SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta bogata w żelazo (anemia)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 775 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10029
Witam,
właśnie sie dowiedziałem że u jednej z współlokatorek wykryto anemie, byłbym wdzięczny o przykład jakieś dietki bogatej w żelazo.

Z tego co wyczytałem to wątróbka, miesko, rybki, jajeczka, buraki, pietruszka, warzywa strączkowe to podstawa.

dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1539 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54239
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
dobrze wyczytales + czeko czeko lada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
a do tych produktów wita c dla lepszego wchłaniania

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5538
NIestety też mam anemie , na cale szczescie nie zaawansowaną, no przynajmniej jeszcze ze mnie wampira nie robiąi krwi swiezej mi nie zapodają.
Wszystko zależy od tego jak sie babka tej anemii nabawiła, jak przez złą dietę tzn. niedokrwistoś z powodu braku żelaza, ewent. przy diecie ubogiej w bialko(np tkj ja kiepsko-wegetarianską, albo jeszcze gorzej jakies tam super-cud-głodówy) to po dłuższym czasie stosowania żelaza (piguły bądź jakies tam syropki i preparaty musujące)+ i koniecznie zmiana diety to HB powinna wskoczyc trochę do góry.
Dużo żelaza posiadają: mięsko gł. czerwone i krwwwwiste(nerki 7,9 mg/100 g, wątroba 6,6 mg), drożdże 18,2 mg(niech pije piwo ),rybki, żółtka jaj 6 mg,płatki owsiane 4,5 mg,śliwki suszone 3,9 mg,+warzywka zielone: brokuł,brukselka, liście kapusty 17 mg, i zielona pietrucha, fasola biała 6,9 mg,UWAGA- szpinak (żelazo słabo przyswajalne) pomidory 9,7 mg, jakies buraki (bleeee). Dobre są też orzechy i suszone owoce.
Aaaa fakt dodaj jeszcze vit C przynajmniej 100mg/doba i koniecznie kwach foliowy ( przy niedokrwistośći makrocytową (megaloblastyczną)-tzn. przy upośledzonych erytrocytach, np. zbyt małych- korzystnie wpływa na poprawę ich funkcjonowania).
Jeszcze jedna ważna sprawa jak kolezanka faje pali to niech rzuci....bo to faje (m.in )uposledzaja RBC(RBC są zbyt małe/bądź zbtyt szybko ulegaja rozpadowi).
Są jeszcze anemie pourazowe no i na skutek krwawień, np. menstruacyjnych-jeśli babka ma zbyt krotkie i obfite cykle menstruacyjne to niech uda sie do swojego lekarza- to u kobiet kolejna przyczyna anemii.
Pozdro
ps przede wszystkim przypilnuj jej diety! z doswiadczenia wiem , ze to gl. w tym problem

Daj sie zaskakiwać,wierz we wszystko, bądź jak dziecko, a zdobedziesz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
b12 w tabletach

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 775 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10029
dzięki, przypuszczam że od złej diety, jeszcze z nią niegadałem (dowiedziałem sie od drugiej współlokatorki ;d) ale widząc jak sie odżywiała to napewno przez diete.

no cóż będę sie musiał nauczyć gotować))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
Witam,
żelazo mozesz znaleść w czerwonym mięsie (wieprzowina, wołowina, cielęcina) i podrobach (wątróbka, serce) jak również warzywach np. brokuły, fasola, suszone morele, produkty pełonoziarniste, orzechy czy pestki dyni.
Jak również: papryka czerwona, natka pietruszki, pomidory, czarne porzeczki.

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - proszę o ocenę

Następny temat

Zdezorientowany

WHEY premium