SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta co o tym myslicie ???

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1881

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
KOLACJĘ JEMY NAWET PRZED SAMYM SNEM BEZ WZGLĘDU NA PORĘ.

Napiszę ci różne propozycje do wyboru. Sam będziesz decydował co którego dnia zjesz i na co masz czas. Waga kuchenna się przyda. Wszystko ważysz przed ugotowaniem lub usmażeniem.

W ciagu dnia zastepczo można także jeść dwa inne posiłki. ..jeden to taki placek jak w śniadaniu z białek zoltka i płatków owsianych. .można dodać do niego łyżeczkę kakao. .gotowy placek przecinasz na 4 części i wygląda jak pizza. . .drugi posiłek to 2 kanapki. .4 kromki razowca z mąki zytniej razowej z wedlina drobiowa i pomidorem w folii aluminiowej. Tak żeby się zbytnio nie dziwili wokoło..chyba , że nie masz problemu z pojemnikami z miesem i ryzem itp. Ja nie nigdy nie miałem.

PIECZYWO MAX RAZ DZIENNIE ! WEGLOWODANY Z RYŻÓW BRAZOWEGO , BASMATI, KASZ a nawet ZIEMNIAKÓW są lepsze ponieważ ciężko znaleźć prawdziwy razowy chleb..zawsze daja makę pszenną, często miód i słody.

Waga kuchenna się przyda. Posiłki co 2,5-4 h. (nie muszą być o stałych porach i w równych odstępach)

Śniadanie: Po śniadaniu możesz wypić kawę...bez cukru (słodzik). I najlepiej kawa czarna a nie miksy w stylu 2 w 1 itp.

jajecznica z 5-6 jaj ( 2 żółtka + 5-6 białek)..z delikatnym dodatkiem soli + kromki chleba razowego z mąki razowej żytnie a nie pszennej !(130gr) lub 7-8 kromek pieczywa Wasa lub krążków ryżowych + owoc ( plaster świeżego ananasa(nie z puszki) lub jabłko lub banan) + 2 tabletki omega 3 lub omega 3-6-9 (polej ręcznik papierowy kuchenny oliwą z oliwek i tym ręcznikiem zwilż delikatnie dno patelni przed smażeniem)

placek ( wbijasz 7 jaj z jednym żółtkiem do miksera + 120gr samych płatków owsianych(lub 60% tej wagi wsyp płatków owsianych a 40% tej ogólnej wagi wsyp mąki razowej żytniej typ 2000 i do tego daj łyżeczkę od herbaty kakao o obniżonej zawartości tłuszczu...miksujesz na masę i wylewasz na patelnie teflonowa..i podpiekasz na małym ogniu z jednej a potem z drugiej strony) + 2 tabl. omega 3...na wierzchu możesz go posmarować delikatnie serkiem homo waniliowym. Jak robić placek pokazuje na Youtube na filmie Czarny Furiat – Furiackie śniadanie.

lub miarka(40gr) odżywki białkowej + 120gr płatków owsianych zalanych ciepłą wodą + plaster świeżego ananasa wkrojony do płatków z odżywką + 2 tabletki omega 3

Posiłki (2,3,4,5):Te cztery posiłki w ciagu dnia będą podobne wartości miały więc możesz sobie wybierać co zjesz w danej chwili. Będą to też pewnie posiłki przed i po treningowe.

-150gr mięsa (pierś z kurczaka, indyka (całe lub mielone z którego można robić smaczne kotleciki w przyprawach ..pod przykrywką na patelni z małym dodatkiem wody)..., może być wołowina,cielęcina) zrobionego na patelni teflonowej bez tłuszczu z delikatnym dodatkiem wody lub specjalnym sprayu do smażenia do kupienia w każdym sklepie z odżywkami dla sportowców których jest dużo i w sieci i w realu. Oczywiście może to być ryba (łosoś świeży ale także wędzony (szczególnie na kolację, dorsz, sola,halibut,tunczyk ). Może także być wędlina drobiowa ale dobrej jakości (od 30zł za kg wzwyż) . Ważne by porcja mięsa ważyła 150gr przed ugotowaniem.
DO MIĘS UŻYWAMY WSZELKICH PRZYPRAW. (papryka słodka,curry,kardamon..eko vegeta itp.)

WSZYSTKO WAŻYMY PRZED UGOTOWANIEM.

Do mięsa muszą być węglowodany. One dadzą ci energię,pozwolą spalać zbedna tkankę tłuszczową i pomogą wzmocnić ciało. Czyli do mięska lub ryby powinieneś dorzucić do wyboru:
75gr makaronu razowego
75gr ryżu brązowego
75gr ryżu basmati lub kaszy gryczanej lub kus kus razowy
7-8 kromek pieczywa Wasa lub krążków ryżowych
300gr ziemniaków w mundurkach (polskich lub słodkich typu Bataty) (ziemniaki raz dziennie nie czesciej)
W posiłku po treningowym do porcji miesa lub ryby daj 90gr ryżu białego lub basmati biały lub 90gr makaronu. Tylko po treningu ryż biały. On jest pozbawiony wartości odżywczych ale powoduje szybki wyrzut insuliny we krwi a tego potrzebujemy bezpośrednio po jakimkolwiek treningu siłowym. W posilku przed treningiem daj ryż brazowy(80gr) do miesa. Jak trenujesz rano to po sniadaniu możesz (placek dobry wtedy).

Powiesz mi jak będzie po 2 tygodniach a ja w razie czego dokonam jednej korekty.

Warzywa możesz jeść do każdego posiłku. One podkręcają prace jelit np. pomidor , papryka, sałata ..do tego lekko warzywko+pieprz+ocet balsamiczny...jak nie masz wielu warzyw to może być nawet sam drobno pokrojony pomidor z tymi przyprawami.
Owoc możesz dorzucić tylko do śniadania ananas, banan, truskawki (100-150gr) i posiłku przed treningiem. Potem już nie.
WARZYW NIE WARZYMY. STOSUJEMY WSZYSTKIE WARZYWA OPRÓCZ STRĄCZKOWYCH...np: fasola, kukurydza...ze względu na dość duża ilość węglowodanów.

Pij dużo wody niegazowanej. Napoje gazowane słodzone ….nie polecam. Można pić wodę, kawe i herbaty (bez cukru lub ze słodzikiem), colę zero i pepsi max...nie pepsi light bo ma dużo sodu który zatrzymuje wodę w organizmie.

Kolacja (Kolację jemy nawet przed samym snem bez względu na porę..choćby po północy)

Na kolację nie jedz już weglowodanów czyli chleba itp.

Mozesz zjeść ze 100-120gr sera chudego(ser to najsłabsza opcja bo to jednak produkt mleczny) lub puszka tunczyka w sosie własnym lub 100-120gr łososia wędzonego lub makreli wędzonej lub omlet z 4 jajek z jednym żółtkiem(mozesz wkroić cebulę i pomidora,szczypta soli, plaster szynki) lub kawałek ryby 140gr lub wypić jedną czubatą miarkę odżywki białkowej z wodą...do tego zawsze dodajesz:

-garść migdałów(50gr) lub połówka awokado (drugą połówkę skrop sokiem z cytryny żeby ci nie szczarniała do nastepnego wieczora) lub 50gr masła orzechowego ale takiego które ma w składzie minimum 90% orzechów np. Primavika bez soli i cukru (Leclerc,Stokrotka i w sklepach internetowych)

Aeroby mimo ,że nudne to jednak bardzo potrzebne. I teraz tak robisz aeroby w takim układzie tygodniowym (rowerek , bieznia, basen, orbitrek lub szybkie spacery w tempie w którym mógłbyś np.: rozmawiać przez telefon): gra w kosza zastepuje jedne aeroby

1tydzień: 3 razy w tygodniu po 30 minut (po treningu siłowym lub w ciągu dnia 1-1,5h po posiłku lub przed kolacją)
2 tydzień: 3 razy w tygodniu po 35minut
3 tydzień: 4 razy po 40 min
4tydzień: 4 razy po 45minut
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 72 Wiek 5 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9241
Sama brałam od niego dietę i rozpiska ta sama to było 2 lata wstecz tylko inna gramatura.. No i ja miałam przeskok z zero 2x25 na 5x50 a dodam że celem nie była redukcja a czysta masa więc to dopiero masakra oczywiście pęklam i zaczęłam kombinować po swojemu i wyszło mi to myślę na dobre ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699607
Co mamy myśleć . Wstawiasz nam jakaś rozpiskę bez żadnych informacji dla kogo od kogo itp . Druga sprawa jezeli decydujesz się na to żeby ktoś rozpisał Ci diete , to konsultuj z nim wszystkie sprawy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
rozpiska jest dla mnie pytam czy dobra czy to wazne od kogo i tak nie znasz to co ci da imie i nazwisko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
a jesli ktos to napisal to nie widze sesu pytania jego o zdanie bo kazdy swoje chwali dlatego pytam inny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699607
No wiec tutaj nikt się nie będzie wypowiadał na temat tej diety .
Mamy regulamin działu , jeżeli chcesz informacji to musisz się dostosować do niego .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
moge link do tego regulaminu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699607
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
i ktory punkt regulaninu wedle ciebir zostal zlamany ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699607
Kolego jak chcesz żeby ktoś poprawił / zmodyfikował Ci diete to wstaw ja tak jak podaje regulamin . Podaj rownież informacje o sobie czyli wypełnij ankiete działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 702
1. WIEK: 38
2. WAGA: 93
3. WZROST: 194
4. WYMIARY:
-biceps: 39
-klatka: 119
-udo: 57
-talia: 101
5. STAŻ NA SIŁOWNI: ostatnio 5 mc temu ale wrocilem
6. DIETA:
-białko: 130 dzien
-węglowodany: 270 dzien
-tłuszcz: 60 dzien
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE:
8. TRENING: 3 dni w tygdniu
9. CEL CYKLU: kreatyny tylko
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA:
11. POZIOM BF%:
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy):
13. STAN ZDROWIA: dobry
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB PO ROSTU OWŁOSIENIA: brak
15. PPM (podstawowa przemiana materii):
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata: nie wiem
-martwy ciąg: nie wiem
-przysiad:nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ta rozpiska...jest dla mega nieczytelna i śmieszna. W jednym zdaniu napisane jest" Do mięsa muszą być węglowodany. One dadzą ci energię,pozwolą spalać zbedna tkankę tłuszczową", po czym dalej czytam: "WARZYW NIE WARZYMY. STOSUJEMY WSZYSTKIE WARZYWA OPRÓCZ STRĄCZKOWYCH...np: fasola, kukurydza...ze względu na dość duża ilość węglowodanów. " układał to dla mnie ktoś mega śmieszny...czyli węgle prócz tych ze strączków odchudzają, a strączki tuczą? Yhm...
Kolejna sprawa na noc nie jeść węgli (przecież zdaniem tego który pisał rozpiskę, odchudzają?) https://potreningu.pl/articles/2664/-jedz-wegle-na-noc--i-chudnij do poczytania link. Z tymi areo to masakra. A jak będzie zastój to co? Będziesz jadł tynk ze ścian ?
Aaaaa teraz widzę, nie doczytałam, że to od czarnego...no tak

Tam gdzie ankieta jest też pokazane, jak wrzucić zrzut z diety - wbij tak jak Ci czarny podał i można gadać, nikt tego nie bedzie przeliczał.


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2018-02-10 13:31:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z przybraniem masy

Następny temat

Pas vibro sauna

WHEY premium