SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta,która działa...(ilosc bialka)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1680
Witam - chciałbym podzielić się spostrzeżeniami.
Od pewnego czasu wciąż zastanawiam się nad kwestiami dotyczącymi białka w diecie np.czy liczymy ze wszystkiego czy tylko ze źródeł zwierzęcych(mięso,sery,jaja - a nie ryże,makarony itp.)-co-według mnie- pozwala na "wyeliminowanie" elementu pokarmu,który się nie wchłania(zdaniem wielu dietetyków,których o to pytałem,ok.10% pokarmu wydalamy......inną kwestią,która mnie nurtuje jest właściwa ilość białka w diecie -
na tym forum (proszę tego nie traktować jako jakiejś ironii czy krytyki w ramach tego postu-pisze jak jest - każdy ma prawo do swojego zdania) wyznaje sie zapotrzebowanie na ok.1.8 - 2 g na kg masy ciała a szkoły zalecające od 2.2 do 3.2 g na kg (tu głównie źródła amerykańskie oraz moi znajomi doświadczeni,także utytułowani (niektórzy) kulturyści)i to liczone ze źródeł "pełnowartościowych" uznaje się za przestarzałe i szkodliwe.

Dokonałem na sobie pewnej obserwacji - oto wnioski:
1.Rok "chorowałem" - 2 operacje co pół roku jedna itd - w sumie schudłem z ok.90 na 66 kg w mięśniach niestety - wcześniej ćwiczyłem ok.5 lat ucząc się na błędach - zaczynałem od 63 kg.
Dieta od początku miała jakiś kształt ale efekty zaczynały być widoczne gdy jadłem w następujący sposób(ok.75 kg ważyłem o ile pamiętam gdy przybrała ona ostatecznie ytaki zarys):
jadłem 4 worki ryżu dziennie(na kreatynie do 4,5 luba nawet 5 worków 100 gramowych lub odpowiedniki(kasze,chleb,owsianka) - nie ważyłem-nie miałem wagi - i to w 4 ,5 posiłkach - do każdego posiłku była puszka tunczyka lub pierś z kury(taka spora - pewnie ze 150 200 g - teraz waze i mam odniesienie)kostka sera białego itd. jako 6 posiłek miarka,dwie odżywki białkowej na noc.prawie do każdego posiłku piłem jogurt lub maślanke..w sumie dużo tego było..pewnie z 2,5 do 3 jak nie wiecej białka - i masa szła w góre - byłem przy tym szczupły - a KOKSU NIE BRAŁEM bo juz pewnie o tym myslicie skoro tyle bialka...

2.w sierpniu mnie cieli na przepukline(siatka operacyjna bym mógł dźwigać cieżary) - do końca października ćwiczyłem co drugi dzień wszystkie partie po 1 cwiczeniu po 3,4 serie + 30 min.aerobów jedząc tak:
(waga-66kg,178cm)
1.80 g owsianki,150 g sera chudego bialego,10g oliwy (zawsze lniany,oliwki)
2.120 g chleba razowego(=80gowsianki),150 sopockiej(jest tłuszcz w niej - 100g=30g bialka i 15g tłuszczu) lub puszke tunczyka i tu wtedy łyżka oleju
3.80g makaronu razowego,150 sera,10g oleju
4.80g kaszy gryczanej,150 g miesa chudego
5.150 g sera/40 g odzywki

daje to 150 g bialka ze źródeł pełnowartościowego czyli jak na mnie ok.2.2 g na kg

po treningu bcaa 5000 mg i do tego (10-20 min po) 40 - zwiększane wraz z obciązeniem treningowym do 80 g gainera (produkty marki universal,bcaa stack i real gains)

Utrzymywałem przy tym wagę - zmieniała się na plus jedynie jakość ciała

w listopadzie zacząłem trening podwójnie dzielony 4 razy w tygodniu i POSTANOWIŁEM POZOSTAWIĆ ILOSC BIALAK BEZ ZMIAN(NAD TYM SIE NAJBARDZIEJ ZASTANAWIALEM),WIELU DOSWIADCZONYCH KULTURYSTOW MI POWIEDZIALO,ZE MASA MIESNIOWA MI NIE RUSZY JAK ZMNIEJSZE BIALKO (I ZE POWINIENEM NAWET ZWIEKSZYC) A JAK BEDE DODAWAC KALORII Z WEGLI LUB/I Z TŁUSZCZY TO PO PROSTU PRZYTYJE ALE W TŁUSZCZY GŁÓWNIE

Aby już nie dodawać białka poprzez zwiększanie stopniowe ryżu ,kaszy itd.postanowiłem uznać banany jako stały skłądnik diety ( 1 banan - srednio 100 kcal i 20 g węgli)od początku listopada dodawalem co tydzien po 1 bananie dochodząc do nastepującej diety jaką mam obecnie - teraz mam zamiar dodawac albo tluszcze albo dalej wegle)

1.80 g owsianki,150 g sera chudego bialego,10g oliwy (zawsze lniany,oliwki)
+banan
2.120 g chleba razowego(=80gowsianki),150 sopockiej(jest tłuszcz w niej - 100g=30g bialka i 15g tłuszczu) lub puszke tunczyka i tu wtedy łyżka oleju
+banan
3.80g makaronu razowego,150 sera,10g oleju
+banan
4.80g kaszy gryczanej,150 g miesa chudego+banan(w planach)
5.150 g sera/40 g odzywki

Po treningu bcaa i do 20 min po spożywam odżywkę Universal HARD FAST (pełna porcja - 54 g węgli i 34 g białka )po ok. 1,5 - 2 h jem posiłek numer 4.
Białko z gainera wliczam w diete odejmując 30 g białka z 3 ostatnich posiłków (- 50 g sera,mięsa,tuny itd.)odżywka ta zawiera tez wiele substancji termogenicznych,lipotropowych,pobudzających,okreslanych jako anabiliczne - zresztą sami zobaczcie w sklepie

WEDŁUG PROGRAMY DOSTEPNEGO NA TYM FORUM SPOZYWAM 2.2 G BIALKA NA KG ZE ZRODEŁ PEŁNOWARTOŚCIOWYCH A 2.6 (OK.) ZE WSZYSTKIEGO , TŁUSZCZY WYCHODZI MI
OK. 50-60 G A WEGLI JUZ OK. 300 G ...po sniadaniu biore SPA PAK Universala (normalna multimineralna witamina ze zwiekszoną ilością antyoksydantów i witamin z grupy B-znacznie lepiej sie po niej czuje niz po daily formula universala)

PRZEZ TRZY,CZTERY TYGODNIE ZANOTOWAŁEM PRZYROST WAGI DO 68,69 KILO (ZAZNACZAM - JA ODRABIAM STRATY,NIE CWICZE NA KOKSIE)I CZUJE ,ŻE JESTEM NA DOBREJ DRODZE - MIESNIE SA TWARDE I NIE ZANOTOWAŁEM ODKLADANIA SIE TŁUSZCZU BO BOKACH - A MAM DO TEGO PREDYSPOZYCJE

JAKIE WNIOSKI Z TEGO?

Jak widać - każdy powinien ilość białka dostosować pod swój organizm a nie trzymać się sztywno reguł jednej czy drugiej szkoły..
Ja w święta robie tydzien przerwy od treningów i bede jadł 4 posiłki i żadnej chemii ...po swietach zastanawiam się czy nie sprobować diety propagowanej na tym forum..ale przyznam szczerze -
1.spodziewam sie,że jezeli zwieksze kalorie tak aby nie miec niedoboru energii utrzymując niski poziom białka czyli zwiekszając wegle i tluszcze to nabiore masy w wiekszym stopniu tluszczowej
2.jak liczylem tym programem to musiałbym tak jesc,że ledwo by mi starczylo szynki na tyle chleba ile bym musiał zjesc by dostarczyc odpowiedniej iosci wegli ..albo musialbym dzielic puszke tunczyka na pół prawie a ja lubie zjesc całą i sie najeść ..byłóby to kłopotliwe;)(szczególnie w drodze ,w samochodzie)
3.przy takiej ilosci wegli i tluszczy jak tu sie zaleca raczej czulbym sie przymulony a nie lekki po posilku

I jeszcze jedno - ok. - przetestuje diete na mase przy 1.8 g bialka - a potem bede robił redukcje i znacznie bardziej obciąże nerki i wątrobę białkiem niż trzymając jeden zrównoważony poziom przez cały czas a operując jedynie węglami i / lub tłuszczami

Pozdrawiam - moze jak sie wywiaże jakaś dyskusja i wymiana poglądów to łatwiej mi bedzie podjąć dezyzje jaka dieta po swietach

Wesołych świąt swoją drogą (juz mam smaka na stół wigilijny po ostrej diecie;))))
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 911
To dosyc zastanawiajace i chyba masz troche racji. Mysle ze te wartosci bialka/kg krazace po forum to sa jakies srednie i napewno nie do wszystkich pasuja ale w wiekszosci wypadkow to sie jednak sprawdza. Ale specjalista nie jestem.

Dostaniesz soga bo jakas nowosc wreszcie.Ciekawe co powiedza o tym profesjonalisci :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
dlaczego niby białko z makaronów jest wydalana??

po drugie nie jesteśmy zawodowcami wiec takie niuanse naprawde są zbędne

po trzecie to co napisałeś sprawdza się w przypadku twojego organizmu, inny na tych kaloriach otłuści się kolejny jeszcze schudnie , dobrze ze obserwujesz swój organizm
i korygujesz zmiany

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2005-11-25 15:40:40
1

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1680
jedno sprostuje: nie chodzi mi o to,że białko z "makaronów" jest wydalane...
chodzi o to,że część zjedzonego przez nas pożywienia się nie wchłonie(przeleci przez jelita mniej lub bardziej przetrawione) - tak mi powiedzieli ludzie,którzy się kształcą w tym kierunku..czyli tyczy się to też białka(tak jak wegli ,tłuszczy,witamin itd.)
czyli jak sobie napiszemy diete gdzie mamy idealnie powiedzmy 2 g na kg ze wszystkiego(też białko "makaronowe" ;) ) i tym bardziej gdy bedzie to tylko jedzenie a nie odżywki z enzymami trawiennymi i innymi cudami to raczej nie powinniśmy liczyć,że nasz organizm wchłonie 2 g na kg a ..nie wiem..1.8 moze mniej...DLATEGO UPRASZCZAJĄC SOBIE KOMPONOWANIE DIETY MOZNA SOBIE WYLICZYĆ 2 G BIALKA NA KG BIORĄC POD UWAGE TYLKO ŹRÓDŁA TYPU IESO,SERY,JAJA,RYBY ITD. I UWZGLĘDNIAJĄC POWYŻSZE MOŻNA PRZYJĄĆ,ŻE NA PEWNO TE 2 G NA KG WTEDY SIE WCHŁONĄ (czy zostaną wykorzystane to juz inna kwestia dyskusyjna)tak jak napisałeś - nie jesteśmy profesjonalistami i po co sobie utrudniać licząc wszystko co do grama a tak : wegle - ryz ,makaron,chleb,owsianka,banany itp. tłuszcz - oliwa,tłuste miesa i ryby , bialko - jaja,sery,miesa,ryby itd ALE TO TYLKO MÓJ POGLĄD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
tak te produkty prawie w 100% dobrze napisałeś...ja bym dodał do białek jogurty , maślanki , kefiry , mleko a z węgli wyrzucił banany i dał np jabłko a napewno chleb bym wywalił co do tego nie mam wątpliwosci a tak to ok, innych rzeczy co wypisałeś nie jadam

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2005-11-25 20:34:02
1

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 716 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6760
tłuste miesa to nie najlpesze zrodlo zdrowych tluszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1680
zgadzam się ..również uważam,że lepiej zjeść 200 g mintaja ugotowanego na parze i polanego olejem lnianym lub oliwą z oliwek czy nawet zjeść tunczyka z puszki z podobną ilością oliwy..ale czasem przychodzi ochota na polędwicę czy inną dobrą szynkę..i chyba można sobie na to pozwolić,tym bardziej gdy zna się jej wartości odżywcze(tu:sopocka na 100 g - ok.20 g białka i 10 g tłuszczy - i wtedy trzeba ten tłuszcz już w diete wliczyć )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1680
Mam pytanie do Rothen'a : dlaczego jestes przeciwny bananom? ja zuważyłem,że dobrze wpływają (mówiąc wprost) na stolec (co przy kulturystycznej bogato-białkowej diecie jest ważne szczególnie).I czemu uważasz,że jabłka są lepsze ? Jeśli poprostu Ci bardziej smakują to oczywiście rozumiem ale jak jest inny powód to chętnie się dowiem... ( i tu i tu cukry proste a chyba w bananach są też bardziej złożone)
pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mam pytanie, zawsze mnie nurtowało odnoście proporcji B,WW,T

Następny temat

takie sobie pytanie

Wiecej