SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta, ale jaka?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2322

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 238
Witam. Mam 174 cm i ważę 86 kg (schudłem już 10kg). Mam endomorficzną budowę i prowadzę racze siedzący tryb życia. Raz w tygodniu gram w piłkę 1,5 godziny. Teraz dorzucam siłownię 3x/tydzień (trening ACT prawdopodobnie) i rower.

Jeśli chodzi o dietę, to nie mam jakiegoś specjalnego pojęcia o tym, po prostu mniej i zdrowiej jem.

Śniadanie - np. jogurt + jabłko/2 pomarańcze
lub płatki z mlekiem
lub pieczywo Wasa + jakiś serek/dżem

Obiad - jem zupę, a drugie danie dopiero po godzinie-dwóch
najczęściej ryż z warzywami (niewiele) lub makaron (też niewiele) + jakieś mięso + sałatka/surówka

Kolacja - czasem jem, czasem nie (zależy o której zjem obiad)
pieczywo Wasa + serek/wędlina
lub same owoce (2 jabłka + 2 pomarańcze)

Piję dużo wody i herbaty z cytryną (bez cukru) żeby nie czuć głodu, a między posiłkami staram się zjeść 'coś' (owoc, jogurt, czasem jakąś kanapkę z pieczywem Wasy, kawałek wędzonej ryby etc). Boję się jeść 5-6 posiłków dziennie, żeby nie przytyć. Czy taka dieta jest dobra, czy muszę ją zmienić? Jeśli zła, to czego w niej brakuje? Jaki rodzaj diety powinienem zastosować? Jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza? Co mam jeść a czego unikać? Ile kalorii jeść? (obecnie ok. 1100-1300). Bardzo proszę o pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14677
BW - Body Weight ?
BL - Bruce Lee body lenght?
F - fat?
LBM - beztłuszczowa masa ciała
BF - body fat

Zanim zadasz jakiekolwiek pytanie, korzystaj z opcji "szukaj", ja tak robię za każdym razem, bo -byćmoże odpowiedź na pytanie jest w wyszukiwarce


Zmieniony przez - Bartolinho w dniu 2007-05-09 23:25:32

Zmieniony przez - Bartolinho w dniu 2007-05-09 23:26:30

"Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest, wszystko jest kwestią tylko dawek"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14677
Ja Ci powiem jedno, dobre dwa razy za mało kalorii jesz.
Ważę tyle samo i przy podobnej, choć może ciut większej aktywności na redukcji zjadam 2100 - 2300 kalorii dziennie. Jem 6 posiłków dziennie i jakoś nie tyję.

Poczytaj
https://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta_redukcyjna_-_nowe_spojrzenie...-t231127.html

"Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest, wszystko jest kwestią tylko dawek"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
1100-1300 kcal??
jak juz mowimy o wlasncych bilansach
ja nie tyje na 2300 kcal
przy katywnosci ogranicajacej sie jedynie do silowni
a jestem rowniez endo

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 238
Hmm, postaram się jeść ok 1800-1900 kcal i 5 posiłków, tylko pomóżcie mi to ułożyć bo boję się że coś źle zrobię i będzie tylko efekt jojo...
Ile powinienem jeść dziennie białek/tłuszczy/węgli na kg masy ciała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
jak zmienisz NA STAŁE sposób bycia (jedzenie wlasciwych rzeczy we wlasciwych ilosciach, ruch na codzien a nie od swieta) to zapomnisz o czyms takim jak jojo.

Uluz diete my sprawdzimy i w razie czegoś coś doradzimy, podamy nasze sugestie...

Link ktory został ci podany jest b.dobry!! znajdziesz tam odpowiediz na swoje pytanie... Tylko musisz...przeczytać.

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
stary
teraz to bym stopniowo wszedł na 2500 kcal przynajmniej u CIebie
w przeciagu 2 tygodni
powoli do gory
bo przy 1900 kcal dla Twojej wagi i tak miesnie Ci strasznie polecą (jesli cos z nich zostalo po tych 1100 kcal)
chyba, ze interesuje Cie jedynie zbicie wagi, nie dbasz o miesnie

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 238
Linka oczywiście czytałem.
Liczyłem jeszcze raz swoje zapotrzebowanie i wyszło mi +/- 2400...
O diecie póki co mam marne pojęcie więc może na razie będę po prostu wklejał co jem codziennie i powiecie, co robię źle...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 238
Niedziela:

11.30 śniadanie - 3 okrągłe kanapki z bagietki (po 4cm) z masłem i dżemem (truskawkowym) + kubek kakao (1,5 łyżki kakao, 1.5 łyżki cukru)
14.00 2 śniadanie - jabłko i mała pomarańcz
16.00 obiad - talerz zupy pomidorowej + ok. pół szklanki dużych klusek (kokardek)
18.30 obiad - ok. 20-30 dkg udka z indyka z sosem z pora ;D + szklanka ryżu z warzywami (brokuły, marchewka) + miska sałatki (sałata zielona, rzodkiewka, pomidor, ogórek, jajko i sos ze śmietany i musztardy) + szklanka herbaty bez cukru
20.00 kolacja - kromka Wasy i kromka ciemnego chleba posmarowane serkiem z 4 plasterkami suchej krakowskiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14677
I skąd wiesz ile to miało kalorii?

"Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest, wszystko jest kwestią tylko dawek"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 238
Tu akurat nie liczyłem, wydaje mi się że ok 1500, mam rację? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14677
Może Ci się wydawać i źle, i dobrze, dlatego lepiej rozpisać dietę.

"Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest, wszystko jest kwestią tylko dawek"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wino, szampan i inne uciechy :)

Następny temat

Jaka dieta na masę?

WHEY premium