SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

didmaniak - REDUKCJA oraz walka o lepszego siebie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6276

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1895
Witam wszystkich!
Na początek się przedstawię, jestem Maciek, rok 95', zatem aktualnie, na początku mojej przygody z szeroko rozumianym treningiem siłowym mam 17 lat. Po wakacjach będę zaczynał drugą klasę szkoły średniej.
Te wakacje, a w zasadzie jeden wyjazd dał mi czas, aby przemyśleć pewne sprawy i ugruntować pewne założenia, których chcę się bezwzględnie trzymać, żeby było później łatwiej, pod każdym względem.

Główne z nich: postawiłem na siebie - rozwój intelektualny - języki, przyłożenie się do tego, czego się uczę oraz rozwój fizyczny - tyczy się doprowadzenia mojego ciału do ładu.
Mam nadzieję, że w osiągnięciu tego drugiego długodystansowego celu będziecie mnie wspomagali radą i opinią.

Co do treningu - dziś podpisałem umowę z siłownią, żeby się bardziej opłacało - pieniążek będzie tu małym motywatorem, żeby nie zmarnować karnetu

Tyle ode mnie :)

Teraz czas na konkrety:

WYMIARY:
Waga : 98
Wzrost : 188/189
Obwód klatki : 104
Obwód ramienia : 36
Obwód talii : 103
Obwód uda : 54
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ok. 25% - mierzony na podstawie obwodu bioder.

DIETA:
Zbilansowana - korekty by users sfd.pl. Kierowałem się najpierw 10 wskazówkami żywieniowymi - wyeliminowałem wszystkie śmieci z diety, a następie ułożyłem swoją dietę zbilansowaną.
Przykładowa rozpiska wraz z godzinami posiłków.

6:30
Omlet SFD
Płatki owisane górskie 50g
3 jaja całe 180g
Orzechy włoskie/laskowe 20-30g

8:30
Kromka chleba żytniego razowego ok. 40g
Masło extra 5g
Pierś z kurczaka 100g
Serek wiejski 200g

12:00
Kurczak (polędwiczki, pierś, udka) 200-300g
Ryż basmati/makaron czterojajeczny/pełnoziarnisty ok. 100g

18:00
Kurczak (polędwiczki, pierś, udka) 200-300g
Ryż basmati/makaron czterojajeczny/pełnoziarnisty ok. 100g

22:00
Ser twarogowy półtłusty 90-120g
Oliwa z oliwek 25g

KCAL: ok. 2600-2700 BIAŁKO: 210g TŁUSZCZE: 100g WĘGLOWODANY: 250g

Tak samo w DT i w DNT.

TRENING:
Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: Podciąganie na drążku (ze wspomaganiem) 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 3s
Barki: Wyciskanie sztangielek z za głowy 3s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 3s
Triceps: Wyciskanie francuskie hantli siedząc 3s

Małe ciężary, po 10x

Przed treningiem rozgrzewka na steperze/orbitreku ok. 5, rozgrzanie całego ciała + po 1-2 serii treningowej do każdego ćwiczenia.

Areoby: potreningowo - bieżnia na początek 15-20 minut.
W DNT dodam takie późnopopołudniowe bieganie, też ok. 20 minut - z czasem będę przechodził na interwały, żeby palić sadło :D








@@@
Jutro idę na pierwszy trening, dieta jest na prawdę dobra, myślę, że jeszcze trochę i wpadnę całkowicie w rytm z jedzeniem. Teraz tylko dodać trening i jechać! :)

Odmeldowuję się - i do jutra!

[http://www.sfd.pl/didmaniak__REDUKCJA_oraz_walka_o_lepszego_siebie-t876898.html] - walczyć trzeba, z dziennikiem łatwiej. Zapraszam do odwiedzania.

Kontakt: [email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1895
*** DZIEŃ 51 ***


Areoby: 0

Micha:
Śniadanie [8:30]: kromka razowca 70g, serek wiejski 200g, masło extra 5g, bułka pszenna 150g, wołowina 50g
Obiad [12:00]: makaron pełne ziarno 100g, pierś z kurczaka 250g
II obiad [16:00]: makaron pełnoziarnisty 100g, pierś z kurczaka 250g
Kolacja [22:00]:twaróg półtłusty 120g,
KCAL: 2699 BIAŁKO: 205 TŁUSZCZE: 47 WĘGLE: 297


Odczucia, informacje: przysnąłem i nie zdążyłem zjeść normalnego śniadania, stąd te buły pszenne ze szkolnej kantyny.

[http://www.sfd.pl/didmaniak__REDUKCJA_oraz_walka_o_lepszego_siebie-t876898.html] - walczyć trzeba, z dziennikiem łatwiej. Zapraszam do odwiedzania.

Kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
No witaj imienniku :) Nie za duża ta przerwa w diecie od 12 do 18 ? Co prawda się nie znam za bardzo, niech się profesjonaliści wypowiedzą ;) Będę przeglądał i powodzenia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1895
Cześć, dzięki za pierwszą odpowiedź :)
Trochę duża, fakt. Ale tryb mojej szkoły nie pozwala mi zjeść posiłku np. o 14 - co poradzisz. Wszystko się da na pewno załatwić, jakimś szejkiem, albo innym szybkim posiłkiem. Nie chcę się od razu ładować odżywkami, zatem muszę tak przeżyć. Jakby ktoś obeznany w dietach zajrzał, to byłbym wdzięczny za rzucenie na dietkę i zapotrzebowanie kcal jeszcze raz okiem.

[http://www.sfd.pl/didmaniak__REDUKCJA_oraz_walka_o_lepszego_siebie-t876898.html] - walczyć trzeba, z dziennikiem łatwiej. Zapraszam do odwiedzania.

Kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1855 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13362
czasy posilku raczej nie maja wiekszego znaczenia najważniejszy jest ogolny bilans dobowy zapotrzebowania energetycznego ;] bede wpadal pozdr ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
^mają

autorze wszystko dobrze zrobione/rozpisane takze zycze powodzenia, bede zagladal i krzyczal jesli bedziesz sie opjerdalal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
powodzenia

davidooo - w jaki sposób to wpływa? myslisz tu o typowych IF?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mniejwiecej

post powyzej 4-5godzin to juz troche lipa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
macieju twarog bym zamienil na rybke[losos/sledz]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1895
Wiem, że te 5h spowolni troszkę metabolizm - ale nie mam na tę chwilę możliwości, żeby wcisnąć tam posiłek. Davidoo - co do rybki, to wiem, wiem, na razie chciałem w ogóle wyrobić sobie nawyk jedzenia o stałych porach - bo do tej pory, to jadałem czasem 2 posiłki dziennie. Moja mama już się dziwi, że ja tyle jem, że od tego przytyję - ale na szczęście po wytłumaczeniu kilku kwestii jest coraz bardziej do tego przekonana. :D

[http://www.sfd.pl/didmaniak__REDUKCJA_oraz_walka_o_lepszego_siebie-t876898.html] - walczyć trzeba, z dziennikiem łatwiej. Zapraszam do odwiedzania.

Kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Spokojnie 3-4 posiłki dziennie starczą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ruleta I can I will
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 682 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27042
Pany biadolicie, jak PanDarek - jadam 3/4 dziennie i żyję

http://www.sfd.pl/ruleta_/_Prove_the_impossible-t873993.html

,,Remember - Rome was not built in one day, same as your body.
All you' re gonna do - you're best, and forget the rest. "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

15-10-5 po dwóch cyklach FBW

Następny temat

plan treningowy dla dziewczyny

WHEY premium