Moznaby zalozyc te 3 czy 4 dni treningowe w tygodniu i pod to ulozyc diete. Posilki nie bylyby szufladkowane jako sniadanie itp, tylko posilek I, posilek II itp. W zaleznosci od tego, kiedy moja mama jedzie do pracy, to o takiej godzinie robi trening, a jak wiadomo posilek przedtreningowy nieco sie rozni od pozostalych. Na przykladzie low carb: jade na nocke, wiec trening robie sobie w poludnie. Jem posilek I z bialka i tluszczu, nastepnie weglowodanowo-bialkowy przed treningiem, po treningu to samo, a w dalszej czesci dnia, jak i w pracy bialkowo-tluszczowe. Po prostu dopasowujemy posilki do rozkladu swojego dnia, bo przeciez nie ma znaczenia ich kolejnosc. Prosze o wypowiedzi :)

Carpe Diem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Jeśli gruszka to zbilansowana. Wydrukuj jej artykuł Co jedzą ladies, są tam wszystkie produkty, które może jeść. Nie dziel jej posiłku na przed/potreningowy, nie ma sensu na takim etapie. Niech po prostu je zdrowo. Każdy posiłek niech zawiera b+t+ww. Poprawa sylwetki gruszki polega głównie na poszerzeniu pleców co optycznie zmniejsza dysproporcje między górą, a dołem, a talia staje się szczuplejsza. Na siłę w miejscach takich jak pupa, uda mało zdziała, taka urody naszej sylwetki W naszym regulaminie znajdziesz mnóstwo przydatnych artykułów na temat sylwetki, diety, treningu. Niech poczyta. Trening dla zielonych również tam znajdzie.

Zmieniony przez - UNKNOVVN w dniu 2013-04-21 19:08:22

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sugeruję włączenie suplementacji witaminą D3 (najlepiej w postaci kropel dla niemowląt). Zdecydowanie odradzam zabawy ze wszelkimi spalaczami, mniej lub bardziej hardkorowymi, gdyż zawsze wiążą się one z ingerencją w gospodarkę tarczycową. Twoja mama niedługo wejdzie w okres menopauzy i przeżyje burzę hormonalną. Bez sensu dokładać jej jeszcze czegoś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 140 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1700
no kazdy posilek b+t+ww, no ale chociaz jakies proporcje makroskladnikow? bo nie mam zielonego pojecia.. jednak nie potrzebuje tyle bialka co ja, a co z weglowodanami i tluszczem? nurtuje mnie tylko to pytanie .. mozna jesc zdrowo, bez wiekszej diety, ale jednak jakies podstawy trzeba miec

Carpe Diem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Strzelając bardzo w ciemno: 110g białka, 50g tłuszczu i reszta ww, żeby dobić do 1500kcal. Te ww to oczywiście złożone.

Osoby, które nigdy syfu nie tykały, ani nie bawiły sie w dietowanie żadnego typu instynktownie odżywiają się w sposób zbilansowany, żadnych "podstaw" teoretycznych i budowania filozofii wokół jedzeniea im ku temu nie potrzeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 140 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1700
ok, wielkie dzieki za odpowiedz, tego szukalem :) leci sog

Carpe Diem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odbijam

Powodzenia
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

madzi - koślawiec do ogarnięcia

Następny temat

A jaki wpływ mają aeroby na pobudzanie metabolizmu?

WHEY premium