SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta antyandrogenna

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5273

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530
Witam,
od lat śledzę forum tym razem proszę o pomoc. Chciałabym obniżyć poziom androgenów. Lekarz zapisał hormony, ale wydaje mi się, że mogłabym spróbować najpierw mniej drastycznych środków. Zwłaszcza, że jedynym minusem całej sytuacji jest obecnie nadmierne wypadanie włosów na głowie. Nie jestem przekonana czy warto ingerować hormonalnie w organizm. Cykle mam regularne. Wiem, że lubicie mieć wypełnioną ankietę, więc poniżej moja metryczka
Wiek : 30
Waga : 62
Wzrost : 174
Obwód w biuście : 94
Obwód pod biustem : 75
Obwód talii w najwęższym miejscu :70
Obwód na wysokości pępka : 77
Obwód bioder : 90
Obwód uda : 52
Obwód łydki :34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nogi, biodra
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 2-3/tydz siłownia, 2/tydz trening wydolnościowwy, praca aktywna, życie aktywne, i tak od 10 lat
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : właściwie dobry
Stosowane aktualnie suplementy : omega 3, wit D, wit C, wit A+E, magnez
Dieta : zrównoważona i liczona prawie obsesyjnie. Obecnie w ramach przygotowań wakacyjnych. DT: 1900kcal B/W/T: 150/150/reszta, DNT: 1700kcal B/T/W: 150/120/reszta
Potrzebuję pomocy przede wszystkim w zakresie diety.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to nie szkodzi zmniejsz wtedy ilość węglowodanów jeżeli masz bardziej siedzący tryb życia, ok 2000kcal jest teoryetycznie zapotrzebowaniem kobiety o normalnym stylu zycia, bez szaleństw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to wklej swoją dietę, bo samo BWT mówi niewiele. I zdjęcia sylwetki też

Na trening też przydałoby się okiem rzucić...

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-04-22 16:33:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530
dieta z dziś:
I: jajka, płatki owsiane, truskawki
II: flądra, kasza jaglana
III: łosoś, kasza jaglana
IV: odżywka białkowa
dodatkowo: olej kokosowy, olej lniany, banan (po treningu), sałata, pomidory, rzodkiewka, ogórek

dieta z wczoraj:
I: odżywka białkowa, płatki owsiane
II: filet z piersi indyka, kasza gryczana,
III: polędwiczka wieprzowa, makaron pełnoziarnisty
IV: tuńczyk z puszki, jajka, pieczarki
dodatkowo: olej kokosowy, olej lniany, banan (po treningu), sałata, pomidory, rzodkiewka, ogórek, brokuł

Zdjęć nie wkleję, bo wychodzę z założenia, że cokolwiek wrzucamy do sieci, w niej pozostaje a ja mam pracę taką, że o PR dbać muszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
pokaz swoj trening.
czy "tylko" wypadanie wlosow jest objawem czy masz tez inne?

Te suplementy, jakie dwaki omega3 i witD masz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530
witD - 400 j.m.
omega3 - 2000mg

trening FBW na siłowni:
1. głęboki przysiad ze sztangą na barkach (12x18kg, 10x23kg, 10x 28)
2. seria łączona: uginanie nóg na maszynie + syzyfki
3. seria łączona: prostowanie nóg na maszynie + uginanie nóg w leżeniu przodem na ławce dodatniej, hantle pomiędzy stopami
4. seria łączona: kozioł chwytem szerokim + kozioł chwytem wąskim (12x5kg, 10x7,5kg, 10x10kg)
5. seria łączona: wyciskanie sztangi na ławce prostej chywyt szeroki + wyciskanie na ławce prostej chwyt wąski (12x18kg, 10x23kg, 6x28kg)
6. interwał
Ramiona i barki pominięte są celowo. Dodatkowo dwa treningi o charakterze wydolnościowym w tygodniu. Rodzaj różny: basen, badminton, bieg, squash, hi-low fitness, rower.. co dusza, ciało i partner treningowy zapragną.

Objawów klinicznych innych nie ma. PCOS wykluczone. Cera do przyjęcia. Skóra sucha. Biochemia hormonów podwyższona. No i łatwo redukuję/rosnę. Reaguję piorunem na każdą zmianę w kaloryczności. Zaburzenia diabetologiczne wykluczone. W elektrolitach poziom sodu na dolnej granicy normy (czasem poniżej), ciśnienie niskie. Morfologia podręcznikowa. TSH w normie. A.. no i muszę po świętach odstawić jajka, bo mi HDL spadł (całkowity poprawny, trójglicerydy też).

I jeszcze raz chcę podkreślić, że nie zależy mi nowym planie treningowym. Ćwiczę od wielu lat. W domu mam instruktora z wiedzą i doświadczeniem. Jestem zadowolona ze swojej sylwetki. Nawet bardzo.


Zmieniony przez - svala w dniu 2011-04-23 09:55:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
zalezy, nie zalezy, pytam o plan cwiczen bo w koncu trening podwyzsza poziom tescia rowniez
A my tu rozmawiamy wlasnie o tym
Masz strasznie duzo izolowanych w tym treningu, tak przy okazji
Przed swietami diety nie ropracujemy bo malo czasu ale po swietach cos pokombinujemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530
Znalazłam w sieci informacje, że seks i alkohol obniżają poziom testosteronu i jak tu nie lubić życia? Nie jestem tylko przekonana, że działa to też u kobiet... może powinnam sprawdzić to doświadczalnie Poza tym proponowana jest dieta z niskimi węglami. Ciekawe, że testosteron powstaje przy współudziale witD, więc może powinnam odstawić jej suplementację?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 275 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16798
hmm ja o alkoholu czytałam zupełnie co innego :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Możesz podać wyniki badań na hormony płciowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530
Pewnie, że mogę testosteron 3,62 (norma do 2,77). Dziś miałam pobrane PRL i AND, oraz testosteron. Powoli przekonuję się do tab antykoncepcyjnych jako środka leczniczego, myślałam nad tym całe święta. Ale wciąż nie wiem jaką podjąć decyzję... boję się eksperymentowania z hormonami.

Zmieniony przez - svala w dniu 2011-04-28 16:52:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530
Wiadomości z dzisiaj: testosteron w normie! Nawet w dolnej średniej. (Poprzedni wynik był sprzed pół roku). Zakładam, że redukcja %BF z 25 na 21 od ostatnich wakacji się do tego przyczyniła. Bo innego wytłumaczenia nie ma. DHEAS też prawidłowe. Jedynie PRL podwyższona, ale też bez szaleństw. Na wyniki androstendionu trzeba czekać nawet do miesiąca.

Ale co zrobić z moimi wypadającymi włosami? Może wystarczyłoby przeprowadzenie rewolucji w suplementacji? Jestem gotowa łykać wszystko. Pić ziółka też. Tylko potrzebuję pomocy i wytycznych. Dermatolog wykluczył choroby skóry. Czekam z niecierpliwością na rady i pomoc.

Zmieniony przez - svala w dniu 2011-04-28 17:10:38
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zyczenia Wielkanocne :-)

Następny temat

green_tea

WHEY premium