SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy trening siłowy jest mi wskazany?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7243

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
witam, niebawem bede cwiczyc boks, jestem typowym ektomorfikiem 185 (68-9kg) mam chude kosci (moze nie do przesady)
nigdy nie bede wyciskac 100kg na laweczce ani nawet 90, zastanawiam sie czy trening silowy jest mi w ogole potrzebny w takim razie
czy nie lepiej robic po prostu pompki,podciagniecia, cwiczenia na brzuch, a na ciezarach tylko nogi?"
a skupic sie na sile eksplozywnej i postawic na kondycje


Zmieniony przez - makiuu w dniu 2018-03-14 15:54:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Kończę tę dyskusję, bo widzę, że do pewnej osoby nie dociera to, co tyle razy było mu tłumaczone. Nie mam już ochoty czytać tych żałosnych wypocin i rozważań gościa, który filozofuje zakładając pierdyliard tematów zamiast zwyczajnie pójść na trening i zacząć trenować. Robi się niemiła atmosfera dlatego poleci ban i wszyscy będziemy mieć spokój raz na zawsze.

Serdecznie pozdrawiam.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Cześć Makiuu, dawno Cię nie było!

Na siłowni lepiej zrobisz siłę eksplozywną niż pompeczkami, brzuszkami i podciągnięciami. Ba, dzięki siłowni w ogóle zrobisz siłę! A to, że jesteś ektomorfikiem nic nie przeszkadza. Poza tym najlepiej zapytać TRENERA nad czym musisz popracować aby być lepszym. Bo trener to taki twój przyjaciel i guru. Jeśli go poznasz i stwierdzisz, że zna się na rzeczy (najpierw sam musisz co nieco wiedzieć) to możesz się go radzić w prawie każdej kwestii.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
SzK
Cześć Makiuu, dawno Cię nie było!

Na siłowni lepiej zrobisz siłę eksplozywną niż pompeczkami, brzuszkami i podciągnięciami. Ba, dzięki siłowni w ogóle zrobisz siłę! A to, że jesteś ektomorfikiem nic nie przeszkadza. Poza tym najlepiej zapytać TRENERA nad czym musisz popracować aby być lepszym. Bo trener to taki twój przyjaciel i guru. Jeśli go poznasz i stwierdzisz, że zna się na rzeczy (najpierw sam musisz co nieco wiedzieć) to możesz się go radzić w prawie każdej kwestii.


na siłowni siłe eksplozywną ?
a czy to nie jest czasem zwykłe pierdu pierdu??
po mojemu siła eksplozywna to wszelkiego rodzaju treningi z piłką lekarską (będe taką zamawiał 3kg)
czyli:

wybijanie piłki lekarskiej z klatki w ściane, z za głowy, o ziemie, wyrzut do góry
przeskakiwanie tyczki na wys okolo 1m
uderzanie młotem opony

i tutaj nie potrzebna siłowni do tego

ogolnie rzecz biorąc doszedłem do wniosku,że cwiczenia z ciezarami nie są mi potrzebne oglądając ten wywiad:





zobacz na 1:22 , on na pewno nie cwiczy typowo siłowo i nie trzeba tutaj znac dokladnie jego treningow, po prostu to widac
ja wygladam tak samo jak on (nie zebym sie do niego porownywal)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Trenując siłowo niekoniecznie zrobisz masę. Bez odpowiedniej nadwyżki kalorycznej siła pójdzie w górę, ale waga podskoczy niewiele. Sam nie jestem jakiś ogromny (coś jak Sulęcki, troszkę szersze bary, większe nogi i więcej tłuszczu), a w martwym ciągu czy przysiadzie rozwalałem i nadal rozwalam wielu "kulturystów" z siłowni. Nie da się więc z samej budowy ciała stwierdzić czy ktoś trenuje siłowo czy nie. Możemy co najwyżej dojść do wniosku, że Sulęcki nie robi treningu nakierunkowanego na hipertrofię. Tyle.

Siła eksplozywna to także, a w zasadzie przede wszystkim, wszelkiego rodzaju podrzuty, zarzuty, wyciskopodrzuty itd. Dokładnie to, co robią zawodnicy podnoszenia ciężarów z Igrzysk Olimpijskich. Nie chodzi tu o naśladowanie ruchu uderzenia, a o "nauczenie" organizmu spięcia wielu mięśni w jednym, krótkim momencie. Z piłką lekarską ciężko będzie to osiągnąć aż w takim stopniu. U nas używamy piłek, ale nie jako główną część treningu, tak jak ty to planujesz, a jako element np. podczas obwodów. Rozwijają one również siłę eksplozywną, ale nie trenując boksu wolałbym iść na siłownię i trenować moc, czyli to co nazywamy tutaj siłą eksplozywną (wygenerowanie maksymalnej siły w jak najkrótszym czasie) i wykorzystać to w późniejszym czasie na treningach, w walkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A myślisz że dwuboiści nie mają siły eksplozywnej.

Ale ten fulmik to nie jego trening tylko jakis urywek w ciągu dnia, Moze w inne dni siłowo trenuje

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
anubis84
A myślisz że dwuboiści nie mają siły eksplozywnej.

Ale ten fulmik to nie jego trening tylko jakis urywek w ciągu dnia, Moze w inne dni siłowo trenuje






on tak trenuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
SzK
Trenując siłowo niekoniecznie zrobisz masę. Bez odpowiedniej nadwyżki kalorycznej siła pójdzie w górę, ale waga podskoczy niewiele. Sam nie jestem jakiś ogromny (coś jak Sulęcki, troszkę szersze bary, większe nogi i więcej tłuszczu), a w martwym ciągu czy przysiadzie rozwalałem i nadal rozwalam wielu "kulturystów" z siłowni. Nie da się więc z samej budowy ciała stwierdzić czy ktoś trenuje siłowo czy nie. Możemy co najwyżej dojść do wniosku, że Sulęcki nie robi treningu nakierunkowanego na hipertrofię. Tyle.

Siła eksplozywna to także, a w zasadzie przede wszystkim, wszelkiego rodzaju podrzuty, zarzuty, wyciskopodrzuty itd. Dokładnie to, co robią zawodnicy podnoszenia ciężarów z Igrzysk Olimpijskich. Nie chodzi tu o naśladowanie ruchu uderzenia, a o "nauczenie" organizmu spięcia wielu mięśni w jednym, krótkim momencie. Z piłką lekarską ciężko będzie to osiągnąć aż w takim stopniu. U nas używamy piłek, ale nie jako główną część treningu, tak jak ty to planujesz, a jako element np. podczas obwodów. Rozwijają one również siłę eksplozywną, ale nie trenując boksu wolałbym iść na siłownię i trenować moc, czyli to co nazywamy tutaj siłą eksplozywną (wygenerowanie maksymalnej siły w jak najkrótszym czasie) i wykorzystać to w późniejszym czasie na treningach, w walkach.


podrzuty ,zarzuty i martwy ciag u mnie odpadają
wybiore sobie 2 zestawy w tygodniu po 3 cwiczenia wielostawowe angażujące jak najwięcej mięśni :

zestaw 1

podciąganie na drążku 5x
wyciskanie sztangi z za głowy 5x
spacer farmera

zestaw 2

przysiad ze sztangą na barkach 5x
wyciskanie sztangi leżąc 5x
wyciskanie żołnierskie 5x

i w te same dni co bede to cwiczyl jako rozgrzewke potrenuje rzuty piłką lekarską, uderzanie młotem o opony czy przeskoki o tyczce
a w pozostałe dni kondycja (Bieganie i skakanka) i sie dobrze przygotuje fizycznie i kondycyjnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ale obciążenia używa.

No i nie polecam sie wzorować na treningach zawodowców, mozna podpatrzeć ale nie kopiowac, to inna kategoria

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
anubis84
Ale obciążenia używa.

No i nie polecam sie wzorować na treningach zawodowców, mozna podpatrzeć ale nie kopiowac, to inna kategoria


kategoria wagowa ta sama, ale nie bede go kopiował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Trening silowy jest wskazany dla kazdego, o ile nie ma przciwskazan medycznych.

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 877 Napisanych postów 2102 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 60792
Anubisowi chyba chodziło o to że zawodowcy trenują inaczej ponieważ mają dłuższy staż treningowy, dobrą diete i suplementacje albo coś lepszego wtedy trenuje się troche inaczej. Lepiej wrzuć pączki do diety, troche schabu i będziesz jak ten gruby

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Sztuki walki a wstrząs mózgu

Następny temat

bardzo nie podobalo mi ie zachowanie Marcina

WHEY premium