SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy tyle kcal to dobra ilość u nastolatka ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12889

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1441
cześć
mam pytanie
czy 1400 kcal dziennie dla intensywnie trenującego nastolatka (13 lat) to dobra ilość energii?
staram się balansować pomiędzy białkami węglami i tłuszczami, jem pełnowartościowe produkty i stosuje się do artykułów na forum.
Liczyłem zapotrzebowanie kaloryczne wyszło jakieś 2400 kcal dziennie, lecz dalej nie jestem pewien, dla tego kieruje się do was ;D.
nie odsyłajcie mnie do "przydatnych artykułów" oraz kalkulatorów i wzorów, gdyż już je czytałem i liczyłem.

pzdr i czekam na odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
włoczykijjj
heh
jak schudlem tak samo i przytyje dla mnie nie ma problemu :DDD
im szybciej wróce do treningow tym lepiej


jaka jest więc Twoja przyczyna z którego ona powstała ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Podaj co i jak trenujesz coś o sobie, waga wzrost, ile razy w tygodniu trenujesz, ale wg mnie taka ilość to jest dla osoby nietrenującej a i tak za mało.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1441
waga =43.8 (w ciągu ostatniego roku zacząłem intensywnie trenować i schudłem z 56.5kg)
wzrost = 160 cm
bmr liczone = 2488
trening z wagą własnego ciała 4-5 x w tygodniu
bieganie + interwały = 2-3 razy w tygodniu

trening jest dosyć długi i trwa około 1.5 godziny, natomiast interwały około 10-12 minut
trenuje nogi i brzuch oraz trochę plecy
rąk i klatki nie mogę trenować, gdyż od dwóch miesięcy mam kontuzję nadgarstków
w ogóle nie jem słodyczy nie pije słodkich gazowanych napojów i pieczywo tylko czarne (czasem żytnio-pszenne bo nawet na forum pojawiały się posty o jego zaletach)
do każdego posiłku przyjmuję porcje owoców lub warzyw
oprócz regularnych i zaplanowanych treningów dużo jeżdżę na rowerze a w wolnych chwilach wykonywałem pompki
ciężarów i maszyn boję się jak ognia i trenuje tylko i wyłącznie z wagą własnego ciała
staram się obserwować swój organizm i zmiany w nim zachodzące aczkolwiek nie wiem już co o sobie myśleć.
dziennie przyjmuje około 1400-1500 kcal
70 gram białka
140 węgli
43 gram tłuszczu
staram się prowadzić aktywny styl życia i cały czas zwiększam wiedzę na temat trenowania i zdrowego odzywiania
nie stosuję żadnej zaplanowanej diety "1500 kcal" lub "1000 kcal"


Zmieniony przez - włoczykijjj w dniu 2017-08-23 17:42:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jesteś w takim okresie że organizm się rozwija, niskie kalorie nie sa dla Ciebie wskazane, tabele różnie podają ale poniżej 2000 dla Twego przedziału nie widziałem


kcal/dzień

1–3 lata 1300

4–6 lat 1700

7–10 lat 2400

11–14 lat 2200–2700

15–18 lat 2100–2800

Jak nie jesteś otyły a masa ciała się nie zwiększa to musisz zwiększyć objętość posiłków
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1441
dzięki osobiście nie wiem czy jestem otyły wszyscy mówią że aż za chudy ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
To jak będziesz stosował obecną kaloryczność, nie będzie zmiany to trzeba dodać, kalorii, też uważam że masa ciała jest za mała.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1441
w takim razie skoro jest tak malo kcal to moze dojsc do spalania mięsni ? nie chodze glodny ale z czasem zaczynam się tego obawiac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Nie tyle co będziesz spalał mięśnie to nie, ale tu chodzi Twój rozwój, organizm potrzebuje energii by się rozwijac.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1441
ok dziękuje
może ktos jeszcze się wypowie ? zalezy mi na jak najwiekszej liczbie opiniii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
zdecydownaie podbijaj stoipniowo kalorie
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1441
tzn o ile w skali tgodnia ?
na pewno za mało ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Icia97

Wiecej