SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dawni a obecni kulturyści

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28092

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
Witam panowie zapraszam do podaganki

Zajżałem ostatnio do arta KeRiO
https://www.sfd.pl/NAJWIĘKSI__MISTRZOWIE_-__Mr._Olympia-t317433.html 

i musze powiedzieć że dawni mistrzowie kulturystyki mieli o stokroć lepiej zbudowane sylwetki niż obecni kulturyści. Byli symertycznie zbudowani- smukłe mięśnie, plecki szerokie umięśnione ( umiesnione a NIE napchane mięśniami że sie ' wylewaja' ) wąziutka talia. A dzisiejsi??
Popatrzmy chociazby na takiego Colemana- jeden wielki przerost( z ogromnym szacunkiem dla niego ). Mam filmik na którym idąc bokiem brzuch wystaje mu pzed klatke- co prawda nie jest to polski syntdrom 30-sto latów ( tzw. mięsień piwny ) tylko czyte mięśnie. Ale moim zdniem nie wygląda to zbyt estetycznie ( a chyba o ot chodzi w kulturystyce, żeby sylwetka wyglądała estetycznie )

Reasumując uważam że kulturyści sprzed lat '90 a szeólnie przed '80- zasługują na miano prawdziwych, charmonijnie zbudowanych kulturystów gdzie estetyka i charmonia sylwetk iodgrywała szczególną role. ( nie można zapomnieć ze w tamtych czasam nie byo takich środków jakie sa dostępne obecnie )
W tej chwili trwa wyscig kto większy ....
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11800
Rzeczywiście, może współcześni kulturyści wyglągają na kalekich ale wcale tacy nie są. np. Levrone przebiega 60 metrów w jakieś 6,5 sek. Zapewne nie wielu z was by tego dokonało

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1289 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16702
tak



bylo 100 razy

Magazines call me a bodybuilding star, girls call me a cock star...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1289 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16702
i tak Frank Zane to mistrz nad mistrzami :)

Magazines call me a bodybuilding star, girls call me a cock star...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691


o tym własnie mówie kozak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3447
Zgadza sie, w dzisiejszej kulturystyce zapomniano o proporcjach... Kiedyś kulturysci mieli zachowane proporcje i wogóle wygladało to super w dzisiejszej kulturystyce liczy sie jak najwieksza masa miesniowa i nie patrzy sie na proporcje ciała...

Nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1826 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12345
Zgadzam się, że dawni mistrzowie wyglądali o parę klas lepiej.
Wiekszość obecnych (z Colemanem na czele) odsyłałbym od razu na testy ciążowe, zamiast dawać im przepustkę na zawody.

Słowo "estetyka" straciło jakiekolwiek znaczenie. Jedyne co się liczy, to masa i rzeźba. Arnold potrafił biegać, pływać, Franco całkiem nieźle boksował, czyli chłopacy łączyli wygląd ze sprawnościa fizyczną. Obecne tuczniki maja natomiast problem z wejściem na II piętro.

Idea kulturystyki została w ostatnich dziesięcioleciach wypaczona i czekam, aż grono sędziowskie zorientuje się pewnego dnia, że forowanie monstrów farmakologiczych jest drogą donikąd. Mam tylko nadzieję, że nie trzeba będzie czekać na to do momentu, aż jeden z takich "bohaterów" wyzionie ducha na scenie, po tym jak za szybko wykona parę kroków czy ruchów ręką i jego serce nie wytrzyma wysiłku...

MÓJ DZIENNIK TRENINGOWY -> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=97 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1284 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12989
Hardened - przestan, co do sprawnosci fizycznej to tu nie masz racji, wykonaj tak mordercze treningi, aeroby itp a potem dyskutuj

co do braku proporcji ... eh ? przeciez kulturystyka to nadal sport w ktorym jak najbardzije licza sie proporcje, separacja i definicja mięśni, przecież o to w nim chodzi, pozatym zauważcie, że nie jest to jedyny sport który idzie do przodu, tak samo jak np lekkoatletyka, wyniki z czasem stają się coraz bardziej 'wyśrubowane'

osobiście uważam, że chodzi tu o pieniądze i to nie małe, przecież gdyby na scene wychodzili 90kg zawodnicy, sport ten stracił by popularność, ludzie chcą oglądać 120kg zawodników i basta
ten sam problem dotyczy zawodów strongman, kogo z siedzących przed telewozorem inetresowały by zawody 90kg facetów i 'spacer farmera' ze smiesznymi walizkami, liczy sie widowiskowość!

osobiście jestem zwolennikiem czasów które już bezpowrotnie mineły, jednak staram się zrozumieć i wyciągać wnioski, a nie wyłącznie krytykować i narzekać

pozdro ...

" (...) wystarczy ruszyć dupę i pokazać klasę (...) "
---------------------------------
www.jwip.pl
www.wlodarek.waw.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2384
Mi najbardziej podoba się Serge Nurbet (niestety nigdy nie wygrał Mr. Olimpia) i Frank Zane. Według mnie strong man a kulturystyka to troche osobne bajki, bo w strong man liczy się siła i zawodnicy nie muszą zwracac uwagi na wygląd, a w kulturystyce liczą się proporcje, kiedyś słyszałem wypowiedź Franka Zane i on powiedział: "kulturystyka polega na stworzeniu idealnej sylwetki", a koleś ważący 130kg i ma brzuch większy niż klate nie jest wzorem sylwetki (przynajmniej dla mnie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1826 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12345
malphas:
przestan, co do sprawnosci fizycznej to tu nie masz racji, wykonaj tak mordercze treningi, aeroby itp a potem dyskutuj

Tak mordercze treningi, aeroby?!
Pierwsze słyszę, by kulturyścy wykonywali mordercze aeroby. Treningi, owszem, robią cieżkie, ale "witaminy" im nieco ułatwiają zadanie. Przyślij jakiegoś do mnie, zobaczymy kto szybciej wbiegnie na 10-te piętro, to porozmawiamy o sprawności.

osobiście uważam, że chodzi tu o pieniądze i to nie małe, przecież gdyby na scene wychodzili 90kg zawodnicy, sport ten stracił by popularność

Jaaaasne. Kulturystyka bije w kraju rekordy popularności, wiadomości o złotych medalach kulturystów rozpoczynają wiadomości sportowe, a krąg fanów kulturystyki szeroko wykracza poza grono tych, którzy sami na siłowni ćwiczą .


Reasumując: pomyśl 2 razy, zanim zaczniesz krytykować cudze wypowiedzi.

MÓJ DZIENNIK TRENINGOWY -> http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=97 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
Zaczynając ten temat nie miałem na celu krytyki obecnych kulturystów, tylko obiektywną ocenę ich sylwetek ( nie poruszając tematu $$, dostępnych środkuów itp ). Swoją drogą uważam ze sylwetki kulturystów lat 70 sa przyjemniejsze dla oka, niż obecne.
Poruszając temat chodziło mi o ESTETYKE. Nalezy umieć rozgraniczyć bycie dobrze zbudowanym i bycie monstrum ( nie krytykuje, to jest po prostu moje pierwsze skojażenie gdy widze faceta który ma przyprawione końskie nogi ) Tylko gdyby ktoś sie mnie zapytał czy chciał bym mieć sylwetke jak kulturysta odpowiem że tak- ale jak ten z lat 70, bo szczerze mówiąc źle bym sie czół wyglądając tak jak wyglądają obecnie największe sławy.
Oczywiście szacunek dla nich za to co robią bo cikawie ogląda sie trnening Colemana na nogi, ale to już całkiem inna sprawa... myślę że dla obecnej kulturystyki moge użyć, modnego w ostatnich czasach słowa- KOMERCJA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
popieram hardened , a moja wczesniejsza wypowiedź kierowana jest do malphasa...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

~~Cuda na kiju.. %) ~~

Następny temat

moja siłka

WHEY premium